Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Teleś

pompa ABS z TC w dieslu

Recommended Posts

Mam wielka prośbę. Szukam osób, którzy mają Vectrę B z silnikiem diesla i maja coś takiego jak kontrola trakcji (TC - Traction Colntrol). Wiem, że takie cudo miał kolega M_A_R_E_S jednak pozbył się już swojego dieselka. Kontrola trakcji jest powszechna w Vectrach z silnikami X20XEV, X25XE oraz Z22SE ale w dieslach już jest rzadkością.

Interesuje mnie założenie do swojego dieselka (Y22DTR) pompy obsługującej TC. To czego potrzebuje to informację jakie pompy mogą być zainstalowane w Vectrach B z silnikiem diesla. Moje poszukiwania w EPC doprowadziły mnie do przekonania, że we wszystkich Vectrach jest ten sam model pompy ABS... Więc albo tam na ten temat są bzdury albo ja nie umiem z tamtych informacji wyciągnąć poprawnych wniosków. (co jest chyba bardziej prawdopodobne).

Pomożecie?

Edited by Teleś

Kolega Studzik ma zdaje sie w swoim dtl-u TC widziałem w wyposarzeniu jego auta.

Teleś zastanów sie jeszcze ze dwa razy nad tym TC

Ten system w VB jest tak durny ze w niczym nie pomaga a jedynie utrudnia dynamiczne ruszenie zduszajac silnik gdy jest mokro...

Popytaj uzytkownikow a potwierdza moje słowa

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli chodzi o ruszanie to się zgodzę, ale przy ekstramalnym pokonywaniu zakrętów zaczyna pomagać. No i nieoceniona pomoc po wjechaniu w głęboką kałużę.

Edited by stachuwp

SEBA ma to chyba w swoim Y22DTR i z tego co wiem to chetnie by sie tego pozbyl.

Please login or register to see this quote.

Faktycznie, nie jest to rewelacja, ale jak na moje oko, to właśnie na mokrym asfalcie i na piasku pomaga.

Działa wtedy dosyć dobrze i spełnia swoją rolę, własnie płynnie dławiąc silnik i przyhamowując koła....bo o to przecież chodzi

Zaś na suchym asfalcie, przy próbie dynamicznego ruszenia jest porazka. Zaczyna po prostu mocno szarpać silnikiem i auto nie może się pozbierać - tak to działa w benzynówce.

Jednak poza tym, to moim zdaniem praktyczna przydatność tego ujawnia się zimą przy podjazdach pod górkę.

Świetnie wtedy wyrównuje prędkości kół, nie dopuszczając do zatrymania się auta przez zabuksowanie jednego koła.

A co do tematu, to wydaje mi się że EPC nie kłamie.

Sama pompa pewnie jest taka sama, tyle że Twój sterownik silnika może nie być przystosowany do współpracy z TC. I tu możesz mieć problem.

Witam i co ruszylo sie cos z ta kontrola trakcji w 2.2dti??

Witam i co ruszylo sie cos z montazem TC?

Please login or register to see this quote.

Proponuję zbys napisał PW do autora posta.

wysłałem na PW ale kolega mi nie odpisal nic mowi sie trudno///

Również pisałem PW i nie dostałem odpowiedzi - a pytałem w związku z tym, że nigdzie nikt mi nie potwierdził czy TC faktycznie w ogóle występowało w DTI-kach bo że przyciski się zdarzają na konsoli to wiem bo sam mam dołożony.

TC występowało w dieslach na pewno. Rozmawiałem telefonicznie z kolegą M_A_R_E_S i potwierdził mi to. Dodatkowo rozmawiałem (tez telefonicznie) z innymi właścicielami Vectr diesel mających kontrolę trakcji.

Pomysł jest taki, żeby włożyć pompę ABS Bosch z 2,0 lub 2,5. Nie mam pewności że taka tam właśnie była ale jest nadzieja. Kiedyś podkładałem pompę z 2,6, do której musiałem robić przejściówki węży hydraulicznych ale niestety ta pompa nie działała wcale. Teraz (tak jak pisałem w PW) mam pompę ale nie mam czasu aby zająć się tym tematem.

Zacznijcie od tego że sterownik absu musi dogadywać się z ECU. 2.0 i 2.5 mają wspólne pompy, tylko zamiana wymaga przeprogramowania. Raczej tych nie można stosować do innych silników bo np. op-com ma tylko takie do wyboru. Być może można by to zrobić np. techem

jesli tak to ktora pompa bedzie najodpowiedniejsza??nie wiadomo jakie pompy byly montowane w VB dieslach 2.0 i 2.2 dti

i jak bedzie wygladac kwestia z przeprogamowaniem pompy pod dane auto

W 2.0 nie było TC. Op-comem nie da sie zaprogramować pod diesla. Trzeba by szukać w opelscanerze albo w techu czy jest taka opcja. Podejrzewam że technicznie podeszła by każda pompa, problem tylko z programowaniem

mam wlasnie scannera ale kurde ten montaz mnie troche przeraza heh bo do starej wtyczki trzeba dołączyc jakies 3kabelki...szkoda ze nikt w klubie nie chce sie pozbyc TC ;0

w 2.0 nie ma>?kolega mares mial u siebuie w 2.0dti TC na zamowienie ponoc

Znajdź kogoś z TC niekoniecznie w dieslu i zobacz czy da się nim przeprogramować sterownik pod inny silnik

scannerem bodajze sie nie da gdyz kolega kiedys przyjechal zebym mu przeprogramowal TC bo kupil chyba od automata czy jakos tak i nie moglem sie polaczyc z opcja programowania

W takim razie zostaje tylko tech. Ciekawe czy to ogarnie

najprosciej byloby kupic z jakies diselka i wiesz po kolei wszystko przekladac eh ale tak dobrze to to chyba nie ma

pies wie czy pompa z abs z tc nie podeszlaby z vikic/signum