Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość cino25

sonda lambda

Polecane posty

Gość cino25

mam viki 18 16v z 98 załozyłem gaz i skaczą mi obroty, jak wrzucę na luz to potrafi zgasnąć , znajomy mówi że to sonda lambda. Czy to możliwe?

Dzieję się to na pb czy lpg ?? Czy na tym i na tym ?? Przepustnica i krokowy czyste ??

Gaśnie na luzie na postoju czy podczas jazdy?

Gość cino25

Obroty skaczą podczas jazdy na LPG, jak np jadę na piątce i wrzucę na luz to potrafi zgasnąć.

A jak go odpalę, to zanim jeszcze się przełączy na LPG to tez przez chwilę skaczą obroty tak między 400 a 1000 i dopiero po chwili się stabilizują same..

A silnik krokowy wymieniłem tydzień temu.

Na samej benzynie nie ma żadnych problemów.

Miałem to samo w swojej Vectrze. Jedź tam gdzie zakładałeś gaz. Podępną pod komputer i wyregulują obroty.

Jeszcze jedno co zrobili to wyciągnęli rurę od powietrza co wchodzi do filtra od strony świateł. Od tej pory w mojej Viki jest wszystko OK

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Krystian-_

Jeżeli sekwencja to rury nie ruszać, z rurą manewry się robi ale przy mikserze żeby nie rozrzedzało mieszanki za bardzo. Skoro dzieje się na lpg to regulacja gazu i powinno być po kłopocie. Sondę można sprawdzić miernikiem wpinając się w czarny przewód i masę i zobaczyć w jakim zakresie faluje.

Regulacja tam gdzie zakładałeś.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> napisz co zdziałałeś

...nie powinni wyciągać tej rury(auto dostaje więcej powietrza)jak kupiłem swoją viki to te rura była wyciągnienta i dodatkowo wycięty był otwór w obudowie filtra powietrza(na wypadek strzału,zeby nie rozerwało obudowy)a moje obroty szalały(gasła po wżuceniu na luz).włożyłem tą rure spowrotem,zaślepiłem otwór,wymieniłem filterek gazu,wyregulowałem sam(niemam kostki do kompa)wyczyściłem przepustnice,krokowca,erg i teraz chula aż miło....

I JESZCZE JEDNO,SONDA WYWALA BŁĄD 0130.

Edytowano przez maliniak35

Gość cino25

na regulacje jadę w sobotę,do gaz jest nowy 2 generacji i jeszcze nie przejechałem 1000. rurka jest wyjęta, a le to nic nie pomaga,

Po regulacji wszystko powinno grać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> powodzenia

Sonda nie zawsze wywali błąd. Jeżeli jest starsza i zużyta to będzie działać w zawężonym zakresie ale dla komputera będzie zmieniał się sygnał więc błędu nie wyrzuci. Ale póki co jedź na regulację bo może sonda jest ok.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W takim wypadk należy ustawić odpowiednio śrubę na parowniku. Ale nie od wolnych obrotów ale tą drugą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.