Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
arekwoz1990

Dziwne hamulce

Polecane posty

Witam wszystkich chcialbym sie poradzic w sprawie hamulcow mianowicie gdy chamuje strasznie drga mi pedał hamulca niewiem co jest a i dodam jeszcze ze w prawym tylnim kole moze byc wlaniete łozysko bo jak jade czy to po rownym czy nie to strasznie tam cos tyka czy to moze byc przyczyna zlego hamulca?

Edytowano przez arekwoz1990

Gość ozi

pedał gazu napewno? bardziej hamulec jak masz abs ale gaz nic wspólnego niema z tym

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

SOrki hamulec masz racje pedał hamulca

Jaki masz tarcze hamulcowe?? Jakiej firmy??

Prawdopodobnie masz krzywe tarcze i objawia się to właśnie drganiem pedału hamulca podczas hamowania

no własnie chyba nie bo jakies pol roku kupowalem nowe tarcze i nowe klocki na przód i na przodzie nic nie tyka ani nic nie hurgocze mozliwe ze z tylu bo tylko lekko nacisne i czuje jakby cos hurgotalo a przy wolnej jezdzie bez chamowania lewe tylne kolo tyka tam cos w srodku moliwe by bylo ze caly hamulec by tak hurgotal o jedna tylnia tarcze

Edytowano przez arekwoz1990

Sprawdz co sie dzieje z tarczobebnami z tylu. Moja Viki zaraz po zakupie miala taki sam objaw. Przyczyna bylo odlupanie (cholewcia wie jak to nazwac i jak do takiego uszkodzenia doszlo) kawalka powierzchni ciernej na tarczy jednego z tarczobebnow. Ten "dolek" powodowal wyczuwalne wibracje pedalu podczas hamowania. Problem rozwiazalem wymieniajac obydwa tarczobebny. Klocki i szczeki hamulcowe z tylu takze wymienilem.

Pozdrawiam

A nie wiesz moze czasem jaki to byl koszt ja mam( Vectre 1,8 16V 1997 rok) bo ostatnio wymienialem cale sprzeglo wkladalem nowe orginalne i wyszlo mnie to 1500 zł dlatego pytam

Niestety nie pamietam dokladnie. Ale nie pamietam tez zbyt wielkiego bolu w kieszeni wiec nie sadze zeby cena tarczobebnow + wszystkich elementow ciernych jakos szczegolnie zabijala.

BTW: za wymiane sprzegla w mojej X15XEL zaplacilem: 1000 za tarcze + docisk + wysprzeglik + uszczelniacz walu i 200 mechanikowi za wymiane. To tak dla porownania cen.

Pozdrawiam

a ja na Twoim miejscu najpierw zajął sie tym co wiadomo czyli wymianą łozyska a nie doszukiwaniem sie innej przyczyny, wywalone łozysko bedzie powodawać wibracje. Przy okazji demontazu dowiesz sie jak wyglada tarczobęben. Nie jezdzi sie na rozwalonym łozysku. Czasem widać gdzis na miescie jak sie rozsypała piasta no chyba ze chcesz zgubić koło.

Edytowano przez SNOWSURFER

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.