Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Felini

Nie działa podświetlenie zegarów VC

Recommended Posts

Guest Felini

Witam

W mojej Vectrze C sedan jakiś czas temu pojawił się problem. Zgasły światła we wnętrzu (oprócz komputera i klimy) i podświetlenie bagażnika, oraz co jest najbardziej uciążliwe podświetlenie zegarów. Wymieniłem wówczas bezpiecznik i przez miesiąc było OK. Ostatnio znowu pojawił się ten problem i wymiana bezpiecznika nic już nie dała . 15 pali się od razu, jak włożę bezpiecznik 20 to przy włączaniu świateł podświetlenie zapala się na sekundę i gaśnie, bezpiecznik wytrzymuje.

Co to może być?? Może coś z przełącznikiem świateł?? Kiedyś go wymontowywałem, nie pamiętam już po co

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Bezpiecznik jest odpowiedniej wielkości?

Jeśli masz wątpliwości, czy to wina przełącznika świateł odłącz go i wtedy spróbuj wymienić bezpiecznik, ~10 min. pracy.

Guest Felini

Bezpiecznik odpowiedni. 15 i mniejszy pali się od razu. A jak założę 20 to podświetlenie włącza się na sekundę i gaśnie, ale bezpiecznik się nie pali.

Sprawdziłem też przełącznik od świateł, wygląda na to że jest OK.

jutro poszperam jeszcze w bagażniku.

Guest Felini

Jeszce wczoraj w nocy pogrzebałem w bagażniku i znalazłem.

Podświetlenie bagażnika miało zwarcie.

Problem rozwiązany.

Pozdrawiam

Z elektryką w VC trzeba ostrożnie, bo małe spięcie może implikować poważne kłopoty.

Witam

Mam pytanie pośrednio związane z tematem. Który bezpiecznik jest odpowiedzialny za oświetlenie kabiny, schowka i bagażnika? Z góry dziękuje za odpowiedź

Please login or register to see this quote.

dobrym zwyczajem byłoby się najpierw się przywitać a podrugie jak widzę jak ktoś pyta się gdzie jest bezpiecznik od tego czy owego to mnie szlak trafia ,kurde jeden z drugim kupuja fury za paredziesiąt tysięcy złotych ale na książke wydać 60 zeta to już żałują ,ciekawe jak w trasie cos CI padnie to co ? będziesz szukał który bezpiecznik przepalony będziesz przeglądał paredziesiąt bezpieczników jeśli oczywiście wiesz gdzie są skrzynki a są ich aż cztery ,także chłopie kup se książke albo ściągnij sobie z neta

Witam ponownie

Nie chce być niegrzeczny, ale chodzi właśnie o to, że książce nie jest wprost napisane, który to bezpiecznik odpowiada za oświetlenie kabiny i zegarów.

Okazało się, że żaden bezpiecznik nie padł, konieczne było natomiast wykasowanie błędu Techem.

Ps. Książkę posiadam, bo nie szukam pozornych oszczędności. Wiem również, że bezpieczniki znajdują się w bagażniku, kabinie koło kierowcy i w silniku koło akumulatora.

Jest to bezpiecznik F12 w skrzynce przy desce rozdzielczej w kabinie. Pozdro!

melon84 nie dość że odgrzewasz kotlety to piszesz bzdury

"Odgrzałem kotlet" gdyż sam długo bezskutecznie szukałem na forach który to bezpiecznik odpowiada za owo podświetlenie... w końcu znalazłem i chciałem pomóc podobnym sobie...

Mam taki samo problem, jednak u mnie bezpiecznik siada po trzech dniach...

Edited by hazell