Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mariuszek522

hałasy na tyle ale co to moze byc ????

Recommended Posts

Witam

Od czasu gdy kupilem moja Viki cos mi halasuje z tylu

Myslalem na poczatku ze to moze cos w bagazniku lata albo zeluzja bo to kombi jest ale nic

Sprawdzalem tez tlumik ruszalem nim ale on takich halasow nie wydaje mimo mocnego ruszania

nic nie ma w bagazniku zeby moglo latac

Nie wiem od czego zaczac i jak to poszukac bo jak skacze na haku to cisza i nic nie stuka

Moze ktos mial podobny przypadek ??

Moze jakies pomysly co to moze byc ?

Bo ja nie wiem od czego zaczac

Prosze o jakies wypowiedzi co to moze byc i jak to sprawdzic ??

Z gory dziekuje

Guest Małolat

A to jest taki hałas jakby Ci sie rozsypywały ziemniaki w bagażniku?

u mnie winne były tuleje poprzeczne wahaczy(tzw pływające)te same hałasy..

Please login or register to see this quote.

trudno okreslic bo przejezdzajac przez "policjanta" nie ma tego halasu raczej na malych nierownosciach

halas przypomina jakby cos w bagazniku podskakiwalo ale jak juz powiedzialem bagaznik jest pusty

Dodam jeszcze ze podnosilem do gory kazde koloi gwaltownie opuszczalem i halasu nie bylo

Ajak sprawdzic czy to moga byc te tulrjr wahaczy ???jak do tego doszedles ?

Guest Kokuś

u mnie tak było jak mocowanie gumy stabilizatora sie odkreciło soprawdz to

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Małolat

No to u mnie było tak samo, też go lewarowałem u mnie na kanale i gwałtownie opuszczałem i była cisza. W czasie jazdy był hałas raczej na drobnych nierównościach. W końcu pojechałem do mechanika i wymienił mi te dolne tuleje pływające i od tej pory jest cisza. Także jak objawy są podobne to może u Ciebie jest to samo. Poczytaj jeszcze na forum o tylnim zawieszeniu tylko zarezerwuj dużo czasu bo sporo jest o tym napisane

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeżeli to nie tuleje pływające to spróbuj podnieśc auto do góry tak żebyś miał koło w górze i poruszaj nim góra-dół jeżeli wyczujesz luz w pracy amortyzatora to bedziesz je miał do wymiany, miałem już takie przypadki

Bede probowal juz wiem przynajmniej od czego mam zaczac

zobacze te tuleje plywajace na poczatek bo widze ze duzo ludzi wymienia ale ktore to sa ?

Moglby ktios zaznaczyc na zdjeciu ponizej ??

Dziekuje za pomoc

2735fce855d1c7e3med.jpg

zdjęcie nie trybi - poszukaj na forum było o tym ze sto tematów

Guest jareki007

Zobacz tu:

Please login or register to see this link.

, powinno pomóc.

Edited by jareki007

tuleje pływające

Dzis walczyłem poraz kolejny z znalezieniem przyczyny stukania

szczegolna uwage zwrocilem na te tuleje plywajace wahacza

Nie wyczuwam luzu ani przy poruszaniu dol gora nic nie puka :/

Jesli to faktycznie byly by te tuleje to wyczulbym ten luz ?

Nie podnoś auta - złap za górę koła i poszarp - jak jest luz to tuleje.

Albo podnieś auto - złąp za koło na godzinie 12 i 6 i poruszaj - jak jest luz to tuleje.

Guest jareki007

"Ręcznie" możesz tego nie wybadać, podczas jazdy są dużo większe naprężenia. Spróbuj na porządne szarpaki pojechać do kumatego diagnosty. Może coś zauważy, ja tak wybadałem luz na sworzniu wahacza z przodu.

a masz może gaz? bo u mnie tłucze się butla :-)

a ja stawiam na gumy stabilizatora... ja w swojej vb mialem nie widoczny i praktycznie nie wyczuwalny luz, a jednak... wymieniłem wszystkie tuleje wachacza koszt 550 zl po czym pukanie dalej występowało. wymieniłem gumy stabilizatora koszt 10 zl i pukanie ustąpiło.

to samo miał mój kolega Wymienił tuleje i tłukło się jeszcze bardziej Po wymianie gum stabilizatora wszystko ucichło

No wiec wymienilem tuleje plywajace po wymianie nic sie nie zmienilo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pojechalem na szarpaki i stwierdzili niewielki luz na gumach stabilizatora wiec kupilem gumy i wymienilem..

Czesciowo pokanie ucichlo niby po tej zmianie gum...

ale nadal cos tam jeszcze halasuje :///

Takie zgrzyty czy jakos tak slychac

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zauwazylem ze nawet na prostym skrecie cos zgrzyta na drodze bez nierownosci i dziur :/

Ale nie wiem juz sie poddaje co tpo moze byc... Moze jakies pomysly co mozna latwo sprawdzic ???

ja mam podobnie odkąd kupiłem Viki. Tuleje pływajace i gumy stabilizatora wymienione. Tylko tył. To nie stukanie a jakby "dziukanie"

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> "chrobotanie" i słychać co ciekawe tylko jak samochód się nawet leciutko KOŁYSZE na lekkich nierównosciach podczas jazdy, na jakichs dziurach wertepach nie. Jak mocno zachustam góra-dół za zderzak tylny to to samo. Niestety coraz bardziej skłaniam się do amorów (ale jeszcze muszę sprawdzić czy jest luz na podniesionym kole bo nie sprawdzałem)

Edited by maro.usn

Guest czis

A tak przy okazji, czy po wymianie tulei i gum z tyłu należy zrobić zbieżność?

Guest jareki007

Jeżeli nie wyciągasz wahacza to nie musisz. Jeżeli wyciągasz to trzeba, jest regulacja na mocowaniu przy tulei głównej. Jak są kiepskie amory to czasem kąty mogąsię nie mieścić w zakresie. Ja po wymianie na nowe (amory i tuleje pływajace) miałem na styku. Jedyne to mozna zrobić tośruby mimośrodowe na tulejach pływających.

jeśli zdejmujesz wahacz to tak

Jesli sciagasz caly wahacz bo nie masz sciagacza to musisz ustawiac zbierznosc i caly dzien roboty z tym

ale jesli masz sciagacz to wymianiasz bardzo szybko i bez sciagania wahacza bez ustawiania zbierznosci

Jesli bys chcial moge tanio ci sprzedac sciagacz tyle ze ten sciagacz robil mi kolega w pracy ale jest idealny do wymiany i przetestowany przezemnie

Pozdro

Wiesz co sprawdz sobie dobrze amorki. To beda albo gumy gorne amortyzatora na i pod kielichem albo amortyzatory. U mnie tak jest.