Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kdzidek

vectra B Y22DTR problemy z silnikiem

Polecane posty

Gość kdzidek

Witam mam taki problem z autkiem kupionym 3 tygodnie temu. Silnik Y22dtr 2.2 dti odpala na dotyk ale przy obrotach ok 2tyś zaczyna falować, czasem pojawia się błękitny dym z rury wydechowej ( temperatura ok brak śladów oleju w płynie). Podłączyłem opel techa i zczytałem błędy:

Udana inicjalizacja ECU.

Keyword 2027 protokol

Keyword #1: 6B

Keyword #2: 8F

Nr VIN: W0L0JBF3511059433

Nr czŕťci OPEL GM: 24417196 PG

Nr czŕťci producenta:

Nr wersji urz╣dzenia dostawcy ECU: FF

Nr wersji programu ECU: KJ9MS150_S

Wersja programu ECU:0004

Nr typu sprzŕtu ECU: B01018

Typ silnika ECU: Y22DTR

Kod naprawczy lub Nr seryjny tester:S001002272

Data programu: 20051121

Kod naprawczy kalibracji lub Nr seryjny testera kalibracji: 0553

Nazwa producenta pojazdu: 0281010271

S╣ zapisane usterki!

P0190 Nieaktywny

( B ) <Nieznany b│╣d>

P1220 Nieaktywny

( A ) <Nieznany b│╣d>

P1612 Nieaktywny

( A ) <Nieznany b│╣d>

P1613 Nieaktywny

( A ) <Nieznany b│╣d>

P1635 Nieaktywny

( A ) <Nieznany b│╣d>

wiem, że mam uszkodzoną świecę żarową, ale co oznaczają pozostałe błędy? czy to wina pompy wtryskowej?

Witam.

Opisz dokładniej Swój problem. Co to znaczy, że zaczyna falować - 2 tys. obrotów możesz uzyskać dodając gazu na postoju, jak również przy różnych prędkościach, w zależności od tego jaki, bieg wrzucisz. Czy faluje tylko na postoju? Sprawdziłeś czy dzieje się tak w trakcie jazdy, na każdym biegu (przy różnych prędkościach)? Jeżeli w trakcie jazdy to czy szarpie autem? Czy dzieje się tak przy każdym uzyskiwaniu 2 tys, czy tylko sporadycznie?

P0190 - Fuel rail pressure (FRP) sensor - circuit malfunction - Uszkodzenie w układzie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy

P1220 - Fuel quantity adjustment control - problem z dozowaniem dawki paliwa

P1612 - Immobilizer control module - no/incorrect signal.

P1613 - Immobilizer control module - no/incorrect signal.

P1635 - Układ podgrzewania świec żarowych

Pierwsze dwa błędy wskazują na uszkodzenie w układzie ciśnienia paliwa. Może jest tam jakiś czujnik ciśnienia paliwa, który należy wymienić.

Błędy z immobilizerem mogą wynikać ze zbyt szybkiego uruchomienia silnika(np zaraz po przekręceniu kluczyka, albo może klucz jest uszkodzony)

Świece mają wpływ na rozruch samochodu, ale raczej je wymień, a zimą docenisz dobrodziejstwo bezproblemowego uruchamiania.

P0190 - mechaniczna usterka w układzie paliwa, która dotyczy części wysokociśnieniowej pompy wtryskowej (wyciek, zatkanie, utrata sprężenia), występuje przy prędkości jałowej, przy częściowym obciążeniu silnika oraz przy pełnym obciążeniu. Sprawdź wszystkie komponenty mechaniczne danego systemu, punkty pęknięcia / ślady przetarcia na przewodach paliwowych lub wtryskowych, zatykanie się, nieszczelność lub powietrze w układzie paliwowym oraz dysze wtryskowe ( wtryskiwacze ).

P1220 - wadliwe działanie układu krytycznego, które tutaj oznacza wartość rzeczywistego startu wtrysku poza wymaganym zakresem. Zazwyczaj sterownik pompy wtryskowej...

P1612 i P1613 - brak, częściowy lub nieprawidłowy sygnał blokady rozruchu (usterka komunikacji między modułem sterującym blokadą rozruchu a modułem sterującym silnikiem ). Fizycznie objawia się tym, że lampka kontrolna silnika jest poddana impulsom (miga), ok. 5 s po ZAŁ zapłonie zostaje zablokowana funkcja wtrysku oraz wyłączona pompa paliwa.

Czyli immo...

P1635 - ogólnie mówiąc obwód świec żarowych...

vectra nie chce odpalićWitam wymieniłem uszczelniacze trawers wtrysków na kompie żadnych błędów nie pokazuje i vectra nie chce odpalić na Plaku odpala proszę o pomoc . A zaczelo się od tego ze w czasie jazy silnik zgasł i już nie chciał odpalić.

na Plaku odpala i zaraz gaśnie

Edytowano przez art2ko@interia.pl

Jak długo pracuje po odpaleniu na Placka? Czy tylko na Placka chodzi czy na paliwie też? Z filtrem paliwa wszystko OK? Z przelewami wszystko OK?

przelewy wymienione odpalam na krotko bez filtra jak zabiorę Plaka to gaśnie w paliwie był olej dlatego odpalam na krotko z banki uszczelniacze trawersów wymieniłem wszystko odpowietrzone

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Edytowano przez art2ko@interia.pl

Więc to może być pompa wtryskowa niestety.

dobralem sie do sterownika i teraz szukam tranzystora tylko jaki?

No i co Ci to da? Poczytaj o tym dlaczego padają sterowniki...

a i jeszcze jedna zaleta tej naprawy będzie ze nie będę musiał holować samochody do gościa co robi pompy bo sam się chyba nie podejmę wyjęcia i włożenia pompy

znalazlem

TRANZYSTOR IRL3803S

czy bedzie dobry?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.