Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Habeta Baryły :)

Baryla
 Share

Recommended Posts

Zwlekałem z prezentacją swojego wozidełka w sumie bez powodu. Nie ma się w końcu czego wstydzić.

W szkole z polskiego zawsze miałem kłopoty na wypracowaniach, bo zamiast lać wodę i się rozpisywać cały temat zamykałem w jednej stronie. Tak będzie i tym razem (znaczy się nie będę się bez potrzeby rozpisywał).

Viki została zakupiona rok temu, na początku września. Stuknęła jej więc niedawno pierwsza rocznica.

- Nadwozie Hatchback, kolor srebrny (kodu lakieru nie pamiętam :)

- Wersja na 100-lecie Opla

- Standardowe aluski 195/65/R15

- Standardowe radio Car400

- 4 poduszki (mam nadzieję :) )

- 4 szybki w prądzie

- Welurek na fotelikach

- Oba fotele przednie z regulacją wysokości

- Climatronic

- 2 podłokietniki

Wiecej grzechów nie pamiętam :)

Aktualne mody (raczej tylko kosmetyczne):

- Dołożona manetka tempomatu

- Podświetlenie przycisków, konsoli, licznika na biało

- Zmiana podświetlenia daszków przeciwsłonecznych na biało

- Zmiana rygli w drzwiach na chromowane JOM

Teraz pora na plany:

- Na przyszły rok planuje kupno felg w rozmiarze 17" - kupione

- i oponek 205/50/R17 - kupione Falken ZE 912 205/50R17 93 W XL

- Wyciszenie przednich drzwi i radyjko + głośniki

- Przyciemnienie szybek (tył + klapa ~65% przyciemnienia, przednie boczne zostaną fabrycznie lub zostaną nieznacznie przyciemnione, powiedzmy o dodatkowe ~20-35% - kwestia do przemyślenia póki nie mam na to $$$ :) ) - przyciemnione

- Przedni grill - np JOM

To tyle tytułem wstępu, czas na fotki :D

Stan po zakupie:

img2450ke5.th.jpg img2451sp6.th.jpg img2453dk1.th.jpg img2454pk0.th.jpg

img2456qv2.th.jpg img2457qk9.th.jpg img2460up3.th.jpg img2461in6.th.jpg

Podświetlane daszki:

img4239z.th.jpg

Podświetlenie konsoli, licznika:

img2623z.th.jpg img2624.th.jpg img2632c.th.jpg img2636.th.jpg

img2643v.th.jpg img2645wq.th.jpg

Rygle drzwi:

img4246.th.jpg img4247u.th.jpg img4248w.th.jpg img4250s.th.jpg

Nowy felunek - na razie czeka na zalozenie:

img5070m.th.jpg img5071o.th.jpg img5073.th.jpg

Edited by Baryla

Heh - limit napraw na ten rok już wyczerpałem, ostatnia pokrzyżowała mi plany i nie dotarłem na spot oddziału mazowieckiego (łapa i poduszka silnika :( ) ale mam nadzieje, że teraz to już z górki będzie :)

Heh - limit napraw na ten rok już wyczerpałem, ostatnia pokrzyżowała mi plany i nie dotarłem na spot oddziału mazowieckiego (łapa i poduszka silnika :( ) ale mam nadzieje, że teraz to już z górki będzie :)

Ja ostatnio nie dotarłem na spota bo padła mi pompka paliwowa. Nic się nie martw takie rzeczy się zdarzają.

Będzie dobrze. ;)

Edited by tomo12

ladna i zadbana Vectra, jak zmienisz fele to juz bedzie super

Zastanawiam sie nad felgami z mniej wiecej takim wzorem:

- Dezent -> dezentv5srub02ti7.th.jpg Jakiś inny wynalazek -> 23694035.th.jpg Tu zdaje się podobne -> 73559735.th.jpg i ostatni wzór -> 38305718.th.jpg

Chyba muszę zacząć przymilać się do mojej Mikołajki, to może chociaż zapach do samochodu dostanę pod choinkę :)

nie kupuj felg no name bo zobaczysz jak bedzie z ich jakościa później i nie będą tak trwałe jak firmowe a to u nas jest nie bez znaczenia

nie kupuj felg no name bo zobaczysz jak bedzie z ich jakościa później i nie będą tak trwałe jak firmowe a to u nas jest nie bez znaczenia

Zdjecia dalem tylko pogladowe - zastanawialem sie nad Dezent lub AEZ ale akurat z AEZ nie znalazlem na szybko tego wzoru, ktory mnie interesowal :)

Z tego co widzialem to nawet te 'nie markowe' nie odstaja zbytnio cena od 'markowych' wiec tutaj akurat aspekt finansowy nie bedzie mial wplywu na decyzje.

Jak juz wspomnialem - teraz mozemy sobie dyskutowac o wzorach i to tyle co moge na dzien dzisiejszy zrobic (z dziura budzetowa :D ). Zacisne troche pasa i na wiosne postaram sie nowe obuwie zalozyc (biorac pod uwage, ze aktualne felgi sa odrapane niemilosiernie a i stan bierznika tez nie powala na kolana)

• 1 month later...

Przymiarzam sie ostatnio do aktualizacji softu u siebie w Viki, aby mi sie wreszcie swieczki zaczely grzac jak przystalo i po mini spocie z sobih'em okazalo sie, ze mam fabrycznie wgrany soft 006 ;)

softq646.th.png

Mam nadzieje, ze upgrade do versji 007 cos pomoze, bo z tego co pamietam to swieczki nie grzaly mi sie nawet przy -10C (raz czy dwa razy widzialem kontrolke w akcji, ale to bylo moze z -25C)

Może czujnikowi temp. się kończy. 006 powinien dawać radę

Co przez to rozumiesz? Sprawdzalismy dzisiaj przy okazji czy wskazuje w miare poprawnie temperature cieczy chlodzacej i pokrywalo sie to ze wskazaniami na desce. Gdyby w niskich temperaturach odstawal od normy, to wkazywalby jeszcze mniej niz jest w rzeczywistosci, np. przy +15C moglby wskazywac -10C a to juz bylby powod do grzania swiec, prawda?

• 5 months later...

Felunek elegancki. Sorki że nie mogłem pomóc przy ich odbiorze <_<.

Co do opon, Klubowicz Mos pochwalił mi się ostatnio zakupionym kompletem nowych Nexen'ów w tym właśnie rozmiarze w bardzo przyzwoitej cenie - podpytaj go o namiar, myślę że warto się nad tymi gumami zastanowić :rolleyes:.

O Nexen'ach nie slyszalem. Zastanawialem sie za to nad takimi gumami: Falken ZE 912 205/50R17 93 W XL. Z tego co widze - maja nawet chyba rant ochronny na felge

oponyfalkenze912.png

Mam nadzieje, ze na majowego spota Viki bedzie juz w pelni sprawna i zdrowa :)

• 1 month later...

Nowe buciki zagoscily na Viki juz jakis czas temu, ale nie bylo okazji sie pochwalic. W sumie w takim stanie jak jest teraz Viki (ufajdana po dach po ostatniej trasie) to tez nie ma sie czym szczycic, ale pogladowe fotki przed kolejnymi zmianami musialem zamiescic :)

img5130h.th.jpg img5129s.th.jpg

Ładne felgi.

Jakie kupiłeś w końcu gumy? :)

Takie jak kilka postow wyzej - Falken ZE 912 205/50R17 93 W XL

Na poczatku ciezko sie bylo przyzwyczaic po przesiadce z 15" na 17" ale nie jest az tak zle jak niektorzy strasza ;D

Takie jak kilka postow wyzej - Falken ZE 912 205/50R17 93 W XL

Na poczatku ciezko sie bylo przyzwyczaic po przesiadce z 15" na 17" ale nie jest az tak zle jak niektorzy strasza ;D

Sam też miałem taką zmianę w tym roku, z tym że wybrałem 215/45 Nie ma tragedii :)

Przyjemniutko się jeździ