Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sthEn

Brzęczenie z przodu na niskich obrotach

Recommended Posts

Od jakiegoś już czasu słyszę z autka dziwne brzęczenie na niskich obrotach (~1500). Z początku myślałem że to tłumik końcowy, co mnie nawet ucieszyło bo planowałem wymienić na irmschera. Po wsłuchaniu się z zewnątrz i przy otwartek klapie to jednak przód autka. Tłumikarz na pierwszy rzut oka nie potrafił powiedzieć co to, rzekł tylko że może to być kolektor, jednak nie miał czasu się zająć bo był akurat sam (sobota) - jaka cena takowej wymiany?

Generalnie dźwięk jakby coś wpadało w rezonans przy niskich obrotach - wrzuć monetę do puszki od piwa, pomerdaj i mamy coś podobnego

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jakie pomysły, bo nie chcę jechać do mechanika z tekstem 'Panie, coś brzęczy - napraw'? Chciałbym już z góry jakieś gotowe założenia mieć.

Pozdrawiam,

Daniel

Edited by sthEn

U mnie brzęczało przy kolektorze wylotowym co idzie od silnika pod spód auta. tam była jakaś metalowa osłona i ona sie urwała i dzwoniła.

Guest macfm

Please login or register to see this quote.

U mnie brzeczalo to co u kolegi wyzej plus niepodokrecana blacha miedzy rura wydechowa a karoserią.

U mnie też tak miałem - przyczyna wydmuchana uszczelka kolektora.

Guest ozi

ja tak miałem i był to drążek reakcyjny tylko prze 3 tyś obrotów taki odgłos był metal o metal tarł, mechaników paru odwiedziłem i każdy co innego mówił

Guest kalasz

Cześć w mojej wiki też lata ta osłona, mam chęć ją usunąć, ale mechanik mi powiedział, że jak mam klimatyzację to nie powinienem tego robić. Więc spawam to co 10 tyś - utrapienie. Jak Ty się uporałeś z tym problemem???

Mnie to kolega poprosty najzwyczajniej przyspawał i do dzis mam spokuj.

Lecz nie dawno odkryłem że pukało jeszcze rezonator od wlotu powietrza.

Please login or register to see this link.

Po weekendzie bądź w sobotę udam się do znajomego mechanika z gotowymi propozycjami, może tym razem da radę znaleźć problem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest kalasz

ja spawam to samo co 5 tyś kilometrów i mam już dość