Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
lad

Katalizator. Co w zamian?

Polecane posty

Niedawno zmuszony zostałem do wytargania wnętrzności katalizatora. Zapchał się i samochód właściwie przestał jechać.

Niestety po tym zabiegu samochód pracuje bardzo głośno, chciałbym ten efekt zminimalizować Co wstawić w jego miejsce? Rozumiem że najlepszy byłby orginalny kat. ale jest za drogi. Jakieś zamienniki? tłumik absorbcyjny? Co będzie najlepsze?

Gość Kokuś

Witam a może spróbuj kupic orginalną używke:)

Proponuje Ci wstawić w środek puszki katalizatora rurke na przelot tak żeby spaliny nie wlatywały do pustej puszki. Dobrze jest tak zrobić bo pozbedziesz sie pobrzeku w pustej puszce a i na przegldzie bedzie widać że niby masz katalizator

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> chyba że pan diagnosta na analizatorze spalin coś niepokojącego wypatrzy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najlepiej to wstawić katalizator, a jeżeli fundusze na to nie pozwalają to można wstawić strumienicę w kształcie katalizatora. Z doświadczenia wiem że wstawianie rur to jest raczej na krótką metę ponieważ może wydech brzęczeć. A poza tym katalizator pełni rolę tak jakby pierwszego tłumika wiec też wyciszał układ. Ale wybór należy do Ciebie.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Właśnie o to mi chodzi. Brzęczenie nie problem zlikwidować, ale auto ogolnie głośniej pracuje. Tylko co w zamian...

Więc moja rada: strumienica w miejsce katalizatora.

Zamiast strumienicy wstaw uniwersalny tłumik przelotowy o wymiarach podobnych do katalizatora. Ja mam tak u siebie i w porównaniu z rurką (miałem tak w poprzednim samochodzie) różnica jest dużo ciszej.

A co myślicie o takim czymś?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ma to sens? chodzi mi głównie o głośność. jaka bedzie roznica miedzy dobrym tłumikiem przelotowym a takim uniwersalnym katalizatorem?

Gość KUBA13

coś co jest do wszystkiego jest do niczego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kat fabryczny jes obliczony pod dany silnik moc i ilość powietrza przechodzącego przez silnik

jeśli zle dobiorą zamiennik to może być lipa

Edytowano przez KUBA13

Doskonale o tym wiem. Gdyby orginalny katalizator był tańszy to nie było by tego tematu. Szukam poporstu możliwie najlepszego zamiennika w normalnych pieniądzach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.