Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Tomiii

TC, ABS i Licznik

Recommended Posts

Guest Tomiii

Witam serdecznie. Moja Viki przez ponad dwa lata jeździła bez najmniejszych problemów. Jednakże z czasem wysiadła cewka zapłonowa. Po wymianie pojawiła się następująca usterka. Niezależnie od pogody, pory dnia i właściwie niezależnie od wszystkiego nagle zapala się kontrolka kontroli trakcji TC, ABS i przestaje działać prędkościomierz oraz kilometromierz. Po jakimś czsie, zawsze innym wszystko wraca do normy. Czy ktoś kiedykolwiek miał coś takiego???. Jeśli tak to proszę o pomoc, poradę cokolwiek, bo każdy mechanik do którego jadę mówi coś innego

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dzieje sie tak jak nie łaczy lub brak jest bezpiecznika nr 36

ja go wyjmowałem aby zobaczyć jak przyśpiesza z dymem...u mnie nie da sie wyłaczyc TC

Edited by kowalmarcinek

Guest Tomiii

Please login or register to see this quote.

Dzięki, pocieszyłeś mnie, bo mechaniki - niby z serwisu opla stwierdził, że moduł ABS do wymiany, gdyż w trakcie podłączenia techa jak świecą kontrolki nie da się wejść do tego modułu.

Podrzycę mu temat o bezpieczniku.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

zajrzyj do skrzynki i poszukaj bezpiecznika od abs i tc

ja zauwazyłem ze jak wyciągnołem ten bezpiecznik nie dzialał predkosciomierz

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

i kontrolki ABS i TC "wyrzuciło"

Edited by kowalmarcinek

Ewentualnie padł czujnik prędkości...

Guest Tomiii

Ale czy czujnik prędkości również blokował by ABS i TC???

Guest janekesz1947

Miałem to samo, (VB 2,o z 1999 r. + LPG) prawdopodobnie padł sterownik ABS ( mój Boscha), naprawia te sterowniki f-ma Biper z Redy patrz Allegro 754173815 tel 032 6151198. Trzeba sterownik wymontować - ja tego nie robiłem bom b. słaby mechanik, zrobili mi to w Firmie Ja-ro w Krakowie. Trwało to wszystko 4 dni kosztowało znośnie i dziś moja ulubienica hula jak złoto.

Dokładnie taka sama sytuacja i mówili sterownik albo moduł ABS okazało się ze wtyczka nie łączyła tak powiedział mechanik i teraz jest ok

Guest hazoc

Witam

No właśnie pojawił się u mnie ten sam problem Świecą kontrolki TC i ABS oraz prędkościomierz nie działa. Wszystko czasami i bez żadnej regularności. Czy może to być związane z jakąś instalacją przy tylnym lewym kole bo jedyne co miałem ostatnio robione przy aucie to spawaną rurę wydechową przy łączeniu tłumika ostatniego z środkowym.

zobacz najpierw bezpieczniki masz spis bezpiecznikow w temacie bezpieczniki

rozwiazania szukajcie tak jak napisal kolega

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Ravcio1985

Guest hazoc

Piszecie o bezpieczniku 36 ale to chyba 35 jest od ABS i TC. Wyjmowałem i jest dobry więc to chyba co innego. Co do wtyczki gdzieś przy ABS lub jakiegoś kabla który łączy sterownik ABS z kompem auta to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne ponieważ Sterownik ABS nie zarejestrował żadnych błędów ja byłem sprawdzać u mechanika jedyny błąd to brak odczytu prędkości ale to już z kompa auta jest

Edited by hazoc

jak masz kolege z vectra to podmien czujniki abs z kola odczytuja prawy abs przod od strony pasazera i podaje predkosc do komputera

Edited by pakitko

Guest hazoc

odmiana czujnika to raczej nic nie da bo tak jak u kolegi wyżej nie da się wogóle podłączyć do sterownika ja się te kontrolki świecą. Czyli albo nie dostaje napięcia albo padł

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. Gdzie w ogóle znajduje się ta pompa ze sterownikiem. czy da się tam jakoś samemu dostać żeby sprawdzić styki w kostce.