Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
pagaj4

luźny pedał sprzęgła - inaczej

Polecane posty

i mnie dopadł luźny pedał sprzegła (bardzo lekko sie go wciska), przy czym w odróżnieniu od przypadków opisywancyh na formum u mnie sprzęgło bieże wysoko. Nie słychać żadnych szumów i trzasków. Przy pompie nie widać nieszczelności, płyn w zbiorniku w normie. Fakt, że olej hydrauliczny ma już więcej niż 2 lata. Czyżby czekała mnie wymiana sprzęgła?

Najczęściej jeśli sprzęgło bierze wysoko to znaczy że kończy się tarcza ale poza tym powinno chodzić normalnie

Gość Kokuś

uważaj na wysprzęglik bo jak on sie rozcieknie to całe sprzegło do wymiany

A to dlaczego ? Całe do wymiany ?. Właśnie zmieniałem sprzęgło . Ciekło mi też na łączeniu skrzyni z rurką od wysprzęglika wymieniłem to a dalej cieknie . jutro będę to rozbierał na nowo . Nie strasz mnie bo cieknie mi właśnie ze środka skrzyni ..

jakby zużyta była juz tarsza i elementy współpracujące to fakt, że sprzęgło brałoby wysoko, jak jest w moim przypadku. ale tu z dnia na dzień bez innych objawów pedał sprzęgła zaczął być bardzo miękki. (wieczorem było wszystko dobrze, a rano jak wsiadłem to juz pedał chodził lekutko a sprzęgło brało wysoko). odnośnie wysprzęglika, to co z niego ma cieknąc czy olej fydrauliczny czy tez olej ze skrzyni biegów, bo u mnie obudowa skrzyni jest sucha.

płyn hamulcowy .

to u mnie płynu nie ubyło, także jest szansa, że wysprzeglik jest ok.

Gość serpens

Podobnie jak kolega pagaj4 dopadło mnie luźne sprzęgło. A mianowicie dzień wcześniej kiedy jeździłem autkiem wszystko było ok(nie było luzów na sprzegle), zatem jak następnego dnia wsiadłem do samochodu sprzęgło strasznie lekko chodziło. Po wciśnięciu go do spodu i wbiciu biegu a następnie wysprzęgleniu zauważyłem że dość nisko bierze jakieś 2 cm od podłogi auta. Następnie kiedy przejadę ok. 10 km a silnik się rozgrzał sprzęgło dzieła tak jak powinno, czyli brało jakieś 6 cm od podłogo auta i nie było tak wielkiego luzu. Zaznaczam że to stało się nagle. Poprostu zaparkowałem przed domem auta a następnego dnia takie coś mnie zaskoczyło.

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieję?? Biegi wbijają się dość lekko i nie mam z nimi problemu, tylko to sprzęgło mnie zastanawia. Obawiam się że jak któregoś dnia wsiądę do auta to nie będę w stanie wbić biegu... Czytałem gdzieś na forach że to może być wina jakiejś pompki czy coś podobnego... A czy podciągnięcie linki sprzęgła coś pomoże?? Liczę na wasze porady i opinie na ten temat....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ...

Linki sprzęgła to nie masz bo jest hydraulika. W twoim przypadku zapowietrza się sprzęgło. Problem był już omawiany na forum. Na początek sprawdź poziom płynu hamulcowego. Jeśli będzie ok to albo pompka przy pedale albo wysprzęglik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.