Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
szlapa4

Poduszki boczne vectra b

Polecane posty

Witam!

Heh ogólnie sam się dziwie, że zakładam ten temat, ale jestem ciekaw opinii i rad.... a może się za to zabiorę...choć wiem, że a AirBagami żartów nie ma.

Może nie oznacza, że to zrobię...

Pytanie czy da się założyć poduszki boczne do vectry b, która takowych nie miała?

Czy duży problem, co trzeba mieć i czego można się obawiać....

Wszelka krytyka dozwolona... tylko beż brzydkich słów pod moim adresem proszę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W myśl przysłowia: "Wszyscy wiedzą, że się nie da, aż znajduje się KTOŚ kto nie wie, że nie można i On to robi"

Pozdrawiam

Tomek

Na pewno będą potrzebne: sterownik, czujniki drzwiowe, prawdopodobnie fotele (chyba nie da się dołożyć poduszki do fotela, który wcześniej jej nie miał). Ale i tak nie mam pewności, czy to zadziała

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość kamil1515

czuniki w drzwiach mają taka specyfike działania że ogólnie niewiem czy da się je tak łatwo założyć.

Reagują na zmianę ciśnienia w drzwiach.

Wg mnie gra nie warta świeczki

Gość ronaldo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Pocytaj to uważnie i się zastanów!!!!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ogólnie da się, wszystko pasuje, foteli też nie musisz zmieniać wszystkie mają wyprofilowane mocowania na poduchy, w drzwiach też nie ma zbyt wielkiego problemu należało by tylko lepiej je uszczelnić aby trzymały kompresję. Musiałbyś jeszcze dokupić najprawdopodobniej wiązkę do drzwi.

Tylko czy naprawdę chcesz tak ryzykować, nie masz pewności czy wszystko będzie prawidłowo działać i np nie dostanie zapłonu w najmniej oczekiwanym momencie. Ja uważam że instalacją dodatkowych poduszek powinien się zajmować jedynie autoryzowany serwis.

Gość ronaldo

W Szczcinie dwa lata temu facet bawił się airbagami w Mercedesie,a na przednim siedzeniu siedział jego synek.No i poduszka pasażera odpaliła,łamiąc chłopcu kręgosłup w odcinku szyjnym!!!Potem był pogrzeb.Tego chcecie bawiąc się tymi sprzętami w domowych warunkach,bez znajomości rzeczy,narzędzi i wiedzy na ten temat,a robiąc na podstawie forum

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> ???

Edytowano przez ronaldo

Rozumiem wszystko...tak mnie naszło... nie mówię, że będę to robił- pewnie nie, ale opel jest prosty w obsłudze i myślę, że może dałoby się bez żadnych większych problemów... ale jak piszecie że nie to pewnie macie rację

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość ronaldo

Ty nie wierz w te 64%na maszynie- bo one już tylko do wyrzucenia się nadają!!!!! I zamiast bawić się poduszkami lepiej wymień amortyzatory żeby ci nowych opon od razu nie wyząbkowało!!

Z poduszkami nie ma żartów, lepiej nic przy nich nie kombinować. Mogą uratować życie albo zabić.

A teraz mam pytanie. Mam wersje z tylko jedną poduszką dla kierowcy i wkurza mnie ta dziura w kokpicie naprzeciw pasażera. Czy można wywalić jakoś ten "schowek" i wstawić tam zaślepkę od AIR BAGu dla pasażera?

Sprawdź:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Hmm napewno można takie coś zamontować..... można nawet poduszkę jak jest wiązka do niej ( tak mi się wydaje - wymieniasz sensor na takie na dwie poduszki i zakładasz poduszkę i powinno być lux, ale niech się wypowiedzą lepiej zorientowani;) )

Dzięki za linka. Chyba sobie założę taką zaślepkę. Ale chyba najpierw muszę jakoś wymontować ten "schowek" bo jak przykleje to będzie wystawała z kokpitu

Kolego co się tak ciskasz??? Szlapa4 zadał pytanie to odpowiedziałem co trzeba wymienić a co nie, jak również napisałem jakie jest moje zdanie na ten temat.

Tylko czy naprawdę chcesz tak ryzykować, nie masz pewności czy wszystko będzie prawidłowo działać i np nie dostanie zapłonu w najmniej oczekiwanym momencie. Ja uważam że instalacją dodatkowych poduszek powinien się zajmować jedynie autoryzowany serwis.

A co on z tym zrobi to już nie moja sprawa, myślę jednak że chłopak jest rozsądny

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i się nie będzie w to bawił.

Nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie!!!

Osobiście pojęcie mam ale na pewno bym się w to nie bawił, co do tego typa z mesia to wykazał się ewidentnym kretynizmem i tacy będą zawsze.

Edytowano przez JarekS

Hmm za dużo rzeźbienia... airbagi to nie podgrzewane siedzenia czy tempomat..więc nie będę ryzykował życia swojego, żony i syna....tak zapytałem, bo a nóż widelec jest to proste i można się pobawić, ale kamikadze nie jestem

Jedyna słuszna decyzja, zdrowie najważniejsze.

Ja osobiście mam trochę pojęcia o elektryce i przy zmianie tapicerki kupiłem fotele z bocznymi poduchami ale za nic bym się nie podjął ich instalacji, dożywotnio pozostaną nie podpięte.

Myślę, że jakbyś miał schemat ( elektrycy umieją super go odczytywać ) całą instalację, wszystkie czujniki oraz dobry opis to zrobiłbyś to bez trudu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Przecież to zrobili ludzie dla ludzi.... ale ja nie będę się tym zajmował ( nie ma żartów ) Tobie też nie radzę, ale myślę... teoretycznie jest to do zrobienia....

Posiadam schematy do całego auta ale mimo wszystko jakoś tak średnio mnie ciągnie do tego.

Przedewszystkim w tym aspekcie nie zaufam używanym częściom, nie wiesz w jakim stanie byś kupił poduszki, sensory czy też moduł sterujący, ja osobiście używki bym nie wstawił a komplet nowych kosztuje uuuu... i jeszcze trochę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Druga sprawa, wystarczy jakiś głupi mały błąd podczas ciągnięcia instalacji, omyłkowe podłączenie, złe zarobienie kabla, gdzieś jakieś zwarcie i zonk.

Teoretycznie jest to do zrobienia, ale też bym się tego nie podjął

Gość midget

To ja mam pytanie troszkę z innej beczki, ale o poduchy zahacza, więc daję tutaj. Kilka dnie temu musiałem rozebrać tylne drzwi. Jak wiadomo, jak się odkleja folię pod tapicerką, nie zawsze klei się równie mocno na koniec. Wiem, że jest ona potrzebna do zapewnienia prawidłowego ciśnienia dla bocznych poduch, ale czy obie pary drzwi są istotne (przód i tył), czy tylko przednie?

Sensory są tylko w przednich, więc nie ma problemu.

Edytowano przez JarekS

Też się podepnę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Moja viki miała wystrzeloną poduchę pasażera, oczywiście teraz jest włożony jasiek i oryginalna zaślepka. Podczas zmiany zaślepki (podróba na oryginał) zauważyłem że ta ramka metalowa do której się ją mocuje jest luźna, po prostu można sobie ją spokojnie ruszać ręką (widocznie podczas wystrzału coś się tam oberwało). W takiej sytuacji lepiej odpiąć poduchę czy zostawić podpięta ??? ... po prostu obawiam się motywu że podczas ewentualnego wystrzału razem z poduchą i zaślepką może polecieć ta ramka... Na razie mam odpiętą.

Edytowano przez krzysiak

Znajdź przyczynę luźnej ramki i ją przykręć, przymocuj...dobrze że masz odpiętą bo w razie czego, czego ci nie życzę, pasażer mógłby dostać tym wszystkim i efekt mógłby być gorszy niż jakby poduszki nie było wcale....

Problem w tym że po prostu popękały niektóre plastiki (chyba nawet niektórych kawałków brakuje) i dlatego ta ramka lata... Może uda mi się ją przykleić jakimś klejem, a jak nie to chyba zostawię po prostu odpiętą poduchę.

Edytowano przez krzysiak

To może kup to co brakuje jak trafisz tanio i będzie OKI

Trzeba by kupić całość :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.