Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mar111

Bicie hamulca - Już OK :)

Recommended Posts

Witam mam problem

Po przejechaniu około 50km na trasie, przy hamowaniu zaczeło mi rzucać pedałem. Przyjechałem o domu podniosłem auto w góre i rozpędzałem do 4 biegu koło jak naciskałem lekko hamulec to miało bicie. i teraz tak: przetoczyłem jedną tarcze - dalej było tak samo, zamieniłem stronami tarcze i dalej jest to samo. wymieniłem sobie przy okazji klocki z przodu. Jak patrze na tarcze z góry kiedy piasta sie obraca widać jak lekko faluje tarcza względem zacisku. i teraz pytanie:

co się stało? piasta mogła się skrzywić? jeszcze raz przetocze tarcze teraz u kogoś innego może pomoże chociaż wątpie. Jak nacisne na hamulec to aż silnik zaczyna skakać (jak jest uniesione) jak jade to nie ważne czy jade szybko czy sie lekko tocze - występuje mocniejsze/słabsze hamowanie co każdy obrót koła i tak za każdym razem tak jak bym naciskał hamulec i puszczał naciskał i puszczał. ???

Edited by mar111

problem rozwiązałem... przetoczylem tarcze u innego gościa i pomoglo przestraszylem się że to coś poważniejszego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT

no i du*a! przy hamowaniu z większej predkości jest to samo... nie wiem co jest, przy okazji jest dość wuczówalny luz na drążku kier. od strony maglownicy z 5mm

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> ma to coś do tego?

Edited by mar111

Moze tarcza po przetoczeniu znowu sie wykrzywila od temperatury? Moze czas na wymiane na nowe.

Czujesz tylko bicie na pedale, czy szarpie tez kierownica?

Edited by BJ

tylko na pedale... rok mają te tarcze...

To sprawdz tarcze z tylu.

to napewno przód bo na uniesionym aucie w góre i rozpędzaniu kół do 200km/h jest to samo

nosz kur*** kupiłem drugie tarcze za 210zł i dalej to samo! już szlag mnie trafia jutro zmienie łożysko znów pół dnia roboty ale cóż, jak to nie pomoże to ja już niewiem co to...

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

dodam że bardziej telepie całym autem niż pedałem hamulca...tylko w czasie hamowania...

Edited by mar111

Please login or register to see this quote.

A może piaste masz krzywą ?

tzn. co może być w niej krzywe oprócz łożyska?

Please login or register to see this attachment.

Edited by mar111

Wyczyściłeś dokładnie z brudu itp. zaciski hamulcowe,tam gdzie znajdują się klocki?

Jeżeli nie,to sprubój,nic Ci nie zaszkodzi,a może pomoże

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .Mój Kolega kiedyś właśnie miał taki przypadek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Piasta tak samo jak tarcza może sie wykrzywić (element do którego przykrecasz tarcze) rzadko sie zdarza ale warto sprawdzić. Na podniesionym aucie, właczonym silniku i wrzuconym biegu, przykładasz śrubokret do tarczy czy to piasty i patrzysz czy ma jakieś odchyły.

ja cie rozumiem ale dalej zapytam o to samo bo jeśli piasta jest krzywa(ma lekkie bicie) to wymana łożyska pomoże?? kto odpowie na to pytanie? bo dziś zabieram się do roboty i niewiem czy wywalać kase na łożysko skoro nie pomoże...

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

ps. piasta jest czyściutka, tarcze stare przetaczane 2 razy u różnych tokarzy...

stare.... nowe.... tarcze ATM Mikado + klocki Ferodo wszystko nówka

Edited by mar111

Jeżeli piasta jest krzywa to wymiana łożyska nic ci nie da, ratuje tylko wymiana. Zawiez piaste jak bedziesz miał rozebraną do tokarza niech ją sprawdzi.

dzięki Bolek troche mi pomogłeś i naprowadziłeś.

Sprawdziłem dziś i nie dość że lewy przód ma bicie to jeszcze prawy tył... reszta ok... jutro zaniose do tokarza tylne tarcze i dam znać czy jest lepiej jak nie to piasta kompletna na allegro to 75zł z przesyłką wiec jeszcze nie tak tragicznie.

Edited by mar111

chłopaki usunołem problem - krzywa tarcza tył przetoczyłem i już ok, ale nie do końca bo ten przód ma lekkie bicie ale nie jest aż tak bardzo odczówalne. Dzieki Pozdro.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

ja mam znowu taki przypadek ze gdy sie tarcze zagrzeja po pewnym odcinku (ok 40 km) to bije mi pedał hamulca, moze delikatnie czuc na kierownicy ale na pedale hamulca najbardziej, z przodu mam zestaw brembo + klocki ferodo a z tyłu ate + ate, zauwazyłem ze badzo mi sie nagrzewa tarcza tylnia prawa, czuc na bebnie hamulca i na alufeldze ze jest ciepla i wlasnie czy to moze byc przyczyna tego ze po zagrzaniu jakby sie wykrzywiala pod wplywem temp ta jedna i bylo ją czuc na pedale hamulca, dodam ze jak "hamulce sa zimne" nic nie czuc przy hamowaniu, zero drgań. prosze o odp

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam.

Edited by lukas_222