Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Bilu5

coś wali tylko co?

Polecane posty

Witam. Panowie od kiedy kupiłem moją vectre B 2.5V6 to coś mi strasznie wali z przodu na większych nierównościach jezdni, jak jest taka np hopka, wybój nie wiem jak to nazwać albo też jak jest np kostka granitowa i zaczyna się nagle asfalt który jest troszeczkę wyżej niz poziom kostki...

Uderzenie jest takie jakby amortyzatory dobiły do końca, takie jest wrażenie..

Wymieniłem teraz amorki na nowe, poduszki, łożyska, odboje, gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora i nie ustąpiło to walenie.

Byłem u znajomego mechanika i pytałem o to czy może tuleje metalowo gumowe na sankach mogą byc tego przyczyną a on powiedział, że jakby były do wymiany to na małych nierównościach hałasowałyby..

Więc teraz się zastanawiam czy może nie mam sprężyn od wersji sport czyli -20mm i że może dlatego amorki dobijają do końca? a może nawet od innej pojemności silnika? nie wiem co poprzedni właściciel wsadził za sprężyny bo nawet nie mam z nim teraz kontaktu..

Sprężyny są koloru czarnego z naklejką GM

Moja prośba do was jest taka że może ktoś zna przyczynę tego walenia albo chociaż ktoś wie ile cm jest od podłoża do ranty nadkola w oryginalnej lub obniżonej o 20mm czyli wersji sport vectrze b 2,5V6 caravan na kołach 16 calowych 205/55

Z góry wielkie dzięki za każdą pomocną podpowiedź

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kolego ja miałem taki objaw bo nie miałem śruby na jednej z poduszej silnika mocowanych do ramy sanek....

sprawdz to u siebie na kanale od dołu auta...

Ja mam niestety wszystkie śruby bo oglądałem te poduszki..

mecvhanik Ci powiedział bzdure. Silentblocki wlasnie tak hałąsują, na małych nierónościach to słychać łączniki drązków stabilizatora. Powiedział pewnie dlatego ze to się ciezko wymienia i mu sie nie chiało robić. Jedz na szarpaki i tam CI powiedzą. Moim zdaniem to silentblocki, szkoda ze nie wymieniles raze w resztą gratów bo teraz trzeba wyciągać wahacze. Nie przejmuj sie zbyt poki nie dowiesz sie co i jak na szarpakach.

Nie no mechanik znajomy i nie kłamałby bo wie że ja mu tego nie będę kazał robić bo wszystko sam robię przy autach. chyba pojadę na te szarpaki ale mi się wydaję że raczej będą te sprężyny za krótkie do seryjnych amorów... A wydaje mi się tak bo nie ma przerwy prawie miedzy oponą a rantem nadkola jest może jakieś 2cm przerwy.

A nie ma nikt seryjnego zawieszenia w V-ce na takich kołach żeby zmierzyć ile jest od podłoża do rantu nadkola?

ja mam serie, podam Ci wymiar za godzinke

i jak z tą wysokością? i jakie masz opony?

Byłem na szarpakach i gościu sprawdzał mi i powiedział, że z zawieszeniem wszystko jest oki tylko stwierdził, że poduszka przednia od strony akumulatora jest na wykończeniu i może to ona wali.. Byłem dziś w sklepie i powiedzieli mi, że nie mają dostępnej tej poduszki. Gdzie mogę taką poduszkę kupić?

Gość dzidzius

witam, no i u mnie coś tak wali z prawej strony, byłem na trzepakach i nic nie wyszło, pomocy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość heniowj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Witam ,ja też miałem to samo ,byłem na szarpakach i nic ,że niby wszystko w porządku ,a tu się okazało po podniesieniu auta że jednak jest wywalony sworzeń (łącznik piasty z wahaczem) i to on tak łomotał na nierównościach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.