Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Slavus

Nadmierne zuzycie paliwa i pare innych... 1.7 ISUZU

Recommended Posts

Guest Slavus

Witam, nie wiem czemu, ale ostatnio odnotowalem nadmierne zuzycie paliwa... wczesniej auto palilo z 5/100 teraz wyszlo mi troszke ponad 7/100. moze to opony bo mialem zmiane ze 175 na 195 ale to raczej by nie powodowalo takiego duzego wzrostu spalania. musze sobie zawory wyregulowac moze to przez to, moze cos innego jest padnietego jak myslicie? chociaz te opony to wymienialem tak kolo maja-czerwca.

jezdze tak, ze np bieg na wyzszy wrzucam przy 2tys obr czyli przed zalaczeniem sie sprezarki? myslalem ze to jest bardziej ekonomiczne, moze sie myle?

poza tym przez wakacje jezdzilem na klimie, a w trasie moja predkosc przelotowa to 100-130 ale bardziej w okolicach 110 staram sie jechac.

Ostatnio po zauwazeniu zwiekszonego spalania nie uzywam klimy zeby sprawdzic czy to moze ona powoduje to zwiekszone spalanie, ale jednak nie. terazm mialem krotka trase, jakies 300km, spalil mi 19-20l

co moze byc przyczyna nadmiernego zuzycia paliwa? czy moze przesadzam?

Aha, troszke mi sie sprzeglo slizga i planuje jego wymiane we wrzesniu, czy sprzeglo moze byc problemem (ale wydaje mi sie ze nie), do tego rozrzad nie byl dawno wymieniany i tez planuje jego wymiane. no i ta regulacja zaworow.

ps. zauwazylem tez niedawno ubytek w plynie chlodzacym, olej jest czysty, wiec woda sie do silnika nie dostaje raczej. auto kupilem w kwietniu tego roku i nie zagladalem tam. dopiero niedawno spojrzalem i okazalo sie ze zbiorniczek byl pusty, tylko w rurce byla woda. dolalem wody tak do polowy. pojezdzilem jakies powiedzmy 200-300 km i ubylo mi moze z 1cm.

prosze o pomoc.

Please login or register to see this quote.

Jesli chodzi o zuzycie paliwa to zauwazylem bynajmniej u mnie, ze jak mam brudny filtr powietrza to wzrasta. Auto zmulone i kopci lekko na czarno (jak przyloze gazu to spora chmura). Po wymianie filterka wraca spalanie do normy i nie kopci. Nie wiem czemu, ale szybko lapie syfy na filtr - musze obejrzec jak sie odbywa zasysanie powietrza bo ciagnie mi wszystko na niego. Co do wody w ukladzie chlodzenia to sprawdz pompe wody. U mnie jak kupilem to na polaczeniu pompa - blok silnika cieklo i to calkiem ciekawa struga. Przy wymianie rozrzadu od razu wymienilem (mimo ze pompa wody z rozrzadem w tym silniku nic wspolnego nie ma) ale to grzebanina w jednym praktycznie miejscu. Sprawdz tez gorny waz od chlodnicy w miejscu jego wejscia do termostatu. Dwa razy juz spotkalem sie z przypadkiem, ze wlasnie w tym miejscu pod opaska lubi kapac (opaska przecina powloke weza). W razie czego pisz, bedziemy szukac przyczyny.

Guest Slavus

super

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za podpowied, w weekend bede kombinowal i pozniej opisze moje obserwacje:)