Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Slavus

Nadmierne zuzycie paliwa i pare innych... 1.7 ISUZU

Polecane posty

Gość Slavus

Witam, nie wiem czemu, ale ostatnio odnotowalem nadmierne zuzycie paliwa... wczesniej auto palilo z 5/100 teraz wyszlo mi troszke ponad 7/100. moze to opony bo mialem zmiane ze 175 na 195 ale to raczej by nie powodowalo takiego duzego wzrostu spalania. musze sobie zawory wyregulowac moze to przez to, moze cos innego jest padnietego jak myslicie? chociaz te opony to wymienialem tak kolo maja-czerwca.

jezdze tak, ze np bieg na wyzszy wrzucam przy 2tys obr czyli przed zalaczeniem sie sprezarki? myslalem ze to jest bardziej ekonomiczne, moze sie myle?

poza tym przez wakacje jezdzilem na klimie, a w trasie moja predkosc przelotowa to 100-130 ale bardziej w okolicach 110 staram sie jechac.

Ostatnio po zauwazeniu zwiekszonego spalania nie uzywam klimy zeby sprawdzic czy to moze ona powoduje to zwiekszone spalanie, ale jednak nie. terazm mialem krotka trase, jakies 300km, spalil mi 19-20l

co moze byc przyczyna nadmiernego zuzycia paliwa? czy moze przesadzam?

Aha, troszke mi sie sprzeglo slizga i planuje jego wymiane we wrzesniu, czy sprzeglo moze byc problemem (ale wydaje mi sie ze nie), do tego rozrzad nie byl dawno wymieniany i tez planuje jego wymiane. no i ta regulacja zaworow.

ps. zauwazylem tez niedawno ubytek w plynie chlodzacym, olej jest czysty, wiec woda sie do silnika nie dostaje raczej. auto kupilem w kwietniu tego roku i nie zagladalem tam. dopiero niedawno spojrzalem i okazalo sie ze zbiorniczek byl pusty, tylko w rurce byla woda. dolalem wody tak do polowy. pojezdzilem jakies powiedzmy 200-300 km i ubylo mi moze z 1cm.

prosze o pomoc.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jesli chodzi o zuzycie paliwa to zauwazylem bynajmniej u mnie, ze jak mam brudny filtr powietrza to wzrasta. Auto zmulone i kopci lekko na czarno (jak przyloze gazu to spora chmura). Po wymianie filterka wraca spalanie do normy i nie kopci. Nie wiem czemu, ale szybko lapie syfy na filtr - musze obejrzec jak sie odbywa zasysanie powietrza bo ciagnie mi wszystko na niego. Co do wody w ukladzie chlodzenia to sprawdz pompe wody. U mnie jak kupilem to na polaczeniu pompa - blok silnika cieklo i to calkiem ciekawa struga. Przy wymianie rozrzadu od razu wymienilem (mimo ze pompa wody z rozrzadem w tym silniku nic wspolnego nie ma) ale to grzebanina w jednym praktycznie miejscu. Sprawdz tez gorny waz od chlodnicy w miejscu jego wejscia do termostatu. Dwa razy juz spotkalem sie z przypadkiem, ze wlasnie w tym miejscu pod opaska lubi kapac (opaska przecina powloke weza). W razie czego pisz, bedziemy szukac przyczyny.

Gość Slavus

super

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki za podpowied, w weekend bede kombinowal i pozniej opisze moje obserwacje:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.