Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

sebi_

Błąd 1530-problem ze skasowaniem

Polecane posty

Witam

Wczoraj wymieniając żarówkę w bagażniku zrobiłem zwarcie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> (nie wiem jakim cudem) padło oświetlenie bezpiecznik wymieniłem ale pojawił się problem

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Jak odpaliłem auto zapalił się check kod 1530 Przekaźnik klimatyzacji podłączyłem próbuje usunąć i nic jak włączę klimę błąd mogę usunąć na wyłączonej raz pokazuje że błąd występuje sporadycznie a raz że jest obecny i nie mogę usunąć jak odpalę auto z włączoną klimą check się nie zapala jak z wyłączona pali się lampka check

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie pali mi się też światło cofania żarówka wymieniona (problem pojawił się po zwarciu)

Co to jest i jak się tego pozbyć?

Gdzie jest ten przekaźnik klimy i czy przez zwarcie przy wymianie tej żarówki w bagażniku też się spalił jak bezpiecznik?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

bezpiecznik też mógł się spalić - popatrz po powyższej rozpisce i posprawdzaj

W przekaźnik spróbuj popukać, wyjąć włożyć itp.

Edytowano przez zubek73

A możliwe że padł więcej niż jeden przekaźnik ?

Kupiłem dzisiaj i wymieniając na zmianę nic się nie zmieniło jutro kupię jeszcze te co są wewnątrz auta i wymienię

Ale co mogło jeszcze paść?

Mialem ostatnio podobny problem. Pojawil sie blad 1530.

Rowniez przy probie skasowania bledu op-comem mialem problemy z wykasowaniem bledu.

Okazalo sie za mam przepalony bezpiecznik 38 (klima, swiatal stop itd.) Ledwo wlozylem nowy bezpiecznik, to odrazu sie przepalil (bez przekracania stacyjki).

Kolega podpowiedzial mi zebym najpierw odlaczyl kompresor (wypial wtyczke) i dopiero pozniej wlozyl nowy bezpiecznik. Tak zrobilem i okazalo sie ze bezpiecznik wytrzymal.

Przekrecilem stacyjke i wcinalem stop i w tym momencie przepalil sie bezpiecznik. Wymienialem ostatnio lampy z tylu, wiec pomyslalem ze tam lezy problem. Wykrecilem zarowki i odlaczylem 3 swiatlo stop. Nastepnie po 1 zarowce wkladalem i sprawdzalem bezpiecznik. Okazalo sie ze po podlaczeniu calego „stopu“ bezpiecznik jest caly.

Wiec nadszedl czas na podlaczenie kompresora, ale najpierw poruszalem troche recznie wentylatory. Okazalo sie ze bezpiecznik wytrzymal.

Klima sie zalaczyla i nie bylo juz bledu.

Dodam ze u mnie problem pojawil sie po zalaczeniu klimy po umyciu auta.

Wiec nie zawsze 1530 oznacza padniety przekaznik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jakieś inne propozycje co mogło paść

Problem rozwiązany

Błachostka nie wiem jak mogłem ja przegapić i nikt nigdy by mi w to nie uwierzył

Ale post który mi napisał BJ dał do myślenia

Sprawdziłem jeszcze raz wszystkie przekaźniki bezpieczniki i trafiony

Podczas wymiany spalonego bezpiecznika nr 38 nowy wsunąłem w miejsce nr 39 teraz wsunąłem na właściwe miejsce i wszystko gra

Przestroga dla wszystkich sprawdzajcie dokładnie to co robicie bo jeden malutki błąd może spowodować duże kłopoty

Najwazniejsze, ze problem rozwiazany

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co powiecie na to? Moja Vicia nie ma klimy, ze światłami stopu itp. itd. wszystko w porządku, bezpieczniki wszystkie są ok, a check wywala 1530? Co to może być? Dodatkowo jest 0130 - sonda ale ona chyba nie ma nic wspólnego z 1530, zresztą sondę pokazuję bo dziś miałem końcówkę gazu w butli i na wyższych obrotach ciśnienie lpg nie dało rady i zapaliło checka. Pierwszy kod podaje sondę, a jako drugi przekaźnik klimy. Ktoś coś wie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.