Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Grzecho20

Wskaźniki paliwa padły. Co robić?

Recommended Posts

Witam mam VA C18NZ i zamontowany do niej gaz holenderski 3 miesiące po kupnie padł wskaźnik benzyny a gazu pokazuje połowe a w rzeczewistości nie ma nic gazu. Co mam zrobić żeby to działało? Prosze o pomoc.

Please login or register to see this quote.

Może na początek sczytaj błędy (może masz gdzieś zwarcie)

Kody to:

44 - ubogo mieszanka

25 - Wtryskiwacz - zbyt wysokie napięcie

Dodam tylko że błędy pojawiły sie nie dawno a wskażników nie ma już ok 3 miesięcy

Please login or register to see this quote.

Po pierwsze - sprawdz bezpieczniki, w tym te od LPG.

Jesli padly tylko wskazniki wskazowkowe (paliwo, temperatura), to pewnie spalil sie regulator napiecia. Mozna nabyc za ok. 2 zl jako czesc elektroniczna i majac blade pojecie o lutowaniu wymienic samemu - ale uprzedzam - trzeba wyjac zegary a to wymaga zrecznosci... Oznaczenie tego regulatora to np. LM7810 (10V na wyjsciu).

Co do bledow - wyglada jakby instalka gazowa odcinala Ci wtryskiwacz paliwa (nr 25), nr 44 to standard przy zle wyregulowanym gazie (kiedy zapala sie w czasie jazdy na LPG) albo jakis problem z dawkowaniem benzyny (w czasie jazdy na Pb).

Na twoim miejscu nalalbym z 10l Pb i sprobowal pozbyc sie tych 2 bledow a potem myslal o naprawie zegarow.

W vectrach to chyba notoryczna usterka po osiągnięciu pewnego wieku, u mnie wskaźnik PB szwankował, skakał itp a teraz wcale nie pokazuje, próbowałem dochodzić co jest nie tak jak kilku innych użytkowników VA, ale bez rezultatu.

znaczy ze wskaznikiem benzyny to jest tak że w ogóle sie nie podnosi a z gazem to pokazuje połowe a nie ma nic gazu. A komputer sterujący gazem wywaliłem bo robił spięcie i gaz uciekał. Znajomy mówił że to może przekaźniki padły. Możliwe to?

Sprawdzałem bezpieczniki i wszystko ok. nie mam pojęcia czemu te wskażniki kłamią.