Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

chemik

Ile pali na biegu jałowym Z19DTH?

Recommended Posts

Tak z ciekawości pytam - silnik Z19DTH, czyli 1,9 CDTI 150KM - ile to wam pali na luzie bez włączonej klimy i z klimą w trybie auto?

U mnie bez klimy i innych prądożernych bajerów (np. ogrzewanie tylnej szyby) to 0,7l/h... Jak włącze climatronic w tryb auto to 1,2l/h jeśli na dworze jest znacznie cieplej niz w aucie (oczywiście po ustabilizowaniu temperatury wewnątrz)...

Please login or register to see this quote.

Mnie (z manualną skrzynią) wg komputera ~ 0,5 l/h bez klimy i 0,8 - 1,2 l z załączoną klimą (oczywiście po rozgrzaniu silnika).

BC w mojej wiki pokazuje dokładnie tak samo (mówimy oczywiście o spalaniu na biegu jałowym podczas postoju).

Guest sQt

jak jeszcze mialem oryginalne radio to pokazywalo mi przy wlaczonej klimie 0,8 - 0,9 l/h (climatronic, 21*C/21*C, poziom 1)

Nie żebym się czepiał, ale z profilu wnika, że silnik masz inny niż Z19DTH.

1,2 l/h łyka jak sprężarka klimy pracuje z maksymalną wydajnością. Jak utrzymuje temperaturę parę stopni niższą niż na dworze to 0,8 - 0,9.

U mnie mniej więcej tak samo czyli bez klimy w granicach 0,7-0,5 z klimą do 1,2

To samo.

tak samo

Dobrze... A teraz pytanie doprecyzowyjące - to 0,5-0,7l/h bez klimy to ile na prawdę jest?

U mnie jest stałe 0,7l/h, czasami spadnie dosłownie na chwilę do 0,5l/h... Powiedzmy tak na minutę obserwacji to jaka wartość jest najczęściej wyświetlana?

u mnie bez klimy wartości to 0,5 do 0,7 a mówiąc dokładniej jest tak , że wartości te skacza tzn nie ma tak ,że jest stała warotść nie wiem od czego to zalezy ,przez sek jest 0,5 i zaraz wzrasta do 0,7 i tak w kółko czasmi ustabilizuje sie na 0,6 nie jestem w stanie okreslicz czaslowo tej stabilizacji

U mnie bez klimy na stałe wyświetla się 0,5 l/h a czasami przeskoczy na 0,4 l/h (cały czas mowa o rozgrzanym silniku).

PS. Nie mam ogrzewanych siedzeń więc może mam słabszy alternator i przez to mniej łyka na wolnych obrotach?

Edited by radeqs

u mnie 0.9 bez klimy i ok 1.4 z klima. Tyle ze mam DPf wiec moze przez to wiecej ?

Trzepol nie jedyny masz DPF

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wydaje mi się, że wartość od 0,7 do 0,5 jest uzależniona od ilości włączonych odbiorników. Nigdy się tak bardzo temu nie przyglądałem, ale 0,5 mam przy wyłączonych światłach i nawiewach na minimum oczywiście podgrzewane siedzenia i szyby również wyłączone.

Tak... O światłach zapomniałem - zawsze włączone ksenony... Niby mało prądu ciągną, ale zawsze coś...

Sprawdzę jutro bez świateł... Z innych odbiorników to tylko radio zostaje...

u mnie 0,7 bez klimy ale włączone światła i radio a z klimą to 1,2

bez klimy po dluzszej jezdzie komp wskazuje 0,4 - 0,5

z klima 0,7 - 1,2

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Też mam DPF'a i moje spalanie bez klimy wynosi 0,4 - 0,5 l/h z załączonymi czy wyłączonymi światłami bez różnicy (a lampy mam H7 więc więcej prądu papają). Chciałem jedynie wspomnieć, że komputer zaniża mi spalanie o około 10% w porównaniu do dystrybutora na stacji - więc może stąd ten niski wynik. Chociaż +10% dalej nie daje 0,7 l/h.

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Bez zmian... 0,7l/h...

Dalczego pytam?

Po pierwsze ciekawość... I chęć porównania... Jak widać różnica między 0,5l/h i 0,7l/h to 40%... Mam odniesienie do VW passata (1,9 TDI 131KM na pompowtryskach) - tam spalanie waha się 0,8l/h bez klimy do 1l/h z klimą... Co prawda silniki podobne pojemnością, ale już ECU zupełnie inne i algorytmy wyliczania spalania chwilowego również...

Po drugie - moja VC w mieście przy bardzo dynamicznej jeździe bierze 10,5l/100km (wg. dystrybutora, gdyż wskazania wg BC to 10l/100km)... Jak czytam wątki o spalaniu to niektórzy w mieście mają 6l/100km (sny o potędze), ale najczęściej pojawiają się wartości około 8l/100km... Znajomi mówią "Nie butuj tak, to będzie mniej"... Przełamałem się i od 2 tygodni jeżdżę jak emeryt w kapeluszu - obroty nie przekraczają 2100rpm, jednak staram się aby nie były niższe niż 1500rpm (chwilowo w (_I_) mam dwumas i DPF)... I teraz najśmieszniejsze - BC pokazuje mi 11l/100km...

Ktoś ma jakis pomysł? Początkowo podejrzewałem lejące wtryski, ale wtedy szybko poleciałby mi PDF, a ja z nim żadnych problemów nie mam...

Edited by chemik

u mnie z19dt bez klimy oscyluje 0,8-1,0L. z klimą 1,2-1,4L. a pali ok 8-9L. po mieście...

Gdzies pisano, ze te silniki lubia buta - oczywiscie bez przesady, ja jezdze w miescie pomiedzy 2000-3000, czesto utrzymyjac 2000. Spalanie 7,5-8,0.

But tutaj oznacza rozpedzanie sie w zakresie Nm a potem utrzymywanie obr na poczatku krzywej - teoretycznie to wlasnie 2000obr/min

Edited by Supel

Witam napisz jaką BC pokazuje ci średnia prędkość przy tych 11l/100km bo to wygląda jak byś używał tylko jedynki i dwójki

chemik raczej bym się za bardzo nie przejmował takim spalaniem. Moje ostatnie obserwacje przy tankowaniu są podobne, kręcę się do pracy i spowrotem i na jednym zbiorniku dokładnie 55 litrach robię 600km czyli spalanie ponad 9 litrów a w korkach nie stoję bo na wichurze ich nie mam. Ostatni przejazd wakacyjny wynik 850km na 55 litrach czyli już spalanie 6,5 litra, ale starałem się jechać w miarę równo, ale też nie bałem się wyprzedzać. Jak widać rodzaj ruchu w jakim się poruszamy robi bardzo duże różnice jak sądzę te twoje 10 litrów wyskakuje we Wrocławskich korkach.

Guest januaryr

u mnie 0,5-0,6l/h na xenonach z klimą 1,2-1,3l/h na silniku nagrzaym .

Edited by januaryr

Chemik uważam że jak na warunki poruszania się po wrocławiu jest to normalny wynik , dla porównania :

W mieście + krótkie odcinki poza miastem spalanie ok.9.5 L /100

(robie niestety czasem b.krótkie odcinki ok.5km więc jeżdze na zimnym silnku )

Trasa , tutaj bardzo ładnie bo ok. 6.2 L

Ogólnie cała trasa na chorwacje i spowrotem w 4 osoby + dowalony bagażnik na włączonej klimie i jazda autostradami ok 170kmh + odcinki spokojniejsze ok.100kmh , średnie spalanie wyszło 7 litrów więc jak najbardziej akceptowalne.

A jeżeli chodzi o spalanie na jałowym to tak jak u reszty

0.4/0.5 bez klimy ok 0.8/1.2 z klimą światła i radio włączone w obu przypadkach.

Edited by l4ska

Może masz i rację... Do tego częsty zimny silnik - droga do i z pracy wynosi mnie łacznie 7,2km... Raptem 3 skrzyżowania...