Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Stany89x

Zerwana poduszka silnika jak rozpoznac?

Polecane posty

Witam jestem nowy na forum

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam pytanko chciałbym wymienić poduszkę silnika lewa ta od kierowcy bo wydaje mi sie to ona poszla;/

jak moge sprawdzić która jest to poduszka zepsuta i czy jak kupię nową to jestem w stanie sam ją zmienić? czy trzeba używać jakiś specjlanych technik do jej wymiany bądź podnosić silnik itd ?

Gość damian17td

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tydzien temu wymieniłem obydwie poduszki tą od strony pasazera i tą przy skrzyni biegów , zadnej filozofii, wyczytałem na forum że nie ma sensu jednej sztuki wymieniać bo zaraz druga padnie.Od pasazera odkreciłem górną srobę mocujaca poduszkę i podlewarowałem silnik az łapa zaczela sie unoscić od poduszki i odkreciłem sruby od łapy (wygodniej mi było odkrecic cała łapę ,wiecej miejsca na wymianę poduszki) z druga strona zrobiłem podobnie.mnie do wymiany poduszek nakłoniły takie objawy jak : bardzo mocno ruszał mi sie silnik jak nim ruszałem , w czasie jazdy przy szybkiej zmienie biegow i np puszczeniu szybko pedału gazu wyczuwałem szarpanniecie silnikiem jakby chcial wyskoczyc , po wymianie poduszek wszystkie objawy znikły .poduszki kupilem w cenie 145 zł za jedna i 133 zł za drugą oczywiscie to jakies zamienniki ale tylko tyle kasy miałem na części.powodzenia

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a mało tego jest jakas 3 poducha za silnikiem i z tego co widzialem ceny najdroższa ale jej nie wymieniłem choćby dlatego że podobno bardzo cieżko ja wymienic

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

poducha o ktorej mowisz to druga poduszka skrzyni, montowana przy magłu i bez zdjecia magla tam sie nie dostaniesz (przynajmniej w x25xe).

Witajcie jakiej marki kupic poduszke silnika bo mam zerwana lewa od strony pasazera i czy wymieniac jedna czy dwie koniecznie?

Tak zeby bylo w miare tanio a dobrze zeby pozniej nie zmienaic znow bo kupilem calkiem lipe ;/

Edytowano przez zubek73
łacze tamaty - nie zakładaj kilku o tym samym / zubek

Gość Przemo21

Byłoby fajnie gdybyś napisał chociaż jaki silnik masz.

Uzupełnij swój profil.

Ogólnie jak poduchy to tylko lemforder-a jak chcesz pojeździć.

Silnik to 1.6 8v

Czyli lem... to koszt tak 150zl z tego co widze

jedna kupic czy koniecznie 2 trzeba zmieniac?

Gość Przemo21

z tego co mówią na forum to lepiej 2 wymienić bo jak jedna jest nowa to ta druga stara dostaje ostro po d**** bo jest już wysłużona a nowa twarda i sztywna.

Ale narazie wymienił bym chyba też tylko jedną.

Wybór należy do Ciebie.

Pozdr.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dobrze Koledzy radzą - wymień kpl. Ja też wymieniałem całkiem niedawno.

Chodzi o to, że jeżeli masz pozrywane więcej niż jedną poduszkę a wymienisz tylko jedną to ona będzie harowała za pozostałe rozwalone (przenoszenie sił, obciążeń) i szybciej się zużyje.

Kup Lemfordera. U Stachowiaka w Poznaniu dostępne bez problemu - namiar na Forum lub na Allegro - (użytkownik rafaellin).

Środkową (skrzyni), przynajmniej w moim aucie, da radę wymienić bez demontażu magla. Jest ciężko, ale jak ktoś ma zgrabne łapki to sobie poradzi.

Gdzieś wklejałem fotki z takiej wymiany.

Pozdro.

O własnie ten gosc co podales nick na allegro zauwazylem ze duzo czesci do viki ma i ceny dobre oryginalow

mozna smialo u niego brac?

Tak bo to jest jak już ktoś wcześniej napisał konto Allegro Stachowiaka z Poznania także śmiało można kupować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.