Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Alf11

Problem ze stożkiem

Recommended Posts

Guest Alf11

Witam wszystkich,

mam problem z filtrem stożkowym w mojej Vectrze A 2.0i 8v

A mianowicie jak zakładam filtr stożkowy, to silnik się dusi, odżywa dopiero powyżej 4000 obrotów.

Jednak dowiedziałem się że jest to spowodowane urządzeniem sterującym przepływem powietrza,

jest ono wbudowane w obudowę filtra powietrza.

Gdy go wyrzuciłem pojawił się problem, ale jednak widziałem gdzieś na zdjeciu filtr stożkowy w Vectrze A i wiem że się da, oprócz tego zaraz za filtrem było to urządzenie.

Tylko teraz pytanie, czy to można kupić osobno, bez obudowy? czy trzeba przerobić ten który już mam ??

Pozdrawiam i proszę o pomoc

mam pytanie czy ty ten stozek miales juz zalozony i auto ci na nim chodzilo czy dopiero teraz zakladasz i od tego sie wziely te problrmy ??;>

Please login or register to see this quote.

masz gaz ??

Guest Alf11

1. nie mam gazu

2. teraz pierwszy raz założyłem i od razu jest z tym problem... na 2 biegu przy 90km/h pieknie chodzi, ale wcześniej sie dusi i gaśnie

masz z tym problem poniewaz kolego po zalozeniu stozka trzeba zamowic sobie jkakiego fachmana co ci go zestroi pod dany silnik to nie tak hop siup zalozyc i jest git musisz zestroic silnik pod stozek bo wiadomo ze na stozku dostaje wiecej powietrza niz na zwyklym filtrze a co do tej sondy co jest zaraz za filtrem na dolocie to jak najbardziej ona musi tam byc niewiem jesli ci sie chce bawic mozesz przerobic stara a jak nie to wrzuc nowa...

Guest Alf11

fachmana nie potrzebuje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> dam sobie rade,

to co mnie zastanawiało to czy ten element co jest w obudowie filtra do regulacji przepływu powietrza, czy można go osobno kupić czy trzeba przerabiać...

Ja miałem u siebie tak to zrobione (jak na zdjęciu ) i działał bez problemów

A przepływomierz się demontuje z obudowy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Edited by sebger

kolegoo nic nie trzeba dostrajac.ja mam stozek w tym samym silniku i w dodatku na gazie. rozbierz obudowe oryginalnego filtra.

sprawdz silniczek krokowy. wyczysc go dobrze. obudowe rozbierzx jak juz mowilem bo stozek dozo powietrza potrzebuje i mam pytanie czy stozek masz namoczony olejkiem??bez olejku nie warto zakładac bo dlugo nie wytrzyma

Z opisu zrozumiałem że Alf11 zdemontował przepływomierz i jeździ bez niego...

Jak ma sie auto nie dusic ?

wlasnie tak czytam te wypowiedzi i oczom nie wierze:)

zakladaj przepływomierz:)

zeczywiscie kolego przeplywomierz musi byc. kup sobie tylko adapter na filtr stozkowy. i jak juz mowilem rozbierz cala plastikowa obudowe filtra.

Please login or register to see this link.