Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Czapa

OSRAM Night Breaker vs. PHILIPS BLUE VISION

Polecane posty

Zastanawiam się nad kupnem żarówek do lamp poliftowych. Na allegro znalazłem dwie ciekawe pozycje:

1) OSRAM Night Breaker - cena 60zł z przesyłką

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2) PHILIPS BLUE VISION - cena 100zł z przesyłką

Co polecanie. Czy w ogóle jest jakaś różnica pomiędzy tymi dwoma zestawami? Czy warto dołożyć i kupić PHILIPSa? Z góry dzięki za pomoc:)

Edytowano przez Czapa

ja mam takie zarowki osram w viki a. smigam juz 3 miesiac i jestem zadowolony. ladnie swieca daja bielsze swiatlo od standardowych i nawet na trasie sie dobrze spisuja. z tego co wiem to koledzy z forum mowili ze lepsze sa PHILIPSy bo maja wieksza zywotnosc. a tak na marginesie bylo juz troche o tych zarowkach na forum. opcja szukaj sie klania

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

napisz do Rafała

orientuje sie w temacie jak mało kto

OSRAM Night Breaker po 3 miesiącach przestały świecić ale świeciły rewelacyjnie

Moja opinia podobna. Osram NBR po zakupie robią super wrażenie, na prawdę bielsze światło. Nie trwa to jednak długo. U mnie po 3 miesiącach już nie było tak kolorowo, a po ok. pół roku obie się spaliły. Przy wymianie były praktycznie czarne. Wiec to dobry wybór jak masz kase i bedziesz zmienial co 3 miesiace. Na dłuższą metę szkoda kasy. Teraz kupiłem zwykłe Osramy i jeżdzą juz 4 miechy i caly czas efekl tjak na poczatku. Ekonomia i jakość. Dlatego nie polecam NBR chyba, że nie boli cię częsta zmiana.

Jakby kogoś interesowało porównanie jak niektóre żarówki świecą to proszę:

Co prawda od AH ale zawsze jakieś odniesienie jest.

Gość ares

ja smigalem na blue vision polecam ale dlugo to one nie swieca...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja jeżdżę na BV od dłuższego czasu i wymieniam żarówki średnio co rok. Tak więc tragedii nie ma a w porównaniu do Osram to jest wręcz rewelacyjnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

to ja polecam hella blue light

Super żaróweczki !

Gość JCK-PAJAK

Jeżdżę na żarówkach H1 osram NB około 1 miesiąc i nie narzekam a nawet pochwalę za jasność świecenia ale żywotność to inna bajka, kupiłem je w hurtowni u znajomych (ok50zł za komplet) i mi je odradzali ponoć szybko się przepalają. Philips dłużej poświecą ale nie oczekuj rewelacji.Ogólnie mówiąc to po czasie ogniwa w obu się wypalają i słabiej świecą i teraz przykładowo przepali się jedna to trzeba cały komplet wymienić bo już będzie zauważalna różnica w świeceniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykła osram, za komplet płacę ok 25zł i mogę zagwarantować że na takich to już polatasz. Dużo zależy od lamp ja kupiłem osram NB tylko i wyłącznie bo wymieniałem lampy i te żaróweczki co do nich dawali były poniżające. Jak tylko się przepalą wracam do tych zwykłych. Są lepsze sposoby na wydawanie kasy.

PS

Jeżeli chcesz jednak kupić te troszkę lepsze to bym wybrał OSRAM NB w sumie kupisz dwa zestawy (+20zł) w cenie PHILIPSA

Ja używam OSRAM Night Breaker i świecą rewelacyjnie. Dużo bielsze światło do zwykłych żarówek, ale niestety właśnie wczoraj mi się jedna spaliła

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> (po 6 miesiącach użytkowania) i teraz kupię Philipsy dla odmiany i porównania. Może będą dłużej świeciły.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja dwa dni temu założyłem blue vision i jak narazie jestem zadowolony, ładnie świecą

ja mialem philipsy i jedna swiecila okolo pol roku, druga moze ze trzy miesiace dluzej. Bielsze swiatlo, lepiej oswietlaja droge

A to czy kupisz Osram czy Philips to nie ma duzego znaczenia. Obie zarowki swieca lepiej i jasniej od takich zwyklych i obie przepalaja sie znacznie szybciej.

Gość Glosny

ja miałem Blue Vision przez ponad rok i jak najbardziej sobie je chwale. Potem zmieniłem na HID a teraz mam je w zapasie bo jeszcze sa dobre.

pozdrawiam

Osram daje mocniejsze światło od Philips'a i z tego też względu przepala się dwa razy szybciej. Osobiście z wysilonych żarówek już się wyleczyłem wymienianie co 3-4 miesiące żarówek nie miało to sensu... Obecnie jeżdżę na niewysilonych H7 Philipsa i też świecą, a rocznie sporo kasy zostaje w kieszeni. Edytowano przez Stettin

Ja dokładnie 28-12-2008 założyłem Philipsy Blue Vision H7 i jeżdżę na nich do tej pory,świecą bielszym światłem od zwykłych żarówek. Polecam

Zdecydowalem sie na Night Breakery. Blue Vision maja moim zdaniem nieciekawy kolor swiatla. Na Night'y nie narzekalem. Wytrzymaly pol roku i przepalily sie tydzien jedna po drugiej - co dosc pozytywnie odbieram jako powtarzalnosc parametrow produkcyjnych tych zarowek. Po przepaleniu w lampach wyladowal drugi komplet Night'ow.

Sam nie wiem... Moze kiedys zmieni sie moje podejscie do Blue - w tej chwili jednak wybieram Night Vision.

Pozdrawiam

A ja opisze o moim przypadku.Kupiłem w castoramie OSRAM NIGHT BREAKER i miałem z nimi problem, gdyż nie mogłem ich wyregulować i świeciły w górę.Założyłem poprzednie i mam czyste sumieniu że nikogo nie oślepiam.

u mnie na nightach nie bylo zadnych problemow. linia swiatla jest dokladnie widoczna nie ma problemow z oslepianiem. zarowki mam juz ponad 3 miecha i nadal ladne biale swiatelko daja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec jak sie przepala pewnie kupie takie same. sa prawie polowe tansze i chyba lepiej dwa razy do roku wymienic i cieszyc sie dobra widocznoscia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość matek222

Jezdzilem kiedys na Philips GT, a teraz na Osramy NB... To i to sie przepala, ale osramy sa tansze od Philipsow..

A czy ktoś spotkał sie z żarówkami Philips Diamond i Philips Crystal

Z tego co się orientuje to nie są rozprowadzane na polski rycek, a byłbym ja zainteresowany Diamondem

tu filmik jak to świeci

EDIT

A to co za cudo: Bosma Extreme White

Wygrały nawet z Blue Vision philipsa

Edytowano przez Hrabia19

A zauwazyles, ze na tym filmiku wyraznie widac jak jego autorowi auto z przeciwka blyska dlugimi?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zauważyłem to, tylko weź pod uwagę, ze to sa philipsa, wiedz muszą być homo, w dodatku słychać, jak koleś się bawi długimi a po trzecie może ma lampy źle ustawione

Chcialem tylko zauwazyc, ze nawet najlepsze zarowki moga byc zle ustawione przez inteligentnego alternatywnie uzytkownika

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A "dobry lakietnik to i z ofermy zrobi bogwico" /Grotowski/

Hm... Przy okazji... Jak czytam "wiedz" to mi interpreter dziknie... Zobacz na moja sygnaturke i wybacz alergie.

Edytowano przez Oggway

Gość matek222

No i dzisiaj padła mi jedna Osram NB po okolo 2 miesiacach uzytkowania... wydaje mi sie, ze moglo miec to zwiazek z wjechaniem w dziure...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.