Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Vectra V6 CDTi

drgania samochodu

Polecane posty

Gość Vectra V6 CDTi

Cos ow:

Edytowano przez Vectra V6 CDTi

ja bym obstawiał poduszki silnika

Edytowano przez Shinneko

Gość Irmi

ja mialem identyczne objawy, drgania w okolicach 80 km/h, wina byl zuzyty przegob wewnetrzny i po wymianie objawy zniknely...

Gość Glosny

dokladnie tak jak kolega wyzej napisał. Przegub od strony skrzyni.

pozdrawiam

Gość Vectra V6 CDTi

A ile tak mniej więcej by mnie kosztowała taka rzecz ?? I czy zrobi to pierwszy lepszy mechanik ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Irmi

masz manual czy automat?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

ja mam dokladnie to samo

ten sam silnik tylko ze w automacie

co to moze byc??

Gość Vectra V6 CDTi

Ja mam w manualu, 6 biegów oczywiscie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Irmi

w przypadku automatu: jest to przegob wewnetrzny, nie ma zamiennika!!-krotsza polos Aso ok 1600 pln

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> , trzeba pamietac ze podczas wymiany bedzie ubytek oleju ze skrzyni jakies 0,5 l wiec nie mozna tego zlecic byle komu bo potem bedzie wielki problem.W pon. zabieram sie za to, jest firma w toruniu ktora regeneruje poloski, uzywka ok 500 pln. Zdam relacje z tego jak mi to wyjdzie ja zdecydowalem sie na regeneracje bo kiedys wlozylem uzywke i starczylo na 2 miechy jazdy...

w 3.0 cdti sa takie oski jak w 2.2 dti...

Gość Vectra V6 CDTi

a w przypadku manualnej ?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Vectra V6 CDTi

no i jak ... wymieniłes ?

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> :P a mozna z tym jeździc czy czyms to grozi .?

Gość zjunior

czy ktos poradził sobie z tymi drganiami?

gdzie szukac przyczyny

Teraz to nie sa tylko drgania ale tez i stuki!!

Czy napewno to wewnetrzny przegob a nie zewnetrzny??

bo stuki slychac z prawej strony tak bardziej od strony kola niz silnika

Poradzcie cos??

patrzyles na osłony gumowe przegobow???????? ja w swoim wymienialem wewnetrzne, ale tylko oslony bo szybko zauwazylem i wymiana tylko osłon...! ...zawsze w samochodach lecialy zewnetrzne (bardziej pracuja) a w VC jest inaczej. Zawsze przy zmianie kol i gdy tylko jest okazja ogladam te gumy, zawsze to koszt okolo 100zł a nie 1600zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

patrzylem na oslony i sa dobre moze to juz czas na przegoby do wymiany

a gdyby to byl wewnetrzny przegob to by nie trzaskalo przy skecaniu mocniej

W mojej VC 1,9CDTI ostatnio tez pojawiły sie drgania na kierownicy,ale zaczynaja sie po przekroczeniu 100km/h.Czasami tak telepie kierownica ze ciezko jest utrzymac,ale drgania odczuwane sa tez na fotelach.Ostatnio bylem na wywazeniu kół ale nie wiem czy to cos pomoglo bo dalej odczuwam drgania.Tylko nie moge zrozumiec ze czasami te drgania wystepują a czasami nie ma ich wcale nie wiem od czego to zalezy.Ostatnio zabrałem swojego mechanika na jazde i na złosc samochod jechal bez problemu.W czym szukac przyczyne?w tym przegubie?a moze ktos ma lepszy i trafniejszy pomysł?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość wektra

a nie skojarzyłeś tego z nabitym śniegiem w koła lub oblodzeniem felg, ja też miałem bardzo mocne drgania ale to właśnie był śnieg nabity na felgach oraz lód, po przejechaniu iluś tam kilometrów po zasolonych drogach problemu nie ma, a drgania były bardzo mocne i raz były raz nie.

potwierdzam przed mowce mialem to samo

Ostatnio bylem u gumiarza i wywazylem kola na nowo.Ale drgania nadal zostaly i nie wiem co moze byc dalej przyczyną.Bo biore pod uwage przegob lub kolo dwumasowe.U mnie te drgania występują od 100km/h

Jak by poszedł dwumas to byś słyszał metaliczny dzwięk podczas ruszania i odejmowania gazu..

to nie wiem juz gdzie szukac,to troche denerwujące jest

witam mam dokladnie to samo tzn drgania auta na biegach powyzej 2 czyli 3,4,5, albo jak kto woli przy 80 moze 100h/h drgan nie czuc na kerownicy, tylko tak jakby pod nogami nawet pasazer jadacy ze mna wyczuwa te drgania.wymienialem ostatnio sprzeglo i mechanik mowil ze kolo dwumasowe mam ok, zauwazylem tez ostatnio ze nie mam oslony na przegubie z prawej strony od kola:-) to niewiem chyba to jest zewnetrzny prawy, ale zmieniłem ją, mechanik nawalil mi tez jakiegos smaru i powiedzial ze powinno chulac. mialem tez luzy na drazkach kierowniczych ale je tez juz zmienilem, a drgania sa dalej sam juz niewiem co to moze byc moze poloski ??? moze ktorys przegub ??/ pomocy !! aha jeszcze jedna drgania sie nasilaja jak mam wiecej pasazerow. pytalem mechanika to mowil ze jak auto jest obciazone to przod idzie jakby troszke do gory i dlatego drgania sie nasilaja, zasugerowal półosie ze niby frezy albo przegub.....co wy na to ??????????????

Gość zjunior

sprawdzilem na sobie drgania przy przyspieszaniu 3.2 v6 w automacie

najpierw delikatnie i czasami pozniej coraz czesciej i mocniej

wszyscy szukali kase brali az wreszcie wykonalem regeneracje połosi i jest dobrze drgania zniknely

koszt 300-400 za wewnetrzny 200 za zewnetrzny( zrobilem komplet)

info na gg4828489

Gość tomasz mierzwa uk

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

mialem podobne objawy po wymianie opon i wywazaniu 100 razy nic nie zmienilo .okazalo sie ze alufelga bije wiec zrobilem przekladke z tylu do przodu i drgania ustaly .felgi fabryczne, mysle ze zrobili serie bubli alufelg zataili to przed klientami.

Gość arkadius87radom

wiem ze temat stary ale ja mam identyczny problem jak ''krzysiek20620'' i ''drami'' czy ktos rozwiazal ten problem co bylo jego przyczyna??? szkoda ze nikt na tych forach po rozwiazaniu problemow z jego autem nawet nie pomysli zeby zakonczyc temat napisaniem co bylo nie tak.szkoda.bo ja nie moge dojsc co jest z moim autem a mam juz dosc pakowania w nie kasy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.