Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lechu54

Podświetlanie miejca na nogi.

Recommended Posts

Witam

Moja siostra, w Focusie II Giha ma taki coś jak podświetlanie miejsc na nogi. Nie wiem jak to inaczej nazwać.

Raz, że bardzo mi się to podoba a dwa czasem okazało się praktyczne Kidy w nocy czy wieczorem coś spadło na dywanik, wystarczyło wł. Oświetlenie wnętrza i gotowe??

Czy ktoś z Was takie coś sobie montował? Gdzie Waszym zdanie dobrze było by się podpiąc z takim oświetleniem?

W focusie podświetlane są miejsca z przdu, ja od razy chciałbym zrobić to dla wszytkich"dywaników"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam.

Edited by lechu54

tu masz dokładnie co i jak podłączyć, trzeba się zalogować niestety

Please login or register to see this link.

ja mam tylko z przodu,i podpiołem sie pod lampke sufitową,otwieram drzwi i sie świeci,nawet praktyczne..

W focusie jest tam fabryczna instalacja... Jak kupujesz nowe auto to sprzedają to jako opcję za ciężkie pieniądze... A wystarczy zamiast tej opcji kupić dwie żarówki W5W i wlożyć je w isniejące gniazda...

Ale pytanie było o VC - sorry za offtop...

Please login or register to see this quote.

już jakiś czas temy tam sie rejestrowałem i cały czas ostrzymiję komunikat:

lechu54, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?

If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

wiesz może jak dł. trwa aktywacja konta?

Automatycznie dostajesz link aktywacyjny na e-mail, klikasz w ten link i możesz korzystać z forum.

Dopiero dzisiaj rano dostałem linka do aktywacji. 5 dni po rejestracji.

Thx za pomoc.

Guest FEDWO

Ja zalozylem u siebie takie podswietlenie. Wykorzystalem lampki oryginalne oplowskie od oswietlenia bagaznika dostepne za doslownie kilka zlotych na allegro. Wycialem otwory w plastiku nad nogami kierowcy i w tym pod schowkiem uwazajac, aby zarowki nie dotykaly do wygluszenia i innych elementow, ktore moga byc wrazliwe na temperature. Zasilanie pociagnalem z lampki nad lusterkiem, slupkiem po stronie pasazera. Zarowki wsadzilem diodowe, najpierw niebieskie a pozniej zmienilem na biale. Baaardzo mi sie to podoba. Szkoda, ze podswietlenie okolicy wokol auta (lampki w lusterkach bocznych) jest trudne do zalozenia... Choc dla chetnego wszystko jest mozliwe. O oswietleniu otwartych drzwi (czerwone lampki w drzwiach) nie wspomne. To akurat powienien byc standard (tak zapowiadal opel przed premiera VC - mam ich oryginalny katalog szczegolowo opisujacy VC). Tez myslalem o zalozeniu podswietlenia z tylu pod fotelami ale to zostawilem sobie na pozniej.

Pozdrawiam i do dziela!

Guest wojtek62

te lampki w drzwiach są od początku produkcji vc, ( do kiedy/czemu zrezygnowali nie wiadomo?)

Zdarzają się wersje z lampkami w drzwiach. Co prawda niezmiernie rzadko, ale jednak...

tak wyglądają te lampki:

Guest wojtek62

Mam w swojej takie światełka - ważne i widoczne w nocy z b. daleka dla innych kierowców, a dla kierowcy/pasażerów też trochę rozjaśniają najbliższą okolicę, szczególnie wtedy gdy wyciągniesz kluczyk i zgasną światła.

Zauważyłem też, że światełko w otwartym schowku nie gaśnie nigdy...

No zgaśnie _ jak zabraknie prądu w aku.

Edited by wojtek62

Guest FEDWO

Kurcze, mogles nie pokazywac... Znowu zaczne o nich myslec...

One sa zamocowane w blasze jesli sie nie myle?

Zonka takie lampeczki ma w Golfie IV - wplyw na bezpieczenstwo trudny do podwazenia.

Wojtek62, Ty masz takie lampki w VC 1,6? A ktory rocznik? Moja Viki niby tak wypasiona a lampek brak:-(

Edited by FEDWO

Guest wojtek62

Produkcja - X 2002, działają , z przodu są ok 15cm , z tyłu ok 25cm, poniżej zamka w drzwiach.

Kilka lat temu ten temat przerabiał kol. Shaqal. Z tego co pamiętam on zakupił tzw. oświetlenie przestrzeni stóp od Audi.

Edited by bajtek

Polecam w sklepie elektronicznym moduł z trzema diodami zasilanie 12 V koloru żółtego lecz świeci on na bursztynowo i super pasuje do podświetlenia zegarów i wyświetlacza - cena 7,50 PLN (mocowanie na taśmę samoprzylepną)

podłączyłem oczywiście do lampki oświetlenia wnętrza wlutowując się w ścieżkę, ściemnianie działa idealnie

po przeciągnięciu i umieszczeniu przewodów w słupkach przednich do połączenia z lampką wewnętrzną zastosowałem kostki w celu szybkiego demontażu

moduły można łączyć szeregowo więc nie ma problemu z podświetleniem tyłu, kwestia pociągnięcia i schowania przewodów

Edited by filip w aucie

Filip, wrzuć jeszcze zdjęcia, jak to prezentuje się po zmroku.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tu może być problem, nie mam statywu ale coś postaram się wykombinować.

Gwarantuję jednak że będziecie mile zaskoczeni ... kolor jest identyczny z całością podświetlenia wnętrza, jak oryginał.

Koszt niewielki a bajer fajny.

Teraz myślę jak by tu zrobić wyłącznik oświetlenia górnego (tylko przód), aby podświetlane były tylko nogi. W lampce jet jedno miejsce (włącznik) wolny i można by to jakoś wykorzystać. Szwagier ma w volvo v50 opcje wyłączania oświetlenia górnego i świeci wtedy tylko tył góra i przód nogi. Świetna sprawa, robi wrażenie.

Edited by filip w aucie

Witam.

Gratuluje podświetlenia na nogi. Świetna sprawa. I masz już za sobą rozbieranie słupków i sufitu czego ja się ?boje?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

W ramach rozgrzewki zamontowałem słuszne oświetlnie bagażnika w VC HB. Bo to małe światełko po lewej stronie to jedno wielkie nieporozumienie.

Start pracy wczoraj godz. 20:30 koniec 0:00

- 5m przewodu 5zł

- 2x paski diodowe (jeden pasek to: 5x3 czyli 15 diod na stronę ) suma: 11 zł

- jeden browar 2.75 zł

Foty:

I tu ciekawostka której nie zauważyłem przy standardowym oświetleniu. Po dłuższym otwarciu bagażnika oświetlenie diodowe "ściemniło się". Kolejne dwa zdjęcia to obrazują.

Ciemne:

Jasne:

pozdr.

Edited by lechu54

Proszę

też mam zamocowane w bagazniku lampki diodowe po trzy panele z każdej strony tylko że niebieskie widok zajefajny i fajnie to wygląda jak się sciemną

Witam.

Melduję, że przewody przeciągnięte.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czekam teraz aż z Allegro dojdą paski diodowe.

Sama praca zajęła mi ok 3h nie wliczając w to:

- 1,5h straciłem na ponowne przymocowanie mocowania daszku przeciw słonecznego. Piszę o tym mocowaniu od wewnętrznej strony auta. Nie wiem jak u Was ale ten plastikowy bolec nie chciał ponownie wejść. Wchodził 95% i w ostatecznej fazie blokował się.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> Dostawałem tam szału. Zastrzeliłbym tego gościa co to mocowanie wymyślił

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> Pomogło, prawie na siłę, wymontowanie z dachu metalowego uchwytu, zmontowanie tego osobno i wciśniecie w dach kiedy oba elementy są razem zmontowane. Nie wspomnę o tym, że ten plastikowy bolec wpadł mi między siedzenie a dokładnie pod siedzenie kierowcy. I to tak niefortunnie, że aż pod układ grzania fotela. Musiałem go rozkręcać (klucz 10tka)

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

- 1h straciłem na naprawę jednego z przycisków od lampki, domyślając sie jak powinien być ułożony drucik w kształcie literki L który powoduje to ze po wciśnięciu przycisk zostaje włączony a po ponownym wciśnięciu wyłącza się.

Poniżej kilka fot z wczorajszej "imprezy"

Resztę dodam kiedy będą już zamontowane diody.

Pozdr.

A tutaj wielkie podziękowania dla żony za zwinne paluszki

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki. Widzę, że dużo się dzieje w tym temacie.

noo, grande robota to oświetlenie bagaja, podoba mi się.

a to jest przypadek zanay od dawna, się nie ściemnia tylko wyłącza sie zasilanie kompów i elektroniki w VC (uspienie auta) i płynie tylko minimalny prąd, który normalnej żarówki nie zaświeci a diodowe lekko sie świecą. Świecą się tak długo, aż np. nie otworzysz drzwi kierowcy lub wiadomo jak zamkniesz bagażnik to zgasną

No i finto. Kolejny temat zamykam. 

Jestem zadowolony z efektu. Do podświetlenia miejsca na nogi użyłem diod o cieplejszej barwie. Moim zdaniem lepiej pasują do wnętrza i sprawiają że jest bardziej przytulnie Na ostatnim zdjęciu widać różnicę miedzy bagażnikiem a miejscem na nogi.

Pozdr.

w VC nie ma takiego czujnika otwarcia drzwi jak w VB

szukaj w dziale VB