Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pat_sy

Problem z gazem ESGI w silniku Z18XE kombi

Recommended Posts

Mam silniczek jak w temacie 1.8 16V z instalacją ESGI. Spalanie na poziomie: miasto 12l, trasa 9l, mieszany 10,5l. nie wiem czy prawidłowe? Co jakiś czas wyskakuje błąd P0170 i po jakimś czasie gaśnie.? Instalacja po przeglądzie, kalibracje listwy itp. sonda lambda ok., wyniki spalania normalne dla gazu i benzyny.

Czy to tak ma być?

Z góry dziękuję z jakieś porady bo mnie denerwuje ta kontrolka i spalanie.

Spalanie wydaje się w miarę w normie...

Co do checka to NIE MA TAK BYĆ. Bardzo bym się tym nie stresował ale jednak nie powinno sie zapalać.

A jak jeździsz na benzynie to też wyskakuje ten błąd? Jeśli nie - to wina gazowni.

CHECK zapala się tylko na gazie. Najgorsze jest to ze wszystko jest sprawne, tylko jeszcze dysz nie sprawdzałem. A z tym spalaniem wydaje mi się że powinno być ciut mniejsze jak na taką pojemność silnika.

może nie robiłeś regulacji gazu?Ja bym to sprawdził

ktoś rozwiązał ten problem?

Mamn podobny problem w passacie - toż przepływomierz - błędy w mieszance - wyczyść przepływke (jeśli w tym silniku jest) zaadoptuj i zobacz. - błędy takie najczęściej się pojawiają właśnie po niezaadaptowaniu przepływki po montażu gazu no i błędnej regulacji gazu ( u mnie czasem np wtryski benzyny przepuszcza po zgaszeniu silnika (po jezdzie na gazie) i objawia sie to:

- błędem przepływki

- ciezkim zapalaniem (5 obrotów) (u mnie da sie tylko zapalic na benzynie (jak wszedzie w 4 generacji)

Please login or register to see this quote.

spalanie jest w normie, a nawet może lekko zbyt małe. Potrzebna ponowna regulacja ktoś stroił to na drodze?

pewnie zła mieszanka na gazie - regulacja do poprawy

Please login or register to see this quote.

masz ubogą mieszankę momentami, spalanie masz w normie, po korekcie mieszanki nieco wzrośnie co też będzie normalnie. Błąd wywala jak sobie pojedziesz nieco z wyższymi obrotami dłużej?