Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Grzegorz Małetka

Wymiana gałki dźwigni zmiany biegów

Recommended Posts

Wymiana gałki dźwigni zmiany biegów

Please login or register to see this link.

Nooooo

Trochę długo to trwało, ale się w końcu zebrałem i zrobiłem. Myślę, że fotorelacja się przyda, bo czytając wiele postów na ten temat stwierdziłem, że bardzo dużo osób ma podobny problem, a jak wiadomo gałka w VC łatwo się nie poddaje, albo odpada bez przyczyny.

Gałka zamówiona z Allegro akurat od użytkownika:

ale chyba najbardziej znany to:

Może się jednym nie podobać fakt, że gałka jest podświetlana, mnie osobiście wszystko jedno - podłączyłem bo było, a kupić ładniejszy zamiennik gałki niż taki jest naprawdę ciężko, a jak się znudzi oświetlenia zawsze można odłączyć.

...ale do rzeczy:

Poniżej stara gałka, która nie tyle że jest wytarta ale skóra się poodklejała, i nowa gałka - wykonanie całkiem przyzwoite, podświetlenie niemal idealne z oryginałem - trochę to "szkiełko" jakieś plastikowe

Please login or register to see this image.

/public/style_emoticons/default/wink.gif" />

Najpierw musimy oskalpować starą gałkę ze skóry, następnie odciąć piankę (gumę) - idealnie do tego nadaje się nóż do tapet.

Po odcięciu części gumy możemy ściągnąć górny "kapsel" - odginamy blaszki i sam schodzi, następnie odcinamy resztę gumy

Przechodzimy do najbardziej mozolnej czynności - do cięcia. Robiłem to brzeszczotem bo do kątówki nie miałem prądu i trochę się bałem czegoś nie popalić - chodź na pewno było by szybciej. Zacząłem od takiego cięcia:

....BŁĄD - po obcięciu dolny krążek odpadł a gałka dalej została biggrin.gif

Kolejne podejście wyglądało tak i było jak najbardziej udane - gałka po pewnym czasie się rozeszła..... radość smile.gif

W plastiku od podnoszenia wstecznego po wewnętrznej stronie, małym pilniczkiem wykonujemy rowek na przewód oświetlenia. Przeciągamy przewód, wykonujemy profesjonalne podłączenie do kostek z zapalniczki lub oświetlenia popielniczki - różnica jest taka, że w zapalniczce mamy zawsze prąd, a oświetleniu popielniczki po zapaleniu świateł

Po 100-krotnym sprawdzeniu czy wszystko pasuje i świeci, odrobina kleju do wewnątrz (używałem kropelki) i montujemy - byle szybko i prosto bo klej szybko schnie i nie będzie czasu na poprawki.

Tak wygląda efekt końcowy:

Gałka jest osadzona trochę wyżej niż oryginalna, nie dało się w niej wywiercić głębszego otworu a drążka też nie chciałem piłować, ale chyba źle nie jest?

Użyte narzędzia

-nóż do tapet

-śrubokręt

-kombinerki

-piłka do metalu

Czas około 1,5 godziny z czego najwięcej czasu pochłania piłowanie.

Stopień trudności ŁATWY - więcej brudu niż kłopotów.

• Dodający

• Dodano
    2012.10.28
  • Kategoria

Klejem albo ocno wbić...

Guest djmothek

he jedni sie zastanawiaja jak ja zdemontować a inni jak zamocowac?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> hehe

gałka byla demontowana?

Edited by djmothek

Please login or register to see this quote.

No wiec mam pewien problem - jak przykleje za mocno to pewnie nie zdemontuje w przyszlosci jak bedzie taka koniecznosc - wg Was - czy istnieje taka konieczność aby zdejmował "Gulałkę" z lewarka?

Dzieki za odpowiedzi.

Przyklejaj - po co masz zdejmować. Zresztą i tak zdejmując trzeba wyrwać na chama więc nic nie tracisz.

Chyba jakaś przypadłość poliftów, u nas 2 firmówki zaatakowały kierowców w ten sposób. Jedna własnie wczoraj pojechała do ASO w związku z tą sprawą. Ciekawe czy ASO przyklei czy wymieni gałkę? Dam znać jak się dowiem.

Guest and_y

Widzę, że nie jestem sam hehe, moja gała też mnie nie lubi i zawsze atakuje znienacka. Co czasem przyprawia mnie o palpitacje serca

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Jakim klejem ją najlepiej potraktować? Czy może wystarczy wieloklin okleić taśmą i wbić gałę?

Edited by and_y

Guest kotwic

Ja też mam ten sam problem, założyłem gałkę odwrotnie - inaczej wtedy układają się rowki i trzyma mocniej..to znaczy dłużej - średnio raz w miesiącu muszę poprawić bo wyskakuje

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

tylko biegów nie pomyl

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Przed liftem również ten sam problem z gałką, co jakiś czas wyleci, ale nie często

Guest Suszek

No ja sie tu zastanawiam jak zdjac gałkę bo z mojej juz skóra odpadła ( 160 000) . Pytanko czy z wersji poliftowej pasuje do przedliftowej. Pozdrawiam

a masz wnętzre przedliftowe?

U mnie gałka też wypadała. Wsadziłem kawałek kartki na wielowypust i mocno wcisnołem gałkę - od pół roku mam spokój

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Guest tom_98

Mam podobny problem z gałką - można lewarek okleić taśmą aluminiową i wbić gałkę na siłę. Na razie działa OK.

Nooooo?..

Trochę długo to trwało ale się w końcu zebrałem i zrobiłem. Myślę, że fotorelacja się przyda, bo czytając wiele postów na ten temat stwierdziłem, że bardzo dużo osób ma podobny problem, a jak wiadomo gałka w VC łatwo się nie poddaje albo odpada bez przyczyny.

Gałka zamówiona z Allegro akurat od użytkownika:

ale chyba najbardziej znany to:

Może się jednym nie podobać fakt, że gałka jest podświetlana, mnie osobiście wszystko jedno - podłączyłem bo było, a kupić ładniejszy zamiennik gałki niż tak jest naprawdę ciężko, a jak się znudzi oświetlenia zawsze można odłączyć.

...ale do rzeczy:

Poniżej stara gałka, która nie tyle że jest wytarta ale skóra się poodklejała, i nowa gałka - wykonanie całkiem przyzwoite, podświetlenie niemal idealne z oryginałem - trochę to "szkiełko" jakieś plastikowe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najpierw musimy oskalpować starą gałkę ze skóry, następnie odciąć piankę (gumę) - idealnie do tego nadaje się nóż do tapet.

Po odcięciu części gumy możemy ściągnąć górny "kapsel" - odginamy blaszki i sam schodzi, następnie odcinamy resztę gumy

Przechodzimy do najbardziej mozolnej czynności - do cięcia. Robiłem to brzeszczotem bo do kątówki nie miałem prądu i trochę się bałem czegoś nie popalić - chodź na pewno było by szybciej. Zacząłem od takiego cięcia:

....BŁĄD - po obcięciu dolny krążek odpadł a gałka dalej została

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolejne podejście wyglądało tak i było jak najbardziej udane - gałka po pewnym czasie się rozeszła..... radość

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W plastiku od podnoszenia wstecznego po wewnętrznej stronie, małym pilniczkiem wykonujemy rowek na przewód oświetlenia. Przeciągamy przewód, wykonujemy profesjonalne podłączenie do kostek z zapalniczki lub oświetlenia popielniczki - różnica jest taka, że w zapalniczce mamy zawsze prąd, a oświetleniu popielniczki po zapaleniu świateł

Po 100-krotnym sprawdzeniu czy wszystko pasuje i świeci, odrobina kleju do wewnątrz (używałem kropelki) i montujemy - byle szybko i prosto bo klej szybko schnie i nie będzie czasu na poprawki.

Tak wygląda efekt końcowy:

Gałka jest osadzona trochę wyżej niż oryginalna, nie dało się w niej wywiercić głębszego otworu a drążka też nie chciałem piłować ale chyba źle nie jest?

Użyte narzędzia

-nóż do tapet

-śrubokręt

-kombinerki

-piłka do metalu

Czas około 1,5 godziny z czego najwięcej czasu pochłania piłowanie.

Stopień trudności ŁATWY - więcej brudu niż kłopotów

Edited by OKO50
polączyłem do istnejącego tematu / zubek

W razie jakiś pytań, w miarę moich możliwości służę radą i pomocą.

A nie prościej byłoby obszyć na nowo gałkę biegów?

Może i prościej ale kapsel nie był już pierwszej świeżości, a po drugie to kiedy skóra odpadła spod kapsla poprzedniemu właścicielowi to podkleił to takim klejem, że aż tą piankę ze spodu wypaliło - próbowałem to reanimować ale z mizernym skutkiem

Kapsel jest elementem wymiennym i do kupienia w ASO.

tylko 100zł

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Witam, mam taką sprawę, mianowicie, cofałem i nagle wypadła mi gałka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> co z tym zrobić, czy to częste?

----------------------------

następnym razem zanim zaczniesz użyj wyszukiwarki

łaczę tematy

zubek

Edited by zubek73

W poliftach był ten problem, że potrafiła podczas jazdy na dołkach wystrzelić

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja na super gluta gałkę przykleiłem i ani razu nie śmiała zejść po tamtym zabiegu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja na dwuskładnikowy, teraz bieda ja zdjąć aby wymienić ją, bo już skóra po przecierana jest. Przez to musiałem kupić cały ten mechanizm aby wymienić gałkę.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja swoją chciałem zdjąć bo się lekko w lewo przekręciła i mam skośne ułożenie biegów...

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i chciałem to poprawić, ale prędzej cały drążek wyjdzie niż gałka...ale przecież i tak nie patrzy się rozmieszczenie tylko z pamięci się jedzie ;D