Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sebi_

Problem ze wskaźnikem paliwa

Recommended Posts

Witam dzisiaj pojawił się taki problem a mianowicie

Wskaźnik paliwa gdy włączę światła wychyla się maksymalnie do góry i pokazuje ponad stan paliwa a kiedy odpalę samochód pokazuje poniżej 10 litrów wskazówka jest na czerwonych kreskach

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zatankowane mam około 50 litrów i wcześniej nie było tego problemu jadąc rano do pracy było ok wracając już nie

Co to może być jakieś zwarcie czy coś podobnego proszę o radę

u mnie sie zacinał,zatrzymywał na 30 i stop,a paliwa było pod kor,kolega wyczyścił mi jakieś kabelki przy zbiorniku i jest ok.(niewiem jak to sie fachowo nazywa)

Guest lachudbwa

Prawdopobnie jest gdzieś zwarcie. Było ostatnio cos robione?

Please login or register to see this quote.

Tak jakiś miesiąc temu zmieniałem podświetlenie zegarów na diodowe zamontowałem 25 białych diod(z rezystorami) ale żaden kabelek nie jest odsłonięty wszystko osłonięte koszulkami termokurczliwymi i pleksi oddziela diody od płytki

Guest lachudbwa

A moze udało by Ci sie zczytać błedy moze cos ma zwarcie i wyświetli błąd. Można to zworą zrobić. Pozdro

Wyciągnąłem licznik wyzerowałem do wskaźnika (żadnego zwarcia nie ma - ścieżki nie są popalone)

Wkładam licznik - przekręcam kluczyk i szok

wskazówka idzie do góry i zatrzymuje się na poziomie 60 litrów a mam około 30 - 35 litrów nic nie kumam bezradny.gif

Reszta wskaźników w porządku Great.gif tj. prędkościomierz,obrotomierz i temperartura

Moje pytanie to czy wskaźnik na liczniku jest niezależny od kontrolki czy są one w jakiś sposób powiązane? zhm.gif

Chodzi oto czy będę wiedział kiedy jest niski stan paliwa i kontrolka to zasygnalizuje

I jeszcze jedno pytanko czy to może być wina pływaka w zbiorniku?

Proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie sugestie

Miałem dokładnie ten sam problem .Zawitałem do opla Wrocław i okazało się iż mam kostkę przy pompie zaśniedziałą i dlatego wsztskie pny nie chciały dotykać prawidłowo .Została wymieniona na nową koszt 24zł bo jak mmi powiedzieli można pyło by ją tylk wyczyścić ,ale jak długo będzie działać ??? .Problem znikł

Guest Stemplus

Witam!

Jak powinna być rezystancja na czujniku paliwa. Wczoraj podmieniłem "teoretyczne popsuty" na inny używany i sytuacja ze wskaźnikiem się nie zmieniła. W baku mam 50l paliwa, a wskaźnik dochodzi do 15l i dalej nie chce. Wykluczam czujnik paliwa i kostkę która dochodzi do baku.

Czy w liczniku jest możliwość wymiany tylko samego wskaźnika paliwa?

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Stemplus

Guest pablo12

Witam. Mam podobny problem. Wskazania licznika paliwa są dowolne. Przy 30 litrach w baku raz pokazuje 60 a następnym razem 10. Wszystko zmienia się w trakcie jazdy. Licznik szaleje. Pisaliście o kostce przy pompie paliwa. Gdzie ją znajdę???

W kuchni, czy pokoju gościnnym jej nie szukaj

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">. Zajrzyj pod siedzisko kanapy tylnej i powinien się ukazać Twoim oczom sporych rozmiarów "korek" gumowy. Pod nim jest smok ssący zintegrowany z potencjometrem pływakowym dający rezystancję na wskaz paliwa znajdujący się na zestawie wskaźników.

z tego co mi wiadomo to w zbiorniku nie ma pompy jedyna pompa w VB diesel jest przy silniku w zbiorniku jest tylko pływak od poziomu paliwa i tyle.

Guest rafal99

Do mających problemy ze wskaźnikiem paliwa - może to trochę dziwne... ale zróbcie test i przywalcie kilka razy pięścią w daszek nad wskaźnikami

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zobaczcie, czy się coś ruszy (nie powinno). U mnie też wskaźnik działa jak chce, wskazuje zwykle za mało, a po takim uderzeniu wskakuje wyżej. Wyglądałoby to na za mocno wciśniętą wskazówkę, ale ja wskazówek nie ruszałem...

witam morze coś z tym pływakiem w baku podrostu pływak się mógł zawiesić albo zaciąć

Guest pablo12

Znalazłem ciekawą wypowiedź w innym temacie:

Trzeba będzie to sprawdzić. Odkręcić korek w momencie, kiedy auto będzie wskazywało absurdalne wartości.

zbiornik ma uklad odpowietrzania - dotyczy benzyniakow.

zawor Y34 (na wtyczke 2 pinowa, przewody czerwono-niebieski, brazowo-czerwony (w 1.6 bez powietrza wtornego - brazowo-fioletowy)) przy silniku odpowiada za przewietrzanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985