Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
sebi_

Problem ze wskaźnikem paliwa

Polecane posty

Witam dzisiaj pojawił się taki problem a mianowicie

Wskaźnik paliwa gdy włączę światła wychyla się maksymalnie do góry i pokazuje ponad stan paliwa a kiedy odpalę samochód pokazuje poniżej 10 litrów wskazówka jest na czerwonych kreskach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zatankowane mam około 50 litrów i wcześniej nie było tego problemu jadąc rano do pracy było ok wracając już nie

Co to może być jakieś zwarcie czy coś podobnego proszę o radę

u mnie sie zacinał,zatrzymywał na 30 i stop,a paliwa było pod kor,kolega wyczyścił mi jakieś kabelki przy zbiorniku i jest ok.(niewiem jak to sie fachowo nazywa)

Gość lachudbwa

Prawdopobnie jest gdzieś zwarcie. Było ostatnio cos robione?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak jakiś miesiąc temu zmieniałem podświetlenie zegarów na diodowe zamontowałem 25 białych diod(z rezystorami) ale żaden kabelek nie jest odsłonięty wszystko osłonięte koszulkami termokurczliwymi i pleksi oddziela diody od płytki

Gość lachudbwa

A moze udało by Ci sie zczytać błedy moze cos ma zwarcie i wyświetli błąd. Można to zworą zrobić. Pozdro

Wyciągnąłem licznik wyzerowałem do wskaźnika (żadnego zwarcia nie ma - ścieżki nie są popalone)

Wkładam licznik - przekręcam kluczyk i szok

wskazówka idzie do góry i zatrzymuje się na poziomie 60 litrów a mam około 30 - 35 litrów nic nie kumam bezradny.gif

Reszta wskaźników w porządku Great.gif tj. prędkościomierz,obrotomierz i temperartura

Moje pytanie to czy wskaźnik na liczniku jest niezależny od kontrolki czy są one w jakiś sposób powiązane? zhm.gif

Chodzi oto czy będę wiedział kiedy jest niski stan paliwa i kontrolka to zasygnalizuje

I jeszcze jedno pytanko czy to może być wina pływaka w zbiorniku?

Proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie sugestie

Miałem dokładnie ten sam problem .Zawitałem do opla Wrocław i okazało się iż mam kostkę przy pompie zaśniedziałą i dlatego wsztskie pny nie chciały dotykać prawidłowo .Została wymieniona na nową koszt 24zł bo jak mmi powiedzieli można pyło by ją tylk wyczyścić ,ale jak długo będzie działać ??? .Problem znikł

Gość Stemplus

Witam!

Jak powinna być rezystancja na czujniku paliwa. Wczoraj podmieniłem "teoretyczne popsuty" na inny używany i sytuacja ze wskaźnikiem się nie zmieniła. W baku mam 50l paliwa, a wskaźnik dochodzi do 15l i dalej nie chce. Wykluczam czujnik paliwa i kostkę która dochodzi do baku.

Czy w liczniku jest możliwość wymiany tylko samego wskaźnika paliwa?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Stemplus

Gość pablo12

Witam. Mam podobny problem. Wskazania licznika paliwa są dowolne. Przy 30 litrach w baku raz pokazuje 60 a następnym razem 10. Wszystko zmienia się w trakcie jazdy. Licznik szaleje. Pisaliście o kostce przy pompie paliwa. Gdzie ją znajdę???

W kuchni, czy pokoju gościnnym jej nie szukaj

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">. Zajrzyj pod siedzisko kanapy tylnej i powinien się ukazać Twoim oczom sporych rozmiarów "korek" gumowy. Pod nim jest smok ssący zintegrowany z potencjometrem pływakowym dający rezystancję na wskaz paliwa znajdujący się na zestawie wskaźników.

z tego co mi wiadomo to w zbiorniku nie ma pompy jedyna pompa w VB diesel jest przy silniku w zbiorniku jest tylko pływak od poziomu paliwa i tyle.

Gość rafal99

Do mających problemy ze wskaźnikiem paliwa - może to trochę dziwne... ale zróbcie test i przywalcie kilka razy pięścią w daszek nad wskaźnikami

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zobaczcie, czy się coś ruszy (nie powinno). U mnie też wskaźnik działa jak chce, wskazuje zwykle za mało, a po takim uderzeniu wskakuje wyżej. Wyglądałoby to na za mocno wciśniętą wskazówkę, ale ja wskazówek nie ruszałem...

witam morze coś z tym pływakiem w baku podrostu pływak się mógł zawiesić albo zaciąć

Gość pablo12

Znalazłem ciekawą wypowiedź w innym temacie:

Trzeba będzie to sprawdzić. Odkręcić korek w momencie, kiedy auto będzie wskazywało absurdalne wartości.

Napisano (edytowany)

zbiornik ma uklad odpowietrzania - dotyczy benzyniakow.

zawor Y34 (na wtyczke 2 pinowa, przewody czerwono-niebieski, brazowo-czerwony (w 1.6 bez powietrza wtornego - brazowo-fioletowy)) przy silniku odpowiada za przewietrzanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Ravcio1985

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.