Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
blackriderr

Dusi się na benzynie

Polecane posty

Witam

Mam taki problem Vectra b 2.0 16V po lifcie z gazem( nie sekfencja) zresztą nie używany już z 3 miesiące , Jadąc na benzynie wciskając pedał do oporu samochód się dusi. Nie zasysa powietrza, Nowy przepływomierz oraz gumy check nie pali się . Jak jest zimny to nie odczuwa się tego tak bardzo ale troszkę się dusi. Gdy nagrzeje się po wciśnięciu gazu zupełnie nie przyspiesza , dławi , zalewa tak przy 2500 obrotów, Jeśli delikatnie będę przyspieszał to po przekroczeniu 4 tysięcy mogę śmiało wciskać nie przydusi się no ale to już katowanie. Na pewno nie są to też wtryski ponieważ są przeczyszczone a na gazie nie jeżdżę już dobre parę miesięcy. Morzę ktoś wiec co to może być??

zacznij od filtra powietrza...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

filtr ok

a przepustnica???może oma szwankuje od temperatury..

Ciężko powiedzieć , ale raczej się nie zacina, ani nie jest uszkodzona.Na zimnym też się przycina tylko po prostu słabiej .

Edytowano przez blackriderr

może tez siadać czujnik położenia przepustnicy.aa a jak sie zachowuje,chodzi mi o obroty?

Edytowano przez maliniak35

Ja mam takie wrażenie że jest to coś z układem paliwowym bo na gazie nie ma tego problemu. przyspiesza bez problemu , no ale potrafił strzelić rozrywając gumę dolotową oraz przepływomierz dlatego wywaliłem gaz, podejrzewam czujnik temperatury silnika bo z nim ciągle mam problem gdyż przerywają mi się w nim kabelki (leży na nim układ chłodzenia gazu).Obroty jak skała trzymają się w jednym miejscu.oczywiście na wolnych obrotach gdy nie dodaje gazu:)

Edytowano przez blackriderr

no tak,ale od czujnika wywalało by ci błąd...

no dokładnie, sytuacja patowa. z tond moje pytanie.

mmmm,a z kolektorem ssącym wszystko ok,uszczelki te sprawy??http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=78011&hl=przepustnica

poczytaj sobie...

Edytowano przez maliniak35

Czytałem ten post, ale w nim niestety nie doszli do tego co sie stało. Tylko co nie zmieniło usterki:(

a moze poprostu wtryski ci leja nalej do pelna wlej STP I sprobuj go przegonic,molze cos pomoze,kiedys mialem podobna sytuacje i pomoglo wymiana wtryskow,czeka tez nie wywalalo

Gość Przemo21

pierwsze i najważniejsze:

Kiedy zmieniałeś kable WN i świece?

Chyba jednak były to wtryski, wlałem płyn i z każdym kilometrem jedzie coraz lepiej:)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dziwna sprawa.Ponieważ czyściłem kiedyś też tym płynem ale nie było zmiany.Ale po testujemy i zobaczymy , myślę że do poniedziałku sprawa się wyklaruje.

daj znac co bylo,przegon go na krotkim odcinku na pelnym zakresie obrotówmozesz mu nalac jeszcze pb98,nie zaszkodzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość vinc777

i co pomogło????

Gość kozuszek

Wiatm...mailem ostatnio podobny problem...na rozgrzanym silniku jakby przerywal...jakby brakowalo paliwa...nie dalo sie jechac...zatankowalem na BP i przestalo:) ale pozniej juz tankowalem na Orlenie i znowu czasami szarpnie ale rzadko :/ slyszalem ze do przeczyszczenie wtryskow mozna dodac do paliwa troche denaturatu...znajomi tak robili i mowili ze dziala ale wole nie probowac bez konsultacji z Wami... i jeszcze jedno : na postoju smierdzi paliwem w kabinie mechanik nie jest w stanie stwierdzic przyczyny:/ aha i czasami gubi obroty na zimnym i potrafi zgasnac:/ silnik krokowy byl czyszczon ale niewiele pomoglo...jakies rady??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.