Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lad

Katalizator. Co w zamian?

Recommended Posts

Niedawno zmuszony zostałem do wytargania wnętrzności katalizatora. Zapchał się i samochód właściwie przestał jechać.

Niestety po tym zabiegu samochód pracuje bardzo głośno, chciałbym ten efekt zminimalizować Co wstawić w jego miejsce? Rozumiem że najlepszy byłby orginalny kat. ale jest za drogi. Jakieś zamienniki? tłumik absorbcyjny? Co będzie najlepsze?

Guest Kokuś

Witam a może spróbuj kupic orginalną używke:)

Proponuje Ci wstawić w środek puszki katalizatora rurke na przelot tak żeby spaliny nie wlatywały do pustej puszki. Dobrze jest tak zrobić bo pozbedziesz sie pobrzeku w pustej puszce a i na przegldzie bedzie widać że niby masz katalizator

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> chyba że pan diagnosta na analizatorze spalin coś niepokojącego wypatrzy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najlepiej to wstawić katalizator, a jeżeli fundusze na to nie pozwalają to można wstawić strumienicę w kształcie katalizatora. Z doświadczenia wiem że wstawianie rur to jest raczej na krótką metę ponieważ może wydech brzęczeć. A poza tym katalizator pełni rolę tak jakby pierwszego tłumika wiec też wyciszał układ. Ale wybór należy do Ciebie.

Please login or register to see this quote.

Właśnie o to mi chodzi. Brzęczenie nie problem zlikwidować, ale auto ogolnie głośniej pracuje. Tylko co w zamian...

Więc moja rada: strumienica w miejsce katalizatora.

Zamiast strumienicy wstaw uniwersalny tłumik przelotowy o wymiarach podobnych do katalizatora. Ja mam tak u siebie i w porównaniu z rurką (miałem tak w poprzednim samochodzie) różnica jest dużo ciszej.

A co myślicie o takim czymś?

Please login or register to see this link.

Ma to sens? chodzi mi głównie o głośność. jaka bedzie roznica miedzy dobrym tłumikiem przelotowym a takim uniwersalnym katalizatorem?

Guest KUBA13

coś co jest do wszystkiego jest do niczego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kat fabryczny jes obliczony pod dany silnik moc i ilość powietrza przechodzącego przez silnik

jeśli zle dobiorą zamiennik to może być lipa

Edited by KUBA13

Doskonale o tym wiem. Gdyby orginalny katalizator był tańszy to nie było by tego tematu. Szukam poporstu możliwie najlepszego zamiennika w normalnych pieniądzach.