Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lukix_

Koledzy pomóżcie

Recommended Posts

Guest lukix_

Witam Mam nadzieje ze wybaczycie ale jestem raczkującym forumowiczem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Vectra Kombi 1,6 16v 98 r

Jeżeli chodzi o chałas z tyłu w zawieszeniu w vectrze to duzo dzuo tego na formu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> U mnie objawy to: stukanie jak podjezdzam pod krawężnik bądz przy małych predkosciach jazda po dołkach (jak zakołysze samochodem). Jest to takie metaliczne stuknięcie z tyłu z prawej strony. Jak juz troche poczytałem odnośnie zawieszenia (stukanie z tyłu) vectry najcześciej siadają tuleje i gumy stabilizatora. No więc ja juz jestem po wymianie tulei ( wszystkich) i gum , byłem też na 3 stacjach diagnostycznych i mechanicy mówią ze wszystko oki. Ale nadal słychac to stukanie.

Pocztałem troche na forum i przyczyną stukania z tyłu mogą być jakies gumy na amortyzatorze (sa jakieś z tyłu ?? na przednich amorkach sa poduszki to wiem). A moze to piasta ?? Nie chce sie pakowac w koszty, chciałem kupić nowe amortyzatory i spręzyny ale na stacji wszystko wyszło ze ok wiec nie ma co wymieniać chyba .

Pomózcie prosze chciałbym sie zając tym w piątek bo w sobote mam wyjazd i chciałbym cos z tym zrobic

Aha dodam ze nic nie ma w bagażniku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i klapa bagaznika tez oki

Please login or register to see this attachment.

może to byc smieszne ale zawsze jakaś porada wyjdzie....

kiedyś przyjechał facet po przeglądzie, po wymianie tylnego zawieszenia i po wszystkim co się da zrobić- każdy rozkładał ręce i głupia mina. stuka i stuka.

a ten mój mechanik tak patrzy na gościa i otwiera bagaznik!!! a tam podnośnik nie był umocowany i sobie lata po bagazniku i pukai puka i prosi aby go przykręcić!!! a kierowca tylko wymienia.....

sprawdz bagaznik- rózne rzeczy wozimy --- a może???

Guest lukix_

Please login or register to see this quote.

nie nie na pewno nie podnośnik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam go schowanego dobrze i zawiniętego wiec nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale dzięki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam

Tez mialem problem z waleniem z tylu i wystarczylo wymienic łącnik stabilizatorow z tylu iwystarczyło 70zl + robocizna.

Wczoraj odebralem vici od mechanika i nic nie stuka

A ja Ci powiem tak sprawdź dokładnie mocowania tłumików oraz czy nie naderwała się od spodu osłona termiczna, zdaża się że to ona brzęczy.

Guest lukix_

hmm może to to , a jak jeździłeś nie po dziurach to było to słychać? bo u mnie tylko jak zwolnie do małych prędkości i po dołkach ( jak zakołysze samochodem) i pod krawęznik, normalnie po drodze nie słychac nic a nic po prostu viki płynie. A podczas sprawdzania na przyrządach tego łącznika by nie było słychac??

Czytałem ze to moze być jakis odbojnik albo jakaś guma na amortyzatorze?

Guest lukix_

tłumik też nie mechanik mi sugerował zebym sobie go usztywnił jakimś klinem i tak zrobiłem ale to nie to , a co do osłon sprawdzałem z mechanikiem wszystkie mocowanie i wszystko ok.

Pojechalem do zwyklego mechanika wjechalem na kanal on zajzal pod viciego z mlotkiem i przecinakiem, postukal popukal i powiedzial ze to.

Jak jechalem po rownej drodze bylo ok. Jak byly dziury to walilo jakby ktos mlotkiem pod spodem stukał.Przy wolnel jezdzie po dolach tez walilo

Guest lukix_

to chyba nie bedzie to bo u mnie nawet jak jade szybko po mniejszych dołkach to nie słychac dopiero jak wjade na krawężnik wolno bądz na próg zwalniający ( ale trzeba wjechać na próg pod kątem żeby autkiem poruszało na boki ) , jak sie wjedzie równo ( czyli 2 koła tylne równocześnie ) na próg zwalniający to nie słychać

Edited by lukix_

Guest lukix_

Koledzy może to wina którejś z tych rzeczy:

GUMA / ODBÓJ AMORTYZATORA TYŁ OPEL VECTRA B KPL.

Please login or register to see this link.

lub

ODBÓJ/ ODBOJNIK AMORTYZATORA TYŁ OPEL VECTRA B

Please login or register to see this link.

U mnie tez stukalo dopiero jak autem poruszalo na boki.

Dodam jeszcze ze wraz z łącznikami stabilizatora zostaly wymienione gumy stabilizatora.

Guest lukix_

to pewnie gumy było słychac u Ciebie , ja je wymieniłem w marcu tego roku wiec to pewnie nie to ale dzieki za pomysł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lukix_

No nic jutro sie wybieram na 12 do mechanika mam nadzieje ze znajde przyczyne stukania

Oczywiscie jak bedzie po dam znac

pozdr

Guest lukix_

He sprawa załatwiona po pewnym czasie okazało się ze była peknieta sprezyna z przodu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za odp