Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
rysiontko

Metaliczne mielenie przy obciążeniu.

Polecane posty

Nie to auto ale konstrukcja podobna - astra G 1.4 16V. Jedynka, ruszam nieco mocniej, metaliczne mielenie z przodu, dwójka, dalej ciągnę nieco mocniej, i dalej to słychać, trójka to samo. Nie ma tego przy jeździe przy "dziadkowym" stylu jazdy, ale jest przy hamowaniu silnikiem. Natężenie czy szybkość tego mielenia nie zależy od obrotów, ale ustępuje przy odłączeniu sprzęgła - wtedy nie ma obciążenia i cisza. Olej w skrzyni jest, luzów na przegubach nie ma, biegi wchodzą jednym palcem, sprzęgło działa bardzo dobrze. Co to jest?

Gość Przemo21

objawy pasują pod zepsutego mechanizmu różnicowego w skrzyni biegów, choć na bank było by wiadomo po zdjęciu chociaż dekla skrzyni (jeżeli jest)

Tak, czy inaczej zaczął bym się rozglądać za drugą skrzynią biegów, niestety.

Pozdrawiam

Co sie stanie gdy mech. roznicowy padnie?

Rozsypią się satelity i niestety dalej nie pojedziesz, staniesz w miejscu.

Obejrzałem sobie mechanizm różnicowy bardzo dokładnie, i jak na przebieg ponad 170kkm wygląda więcej niż dobrze, na dnie miski opiłków było na palce jednej ręki. Więc to nie to. Za to przy kręceniu kołem jest jakiś delikatny hałas po lewej stronie, ale nie mogę wyczuć czy to przegub czy piasta.

Gość Kokuś

Witam ja mam to samo jak sie tocze na jedynce bez gazu:) ale jeżdze juz tak 2 lata i nic z tym nie robie

Też jeżdżę z tym już jakiś czas, ale nie lubię jak coś mi nie działa jak należy. Zostawiłem dzisiaj auto w serwisie (nie oplowski, angole). Dzwonią że nic nie słyszą. No to biorę jednego gościa na przejażdżkę - nic nie słyszy, ale zawoła innego. Ten drugi słyszy, ale mówi że z czymś takim on nie daje głowy co to jest ale że może to być któreś łożysko w skrzyni i mogę swobodnie zrobić 20 tys. mil (jakies 32kkm). Przyjechać do nich gdyby się pogorszyło. Dobrze że kasy nie chcieli bo wyśmiałbym. Ech te mechaniory...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.