Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kontrolka kierunkowskazu się nie wyłacza VB 1.6 16v 98

Guest centi1
 Share

Recommended Posts

witam mam problem. Od jakiegoś czasu początkowo raz na miesiac a potem częściej pojawia mi się taki problem.jak skręcam w prawo to potrafi mi sie nie wylaczyć kierunkowskaz..nie miga tylko świeci caly czas.jak wylaczę auto też potrafi się swiecić i jak poprzednio kontrolka świeci się na stale.jak włączę i wyląćzę auto kilka razy to mija.od tyg jest to mega denerwujące.praktycznie przy każdym wlaczeniu kierunkowskazu jak wraca to kontrolka się swieci i kierunkowskazy na zwenątrz też.Dodam ze mam gaz sekwencyjny.pomocy!!

Miałem zeszłej zimy podobną sytuacje. Jak były mrozy ok. 20 stopni to mi zamarzał układ odpowiedzialny za przerywanie mrugania kierunków. Nie dość, że oba kierunki nie mrugały, to jeszcze nie było czasowych wycieraczek, sygnalizatora zostawionych zapalonych świateł mijania, czasowo nie gasło światło w kabinie. Ten moduł znajduje się pod listwą bezpieczników i przekaźników. Trzeba było na chwilę odłączyć klemę z akumulatora i wszystko wracało do normy. Jak mrozy ustały tak problem zginął. Może tutaj też jest winny ten moduł.

no właśnie dziś tak zrobiłem zamieniląm w skrzynce bezpieczników te żółte przekaźniki.. no i wtedy po właczeniu kierunkowskaza w lewo tak sie zawieszało...czyli po przeciwnej stronie.a jak daje w prawo to jest ok.czyli co taki przerywacz mam kupić?

• 2 months later...
  • 4 years later...

Wktam,odkopie bardzo stary temat ale w szukajce nie znalazlem nic co by mi pomogło.

Mam podobny temat co kolega tyle ze nie do końca, mi wszystkie kierunki działają jedyne co nie działa go podświetlenie zegarów i panelu środkowego,do tego stale świecaca kontrolka kierunkowskazów, przy przekręceniu stacyjki włączeniu lampki wewnątrz bądź otwarciu drzwi.

Włączony kierunek sygnalizuje za to kotrolka od haka. Stało się to jakoś tydzień po wymianie multitimera przy włączaniu świateł.

Przerywacze wymienione, kontrolka od kierunków gaśnie gdy wylacze zapłon albo odlacze kostkę od Multi. Mozliwe ze czesciowo padł mhltitimer?

• 2 years later...
  • 4 years later...

witam Swieci mi sie cały czas kontrolka kierunkowskazów ,nawet po wyciągnięciu kluczuka ze stacyjki.Chociaż wszystko działa bez zarzutu.moze po za tym ze kiedy włącze kierunkowskaz to zapala sie i mruga jakas kontrolka tez zielona obok tej od kierunkowskazow a ta wlasciwa dalej sobie swieci i nie mruga.

Edited by endriu 1962

Witam.To przepraszam jestem tu nowy ,szukam i za bardzo nie mogę znalezc.Moze po prostu nie wiem jak szukać .Pozdrawiam

Dnia 14.12.2010 o 14:47, Gość szangala napisał:

Witam mam uszkodzony przewód tył prawa strona.

Cieknie w okolicy rogu zbiornika paliwa, czy ktoś coś takiego naprawiał i wie jaki przewód nabyć.

Jak się do tego zabrać [dam rade sam tylko jakieś wskazówki coby czas oszczędzić].

Mile widziana pomoc.

Przedlift ma kontrolkę kierunków sterowaną masą,polift plusem.Do sprawdzenia żółte przekaźniki/żółty przekaźnik oraz multitimetr,bo to on steruje kierunkami.Ta druga kontrolka,mniemam,że masz na myśli kontrolkę haka?ona też jest sterowana z multitimetra,ale tu musi być inna inst.do gniazda przyczepy,inaczej kontrolka nie powinna zadziałać.