Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Stany89x

Zapieczony odpowietrznik co robic ?

Polecane posty

Witam starałem się z całych sił i nie dam rady odkręcić odpowietrznika od koła tylnego prawego , musiałem okładziny zmienic i zdjełem tez gumki i poleciał płyn zapowietrzyl sie uklad nie wiem czy jedno kolo tylko trzena odpowietrzac czy wszystkie? Auto hamuje ale bardzo słabo? Bo robic z tym dalej tym gorzej ze odpowietrznik ani drgnie odkrecac cała piaste i dac wtedy nowy odpowietrznik jak radzicie?

Jak sie nie spieszy to mozna popsikac jakims wd40 (penetratorem) i zostawic np na noc

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A i odkrecac warto jakims dobrze dopasowanym OCZKOWYM kluczem

Edytowano przez Xspeed99

Witaj w4o poszlo juz a sluchaj tam juz nie ma gwintu okragly jest he

nic nie dam rady ani żabą ani kluczem i co dalej?

Nie pozostaje Ci nic innego jak go całego zdjąć, będzie znacznie łatwiej odkręcić odpowietrznik, tylko najpierw zorganizuj sobie jakąś sztukę na podmianę (z jakiś starych zacisków czy też może z jakiegoś szrotu) bo z tego co masz w tej chwili to już nic nie będzie. Nie wydaje mi się aby można było kupić same śruby odpowietrzające ale być może się mylę.

Odkręce cała piaste odkrece odpoiwtrznik i kupie wtedy nowy wkrece z piasta i dopiero odpowietrze/

i bedzie chyba najlepsze wyjscie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bo i tak masz juz wszytsko do odpowietrzania

Udało sie odkrecic bez odkrecania piasty jutro kupie nowy odpowietrznik wkrece nowy .

Odpalilem auto nacisalem pedalem hamulca wylecialo z 70mll plynu przy okdreconym odpwietrzniku pedal duzo lepuiej bierze czy nadal jest potrzeba odpowietrzenai wszystkich kol?

Gość ozi

jak ci płyn nie zszedł w zbiorniczku całkiem to nie trzeba a jak tak to musisz odpowietrzyć hamulce sprzęgło i chyba abs też.

jak te gumki (repera turki,zestaw naprawczy jak byś kupował) zerwałeś, zdjąłeś z tłoczka to musisz nowe założyć bo podejdzie jakiś piasek brud i się zatrze

Edytowano przez ozi

Płyn w zbiorniczku jest na minimum

doleje go oczywiście

oho to juz chyba zwatpiłem sprzedło abs za duzo tego tym bardziej ze nei wiem jak to zrobic

Gość ozi

może masz słabe hamulce tak jak ja miałem:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Nie nie nowe czesci siedza niedawno wsadzane

chodzi mi tylko wylaczenie o instrukcje odpowietrzania

Gość ozi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

potrzebne są dwie osoby nalewasz płynu do końca odpalasz samochód jedna osoba naciska cały czas pedał po czym trzyma go w tym czasie odkręcasz trochę odpowietrznik schodzi powietrze zakręcasz,przez ten czas musi cały czas druga osoba wciskać hamulec nawet jak wejdzie w podłogę najlepiej mówisz pompuj pompuj po czym trzymaj itd. odpowietrza sie najpierw prawe tylne potem lewe tył prawy przód lewy przód

Edytowano przez ozi

Instrukcja na odkręcenie zapieczonego odpowietrznika:

Na początek zdejmujemy gumowy kapturek.

1. Uderzamy zdecydowanie w czoło odpowietrznika młotkiem i próbujemy odkręcić - jeśli nie pójdzie to...

2. zakładamy na odpowietrznik klucz oczkowy i napinamy ze średnią siłą próbując odkręcić - jeśli nie pódzie to...

3. opukujemy młotkiem przez pobijak ze średnią siłą na około odpowietrznika. Siła nie za duża ważne żeby opukać na około po ileś tam naście razy i wracamy do pkt. nr. 2

4. załatwiamy sobie palnik (może być na propan-butan). Podgrzewamy nim odpowietrznik aż zrobi się lekko brunatny - (UWAGA ABY NIC NIE PODPALIĆ - Jeśli czujemy zapach benzyny lub LPG NIE STOSUJEMY TEJ METODY!!!!) po lekkim ostygnięciu opukujemy i odręcamy.

Z doświadczenia wiem (ktoś mi to kiedyś mówił i nie wierzyłem), że każdy odpowietrznik da się odkręcić.

Poszło zaraz jade po nowy odpowietrznik.

Musze dolac płynu kupiłem 0.5 litra R-3 205 moga go zalac do tamtego plynu? nie wiem jaki wczesniej byl wlany pisze ze ten jest mieszalny ze wszystkimi plyna,i

Gość KUBA13

wszystko tylko nie r 3

możesz zalac każdy płyn o oznaczeniu DOT-4

Edytowano przez KUBA13

Gość ozi

coś takiego kup tak jak kolega napisał dot 4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.