Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

luźny pedał sprzęgła - inaczej


pagaj4
 Share

Recommended Posts

i mnie dopadł luźny pedał sprzegła (bardzo lekko sie go wciska), przy czym w odróżnieniu od przypadków opisywancyh na formum u mnie sprzęgło bieże wysoko. Nie słychać żadnych szumów i trzasków. Przy pompie nie widać nieszczelności, płyn w zbiorniku w normie. Fakt, że olej hydrauliczny ma już więcej niż 2 lata. Czyżby czekała mnie wymiana sprzęgła?

Link to comment
Share on other sites

A to dlaczego ? Całe do wymiany ?. Właśnie zmieniałem sprzęgło . Ciekło mi też na łączeniu skrzyni z rurką od wysprzęglika wymieniłem to a dalej cieknie . jutro będę to rozbierał na nowo . Nie strasz mnie bo cieknie mi właśnie ze środka skrzyni ..

Link to comment
Share on other sites

jakby zużyta była juz tarsza i elementy współpracujące to fakt, że sprzęgło brałoby wysoko, jak jest w moim przypadku. ale tu z dnia na dzień bez innych objawów pedał sprzęgła zaczął być bardzo miękki. (wieczorem było wszystko dobrze, a rano jak wsiadłem to juz pedał chodził lekutko a sprzęgło brało wysoko). odnośnie wysprzęglika, to co z niego ma cieknąc czy olej fydrauliczny czy tez olej ze skrzyni biegów, bo u mnie obudowa skrzyni jest sucha.

Link to comment
Share on other sites

Guest serpens

Podobnie jak kolega pagaj4 dopadło mnie luźne sprzęgło. A mianowicie dzień wcześniej kiedy jeździłem autkiem wszystko było ok(nie było luzów na sprzegle), zatem jak następnego dnia wsiadłem do samochodu sprzęgło strasznie lekko chodziło. Po wciśnięciu go do spodu i wbiciu biegu a następnie wysprzęgleniu zauważyłem że dość nisko bierze jakieś 2 cm od podłogi auta. Następnie kiedy przejadę ok. 10 km a silnik się rozgrzał sprzęgło dzieła tak jak powinno, czyli brało jakieś 6 cm od podłogo auta i nie było tak wielkiego luzu. Zaznaczam że to stało się nagle. Poprostu zaparkowałem przed domem auta a następnego dnia takie coś mnie zaskoczyło.

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieję?? Biegi wbijają się dość lekko i nie mam z nimi problemu, tylko to sprzęgło mnie zastanawia. Obawiam się że jak któregoś dnia wsiądę do auta to nie będę w stanie wbić biegu... Czytałem gdzieś na forach że to może być wina jakiejś pompki czy coś podobnego... A czy podciągnięcie linki sprzęgła coś pomoże?? Liczę na wasze porady i opinie na ten temat.... :) ...

Link to comment
Share on other sites

Linki sprzęgła to nie masz bo jest hydraulika. W twoim przypadku zapowietrza się sprzęgło. Problem był już omawiany na forum. Na początek sprawdź poziom płynu hamulcowego. Jeśli będzie ok to albo pompka przy pedale albo wysprzęglik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP