Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest black_vectra_B

Kopcenie przy odpalaniu - biały dym

Recommended Posts

Guest black_vectra_B

Witam!

Zapewne temat był już wałkowany, ale może ktoś coś poradzi.

Śmigam Vectrą B 2.0 DTI 16V z 2000r., przebieg prawie 188 000

Problem polega na tym, że przy odpalaniu strasznie kopci na biało. jest tak zwłaszcza rano na zimnym silniku, albo po postoju, tak po 3-4 godzinach.

Nie ma problemu bo odpala od dotyku za pierwszym razem i nie odczuwam spadku mocy.

Oddałem autko na diagnostykę i po sprawdzeniu powiedzieli tyle, że mam mała kompresję na drugim cylindrze.

Dodatkowo wymienili świecę, bo nie grzała no i jeszcze dodali, że mam jakiś mały wyciek w okolicy uszczelki pod głowicą, ale nie byli tego pewni.

Mówią, że to może być powód kopcenia, ale też tak bez przekonania. Po tym, nie sprawdzali już ani pompy wtryskowej, ani wtrysków i skasowali 150 zeta (mają podobno autoryzację BOSCHA)

Czy ktoś miał podobny problem i co można na to poradzić.

Nie ukrywam, że wymiana uszczelki pod głowicą to kosztowna impreza, a nie mam pewności czy faktycznie to jest przyczyna.

Od czego zacząć, aby małym kosztem ustalić w czym tkwi problem i jak to naprawić.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Edited by black_vectra_B

uszkodzona uszczelka???

a jaki jest poziom płynu chłodniczego? ubywa? sprawdz zawsze rano na zimnym silniku - czy jest taki sam?

Edited by Darek.G

Jak dla mnie to uszczelniacze poszukaj na forum o ich wymianie.

Guest black_vectra_B

Please login or register to see this quote.

Poziom płynu w normie.

Olej także w granicach normalnego zużycia przy takim przebiegu.

Guest damian17td

Please login or register to see this quote.

mam podobnie jak kolega auto na jakims lotosie mineralnym (weekend zmiana) i rano po odpaleniu lekko kopci na biało po przejechaniu 2 km juz jest ok ,tylko że w moim przypadku ubyło płynu chłodniczego od 3/4 stanu do mniej niż minimum przy zrobieniu 2000 km

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> .Oleju dolałem w pierwszym zrobionym tysiaku, raczej po miescie, 0,4 l a w drugim tysiaku po trasie srednio ok 3000 tys obrotów 0,7 l

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> . dodam że płyn mam czysty i w oleju tez nie widac nic niepokojacego.wycieku żadnego nie widac silnik suchutki 235000 licznik pokazuje a stan faktyczny nie wiem jaki mozebyc ,auto żwawe na brak mocy jak na ten silnik nie narzekam.jakieś sugestie co może mu dolegać bo chciałbym pojezdzić tym autkiem chociaż ze dwa lata a nie lubię mieć żadnych usterek:)? a dodam że wydaje mi się że trochę za mocno dmucha mi korkiem od wlewu oleju(widziałem gdzies jakis filmik na youtube w takim samym silniku odkrecony korek olejowy na odpalonym silnik lekko sobie podskakiwał a mojego jakbym nie trzymał napewno by wypadl z miejsca, dodam też że na zimym silniku przez zbiorniczek płynu chłodzącego NIE widać żeby szły spaliny,i znowu to robie podpinam sie pod temat ,sorry

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie wiem jak w dieslach ale teraz auta beda troche kopcily na bialo bo spadla temperatura

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">