Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest WAHA_HA

Spoiler Daszek A'la Irmscher VB Kombi

Recommended Posts

Guest WAHA_HA

Witam. Postanowiłem zamontować sobie w końcu spoiler dachowy do mojej VB kombi. Przy okazji porobiłem parę foto i może przyda się to komuś na przyszłość jako fotoporada.

Spoilerek zakupiony został na allegro od użytkownika ANDRZEJSZOSTEK i szczerze mówiąc dość ładnie pasuje, nie było większych problemów ze spasowaniem, nic nie docinałem nic nie dokładałem. Jeśli chodzi o kosztorys całej zabawy to wyglądało to następująco:

spoilerek 99zł

przesyłka 17zł (kurier)

lakierowanie metalikiem 150zł

Na początek po przymierzeniu należało zaznaczyć w klapie gdzie będą znajdować się otwory na śruby mocujące (w spoilerku są dwa nagwintowane otwory na śruby 6mm, nietrzeba mocować go w ten sposób, można tylko na klej do szyb lub inne medium klejące ale to na pewno jest pewniejsze). W owe otwory nałożyłem trochę tapotu i po przyłożeniu elementu do klapy, odciśnięty ślad zaznaczył miejsce wiercenia otworów pod śruby. Następnie przewierciłem klapę (od środka) wiertłem kolejno 5, 6 i na koniec 8mm. Dopasować należało śrubki o długości ok 4cm + oczywiście podkładka. Polakierowany spoilerek można było montować. Oprócz kluczowych śrub

dodatkowo zamontowana została taśma dwustronna taka sama jak do klejenia np. listew bocznych na drzwiach (taśma pełni rolę dodatkowego trzymania oraz powoduje przyleganie spoilerka do klapy bez jego otrzaskiwania o nią – amortyzacja! ). Taśmę nałożyłem mniejwięcej zgodnie z zaznaczoną na drugim foto czerwoną linią. Zrezygnowałem całkowicie z kleju do szyb lub silikonów gdyż kleje są najczęściej czarne a szpara między spoilerkiem a dachem ( ok 3mm) wymagała by sporej ilości tego kleju co na tym kolorze nadwozia wyglądało by zapewnie bosko!

Mam nadziej że to wytrzyma, w każdym razie trzyma się sztywno. Przed przykręceniem śrub dałem jeszcze środek który jednocześnie zapobiega odkręcaniu się śrub a zarazem powinien uszczelniać dziury w klapie przed dostawaniem się wody – taka jakby pasta!

No to chyba wszystko, może komuś się przyda ta porada przy montażu swojego daszka, pozdrawiam

Please login or register to see this link.

ładnie to wyglada,tez niedawno montowalem u siebie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

klasa, gratuluję moda

Ja właśnie lakieruje, ale nigdy więcej nie kupię żadnego laminatu... tragedia z dopasowaniem.

podobna do mojej hehe, no ale po roku zobaczysz w jakim bedzie stanie.

Guest WAHA_HA

studzik co masz na myśli

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> ?? coś sie sypią te laminaty czy jak ?

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

No z dopasowaniem to rzeczywiście różnie bywa ;] Generalnie mógłby leżeć ok 0,5 do 1cm niżej wtedy chyba lepiej by sie zgrywała linia dachu z daszkiem, no ale oprócz tego leży OK

Please login or register to see this quote.

u mnie z dopasowaniem nie bylo problemu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie po roku czasu juz nie wyglada tak jak po malowaniu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Mysle nad zmiana na oryginal.

A co sie z nim dzieje? Lakier odpada czy peka cos??

No właśnie Studzik pisz bo mnie też ciekawi co się dzieje ja po trzech latach nic się nie dzieje, jedynie antenka wadziła trochę.

No u mnie jest pekniecie lakieru na dlugosci, nie wiem czym to jest spowodowane.

podejrzewam ze zle bylo zmatowane albo odtluszczone przed lakierowniem,kiedy tez mi tak popekalo ale na czym innym i to wlasnie bylo powodem

Guest WAHA_HA

może poprostu wada lakierowania jakaś

A jak u was panowie wygląda miejsce ocierania antenki o daszek ?? dzieje sie coś z lakierem w tym miejscu ??

u mnie narazie nic,bo zadko otwieram klape

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Witam

Prosze przejrzeć instrukcje montażu daszka.

PDF w orginale tam jest na zdjęciu wyjaśnione co uczynić z antenką.

Pozdrawiam Rafał

no instrukcja spoko,

ja jezdze caly czas bez antenki. Wiec nic przez nia nie zrobilem.

A daszek byl klejony tylko na klej do szyb bez wiercenia, wiec moze przez byl zbyt mocno rozciagniety.

Koledzy nie chcę tworzyć kolejnego tematu więc

może się podepnę...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zastanawiam się nad kupnem tego nieszczęśliwego daszka i wiem jakie są jego plusy

(czyt. cena) i minusy (czyt. jakość). Na pewno ktoś z Was już kupił taki laminat z Alledrogo

i jest bardziej lub mniej zadowolony.

Proszę więc osoby, które są bardziej zadowolone o jakieś namiary na sprzedającego.

Będę bardzo wdzięczny !

p.s.

za porady w stylu: Kup lepiej oryg. Irmschera............ z góry dziękuję!

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Widzialem daszek u Primexa, tez laminat. Choc pomalowany jest ladnie, too faktycznie widac, ze nie jest idealnie gladki.

Jak dla mnie moze nie ma z tym tragedii, no ale jak mowie ideal to to nie jest.

Ważne, że poprawia wygląd auta na +

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam! ja też dzisiaj montowałem. mój jest z laminatu i jego powierzchnia jest lekko falista jak sie patrzy pod słońce. z dopasowaniem tez nie było problemu ale kleiłem po obwodzie na taśme dwustronną i wierciłem otwory pod śruby. mam taką przejściówke pod bat anteny co powoduje że stoi bardziej pionowo i nie ociera o daszek. kiedys będzie do poprawki lakierowanie bo troszke mi sie pyłu na klar dostało, ale ogólnie efekt fajny.

Ja kupowałem w tej firmie

i jestem bardz zadowolony żadnych nieruwnosci, pare małych tylko dziurek, bezproblemowe spasowanie. Mam juz go koło 9 miesiecy i nic sie nie dzieje. Montowałem na klej do szyb. Ta firma wysyła też produkty do klientów.

Guest Kokuś

No samochodzik zaraz lepiej wygląda:) z tym spojlerem, tez planuje taki sobie sprawić

No najwazniejsze, ze mod jest i ze sie podoba