Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość premko

problem z centralnym zamkiem

Polecane posty

Gość premko

Witam, mam mały problem ze swoją Vectrą, a konkretnie z centralnym zamkiem. Dzisiaj rano standardowo otworzyłem samochód z pilota, mrugnęły migacze i otworzyły się wszystkie zamki poza drzwiami kierowcy. Musiałem użyć kluczyka żeby otworzyć drzwi kierowcy. Teraz jest tak że jak zamykam drzwi pilotem to zamykają się wszystkie oprócz drzwi kierowcy, ale po około 2 sekundach się otwierają. Bezproblemowo mogę zamknąć drzwi z kluczyka zamykają się wszystkie ale nie słyszę charakterystycznego dziku ryglowania w drzwiach kierowcy. Z otwieraniem z kluczyka też nie ma problemu. Siadając w aucie, naciskając na rygiel zamykają się wszystkie drzwi beż żadnego problemu, podobnie jest z otwieraniem.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie leży przyczyna tej usterki ???

Informuję, iż użyłem opcji szukaj, ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Gość Glosny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

slabo szukales

Gość premko

Może i masz rację, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, że to jest wina mikro-przełącznika. Nikt też nie opisywał podobnego przypadku, który dotyczy drzwi kierowcy. Przyczyną może być uszkodzony silniczek, ale niestety nie mam możliwości na chwilę obecną rozebrania drzwi i wymontowanie zamka.

Czy ktoś ma może informację ile kosztuje i gdzie można kupić silniczek, który jest zamontowany w zamku ???

Edytowano przez premko

może to banalne ale spróbuj zaprogramować pilot w stacyjce.

nic nie kosztuje i możesz to zrobić w parę sekund.

Edytowano przez Darek.G

Jeżeli reszta dzrwi się domyka to kluczyk jest zaprogramowany.Wymień dwa mikro-przełaczniki i po kłopocie koszt takiej zabawy to jakieś 5 pln

Edytowano przez JarekS

Ja też mam ten sam problem z centralnym!!

Tylko,ze nawet kluczykiem ciężko przekręcić!! Raz nie idzie przekręcić i nagle przeskoczy jakby coś blokowało.

Innym razem przekręcam i tak jakbym na siłe wpychał siłownik( słychać nawet silniczek jak powoli nim przekrecam), objaw jak przy rozładowanym aku gdy powoli sie zamykają zamki.

A nie kiedy jest wszystko ok!!!!

Może ktoś wie o co biega??

A jak nie to czy by pasował cały ten zamek ze wszystkim aby tylko wtyczki przełożyć z polifta do przed liftowej wersii??

Pozdrawiam..............

Edytowano przez cichyirl

Przesmaruj go preparatem do czyszczenia zamków, żadko go używałeś i się zastał.

Zamki w wersji przed i po liftowej są identyczne pamiętaj tylko że przedni lewy musi być z europejczyka.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

UU to będzie problem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> Ciężko dostać mi tu Europejczyka.

A jak bym wzioł od strony kierowcy tylko że z Angielskiej wersji to podejdzie???

Kurde moze głupie pytanie, ale nawet nie wiem czy ta część co zatrzaskuje sie na tym bolcu jest razem czy nie ,więc sie pytam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Nie wezme czegoś co sie na nic nie nadaje!!

P.S.No masz racje, bardzo żadko używałem go ostatnio (przez 4 miesiące moze pare razy).

Pozdrawiam!!!

Jeżeli masz kluczyk po lewej stronie to musisz mieć taki zamek gdyż on jest masterem, wysterowuje pozostałe. Jeśli chodzi Ci o ten bolec wystający z drzwi to nie wchodzi w jego skład.

Gość pawciovb

przed zabawą z mikroprzełącznikami najpierw bym sprawdził wiązkę kabli idących z nadwozia do drzwi (lubią pękać), miałem podobny problem i też najpierw zaczoąłem od mikro (a troche przy tym zabawy jest) i nie pomogło:/, okazało się że problem był w pękniętych przewodach, no cóż nauka dla nieuka;)

Gość premko

U mnie prawdopodobnie padł silniczek. Tak mi się wydaje. Dzisiaj zrobiłem test, usiadłem w aucie i ręcznie zamknąłem drzwi kierowcy, następnie nacisnąłem przycisk zamykania i auto reszta drzwi się zamknęła bez problemu. Jak nacisnąłem przycisk otwierania otworzyły się wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Później zrobiłem odwrotnie (tak jak pisałem wyżej) wsiadłem do auta i nacisnąłem przycisk zamykania na pilocie zamknęły się wszystkie drzwi oprócz kierowcy ale po 2 sekundach się otworzyły. Druga sprawa jest taka że jak zamykam samochód z kluczyka nie słyszę jak pracuje silniczek i to samo jest przy ryglowaniu, słychać taki charakterystyczny odgłos na wszystkich drzwiach oprócz kierowcy. Dlatego wydaje mi się, że to może być uszkodzony silniczek.

Tak na marginesie czy ktoś wie czy można i ewentualnie gdzie można kupić taki silniczek do zamka ?? Czy konieczna jest wymiana całego zamka ??

najlepiej kupić uzywany zamek i podmienić silniczek , koszty minimalne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.