Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sniper00

Skrzynia czy sprzegło? jak to sprawdzić?

Recommended Posts

Jak w temacie.... ostatnimi czasy auto na luzie wydaje z siebie taki jednostajny szum (podobny do tego co koła dają gdy łożyska padły), wciskam sprzęgło i już jest cichutko.... teraz pytanie, czy to skrzynia się sypie czy może sprzęgło dokonało żywota swego?

silnik X18XE to pewnie skrzynka F18, ale nie sprawdziłem jeszcze oznaczeń....

Czy do wymiany sprzęgła muszę wywalać skrzynie na zewnątrz? czy da się to zrobić jakimś prostym sposobem na szybko?

przyjacielu wedlug twojego opisu wychodzi na to ze nie masz oleju w skrzyni biegow.... ja tak mialem w mojej viki jak mi sie zimering na walku sprzeglowym po sypal tak chamsko szumialo i im dluzej jezdzilem i wiecej gazu dodalem to tym glosniej bylo slychac ten szum lecz w wcisnietym sprzegle ustawalo i to raczej bedzie brak oleju niz padnieta skrzynia no ale jak tak dluzej bedziesz jezdzil to napewno ona padnie a co do sprzegla to idzie je wymienic bez wyciagania tylko troche sie nameczysz przy tym z golfa 3 1.6 4 godz wyciagalismy skrzynie....

gdzie jest śrubka w tej skrzyni do uzupełniania i sprawdzenia poziomu oleju?

Please login or register to see this quote.

najlepiej by bylo jakbys odkrecil lewe przednie kolo i wtedy bedziesz mial dosjscie eleganckie do boku skrzyni i tam jest taka sruba na torx ja odkrecisz to powinien leciec olej o ile jeszcze jest

no i coś nie tak...po odkręceniu korka olej obficie wylewał się, zanim udało mi się to zamknąć to z pół puszki po coli było, w dodatku ten dźwięk dobiega z puszki po lewej stronie od półosi, teraz nie wiem czy tam coś jest zmielone, ale oleju jest za dużo, no i co jest pod tą metalowa klapką? jak to otworzę to będzie olej ciekł czy coś może się wysypać?

nie kojarze o jaka klapke ci chodzi

ściągam lewe koło, po lewej stronie na kilka śrub jest przymocowana pokrywa, z tego miejsca dochodzi ten hałas.... nawet jak mocno skręcę koła w lewo to mam do niej dostęp... i dlaczego jest tam tyle oleju?

a czy to nie jest czasem pokrywa boczna od skrzyni ?? jesli ta pokrywe sciagniesz to bedziesz mial na wierzchu wszystkie bebechy ze skrzyni te walki tryby itp jesli z tego ci szumi no to wychodzi na padnieta skrzynie tak mi sie wydaje

no i się rzekło.. byłem u mechanika i niestety czeka mnie przekładka.... ale przynajmniej sobie nowe sprzęgło wstawię

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest kjuik

miałem też taki hałas z tego samego miejsca i już jestem po wymianie skrzyni ;/ Niestety trochę się spóźniłem bo auto musiałem holować do mechanika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

hmm...tyle że co za kretyn wlał do skrzyni tyle oleju? wyobraźcie sobie że po odkręceniu korka to dosłownie lało się z tego strumieniem, w dodatku to "coś" było rzadkie jak woda, śmierdziało jak płyn hamulcowy i miało mętno-rdzawy kolor... konsystencją i zapachem to nie przypominało oleju... jakiś ciul malinowy wlał jakieś badziewie i to pod ciśnieniem, potem na szybko zakręcił koreczek i gotowe... a skrzyneczka zdechła... i znowu z kasę w plecy, nie licząc roboty...

w skrzyni jest olej od wspomagania orginalnie i wygląda jek sok malinowy pozdrowienia