Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lechu54

Światła mijania.

Recommended Posts

Witam

Moja Viki jest świeżo sprowadzona z Niemiec. W sobotę miałem pierwszą większa trasę. Wracałem w nocy. I jestem BARDZO nie zadowolony ze świateł mijania.

Moim zdaniem świecą za nisko. Na prostej w lesie bez obaw mogę jechać do 110 km, przy większej prędkości już czuje się bardzo niepewnie.

Podobnie jest przed łukiem, kiedy jadę 140 km/h to bezsensownie (jak się później okazuje) hamuje do 110 km/h.

Wcześniej miałem Astrę F. I śmiało mogę napisać, że światła mijania miała znacznie lepsze.

Nie miałem takiego uczucia niepewności jak teraz.

Miałem nadzieję, że na stacji diagnostycznej usłyszę, że są za nisko ustawione ale nie.

Dzisiaj rano byłem je sprawdzić i są idealnie ustawione.

I pytanie:

1. Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie jak to rozwiązać.

2. Czy ktoś może mi napisać gdzie reguluje się wysokość świateł w poliftowych?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Edited by lechu54

Jak zajechałem do diagnosty z tym samym problemem to stwierdził, że światła sa OK i że za szybko jeżdżę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Trochę pomagaja lepsze żarówki (jakie -poczytaj forum).

Narazie wyczytałe żeby wymienić żarowki na PHILIPS Night Guide z parametrem S. Że niemy to S to do soczewkowych.

Ale dalej chcialbym dowiedziec się jak w poliftach podnosi się światła?

chyba mam to samo Kolego tylko w starszym modelu

już trzy razy ustawiali mi światła i dalej widzę je tylko przed maską

Jeszcze nie sprawdzałem ale moim zdaniem to wina tego że stoi na 14 -stkach a przyrząd do ustawiania świateł mają dla aut osobowych ustawiony na tej samej wysokości

Sądzicie że może to być przyczyna?

Aha

Miałem super żarówki OSRAM faktycznie było jaśniej choć dalej krótko. Tyle że klosze w VB są za małe i żaróweczki padły po 7 m-cach (w Astrze wytrzymały dwa latka)

Też miałem taki sam problem bo w ASO ustawili mi biksenony bardzo nisko i pojechałem na stację diagnostyczną i gość stwierdził, że są za nisko i podniósł mi światła nawet o troszkę wyżej niż powinny i jest SUPER. Regulacja jest na górze lampy (nawet w karoserii jest dziura do lampy gdzie się wkłada imbusa i się reguluje)

Please login or register to see this quote.

Super:) tego szukałem, faktycznie są po dwa otwory na lampę, jeden dla długich drugi dla mijania.

Dzięki:)

Dzisiaj w garażu przed ścianą narysuję kreskę dla obecnego stanu i lekko je podniosę.

pozdr.

Miałem podobny problem ze swoimi H7, rozwiązanie to zakup reflektorów ksenonowych. Trzeba jednak pamiętać o instalacji spryskiwaczy i czujnika samopoziomowania. Koszt - ~2.000 zł, ale to i tak kilka tys. zł taniej niż zaznaczenie tej opcji podczas zakupu autka.

Jedna jest od wysokości a druga od kąta świecenia a nie od długich więc uważaj bo rozlegulujesz sobie wcale

Racja, zoriętowałem się kiedy bawiłem się.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam,

Pisze tutaj bo nie będę zakładał nowego tematu.

A więc wczoraj byłem na przeglądzie i okazało się że prawe swiatło mijania świeci za nisko. Diagnosta ustawił je trochę do góry, ale okazało się że śruba do regulacji jest już wykręcona maksymalnie, a światło i tak jeszcze nie jest jak powinno być. Poziomowanie działa ok, światła oryginalne ksenony przedlift.

Czy idzie to jeszcze jakoś ustawić?