Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest michal4

egr i dwumasówka

Recommended Posts

Guest michal4

Witajcie

Jestem nową osoba na tym forum i nawet do głowy by mi nie przyszło że bedę gosciem praktycznie codzień czytając jakie problemy może mieć vectra Ale od poczatku. Zakupiłem miesiąc temu vectre c 19 cdti 120 km i się zaczęło .Szarpanie , złe odpalanie jakieś dziwne dzwięki z okolic silnika . Zacząłem od wymiany dwumasówki koszt bardzo duzy . Szarpanie -czyszczenie egr przepustnicy i wszystkich kabli nic nie dało dale szarpie ale troche mniej . Dla zainteresowanych jest pewna firma na allegro która naprawia EGR ale co najważniejsze można go wypróbować nie trzeba płacić odrazu za naprawę (tylko kosztuje to przesyłkę ) zobaczymy czy coś to da. Po wymianie dwumasówki mam taki dziwny objaw i tu proszę o radę . Rano przy odpaleniu ( akumulator nie nowy ale świeżo naładowany) mam taki objaw kęcę go 3 sekundy odpala ale na pół gwizdka ma 400 obrotów trzęsie samochodem i tak jak by miał silnik wyleciec w powietrze drugi raz to samo ale prze trzecim jak dodam trochę gazu to odpali z tym ze potem jak zapalam samochów to słyszę takie głośne ocieranie się jakiś dwuch elementów czy ktoś miał taki problem ? przypomne , że dwumas jest wymieniony chyba że coś mechanicy spieprzyli prosze o poradę

To ocieranie słyszalne jest tylko podczas rozruchu, podczas postoju, czy przy normalnej jeździe również?

Guest michal4

tylko przy odpalaniu. Koło było zrobione ale sprzęgło już nie, czy może to być przez sprzęgło?

mam podobnie koło wymienione a przy odpaleniu trzęsie silknikiem i dziwny dzwięk przy tym słychać a ponadto ciężko kręci ale to wina rozrusznika wiem bo iskry idą jak zapalam ze szczotek więc przez to pewnie tak pali a co do drgania powiem jak wymienie jutro rozrusznik

A jest różnica kiedy odpalasz z wciśniętym sprzęgłem i kiedy bez? Czy to bez różnicy i ten dźwięk występuje w obu przypadkach?