Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość klekocix

Coś trzeszczy jakby wewnątrz kokpitu z prawej

Polecane posty

Gość klekocix

Witam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam do Was ogromną prośbę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki. Być może ktoś z Was miał już coś podobnego i sobie z tym jakoś poradził.

Otóż ostatnio wystąpiło u mnie trzeszczenie/skrzypienie/hałasowanie czegoś w prawej części kokpitu.

Trzeszczenie to występuje tylko podczas jazdy, niezależnie czy 2 czy 20 czy 120km/h, raz głośniej a raz ciszej (oczywiście na wybojach głośniej). Dźwięk jest bardzo dziwny i raczej z niczym nie porównywalny... Mi się ten trzeszczenie kojarzy z niesioną w ręce zgrzewką wody w butelkach 1,5L

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Takie niby to trzeszczenie niby skrzeczenie, trochę przypomina to też dźwięk jakby śrubka jakaś podskakiwała wewnątrz kokpitu. Dźwięk zdaniem brata jadącego ze mną i szukającego problemu wydobywa się praktycznie przy samym słupku z głębi deski, w okolicy gdzie większość z nas ma naklejkę rejestracyjną auta na szybie. Ani dociskanie słupka ani deski w tym miejscu nie pomaga, schowek również jest pusty więc to nie jego zawartość hałasuje.

Czy macie może jakieś podejrzenia co może być winne?

Viki kupiłem po to by rozkoszować się jazdą we względnej ciszy a tu jak nie skrzypienie mocowania stabilizatora, to skrzypiący fotel, wpadająca w wibrację tapicerka jednych drzwi czy obecnie te trzeszczenie/brzęczenie/skrzypienie w desce z prawej...

Przeważnie takim objawem jest skrzypienie mocowania deski do podszybia.

Trzeba wyjąc tą kratke nawiewu zaraz koło szyby i odkręcic sruby i nasmarować je i wkręcić ponownie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tutaj zobacz:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość klekocix

Dzięki za naprowadzenie na problem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pytanie tylko - na ostatnim zdjęciu na poradzie jest żeby nasmarować plastiki. Pytanie tylko czy plastiki na tym elemencie który podważyłem czy na samej desce, a może to bez różnicy?

P.S. ten smar silikonowy to ma być jakikolwiek czy musi być akurat ten GM?

Edytowano przez klekocix

Dokładnie, masz 3 śruby w podszybiu, to one tak dają w kość , miałem to samo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.