Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Baryla

Potrzebna pomoc przy czyszczeniu kolektora ssacego w x20dth

Polecane posty

Mam ambitny plan na rozebranie kolektora i dokladne wyczyszczenie w ten weekend. Do planu brakuje odpowiedniej wiedzy technicznej. O ile jakos sobie poradze z rozkreceniem i czyszczeniem o tyle gorzej bedzie z odpowietrzeniem ukladu i uruchomieniem silnika.

Czy ktos z szanownych klubowiczy/rekrutow/forumowiczy pomoglby mi w tym przedsiewzieciu? Oczywiscie sposob wynagrodzenia jak najbardziej do uzgodnienia!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pomozecie?

Edytowano przez Baryla

Kozystaj z SZUKAJ a znajdziesz ?

masz tu linki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez VECTRA-B

a może koledze Baryla bardziej chodziło o pomoc namacalną w sensie dodatkowej fachowej pary rąk pomoc a nie tylko o link

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mos - dokladnie o taka wersje pomocy mi chodzilo.

Porade Ochmana mam w ulubionych, przeczytana kilka razy, ale mimo wszystko - mechanikiem nie jestem, wiec wprawy wielkiej w tym nie mam. Niby srube odkrecic/zakrecic potrafie, ale ktos kto przynajmniej raz w zyciu cos takiego zrobil (z powodzeniem) bylby wielce pomocny. Bez tego raczej nie czuje sie na silach i temat bedzie musial zostac porzucony. Na odstawianie samochodu do mechaniora tez sie nie nastawiam, bo raz to szkoda kasy na cos co mozna zrobic samemu, a dwa - wieksza satysfakcja.

W kazdym badz razie apel dalej aktualny...

Up

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tyle osób się w wątkach wypowiadało jak to oni nie czyścili kolektora a tu takie tłumy, że hej... Może komuś termin nie pasuje i jest zbyt nieśmiały, żeby zaproponować inny?

Edytowano przez Baryla

Gość Marek_L

też się przymierzam do czyszczenia więc można byłoby dwie sztuki machnąć ale chyba kolega ma trochę daleko...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś to lepiej samodzielnie nic ruszaj...

To teoretycznie dość prosta sprawa ale przy źle skręconym kolektorze albo jeszcze gorzej przewodach paliwowych narobisz sobie tylko kłopotu...

Jeśli zdecydujesz się jednak na samodzielną (przy asyście drugiej osoby) operację to zaopatrz się w rozpuszczalnik (nitro albo benzyna) do przemycia samego kolektora, 2 uszczelki (stalowe) kolektora, przy okazji trójniki (3 sztuki ale z ASO), wężyk paliwowy o średnicy fi 3,2 mm (1 metr absolutnie wystarczy) i obowiązkowo rękawice (gumowe, jednorazówki) do pracy, bo smar i mazidło z kolektora jeśli nie był jeszcze czyszczony skutecznie ubrudzą Ci ręce na kilka dni...

Jeśli nie ma niespodzianek to zabawa zajmuje jakieś 2 godzinki plus odpowietrzanie...

Marek_L - no tia - do Bialegostoku to troche kilometrow mam

Piotreq - sam bez doswiadczonego oka na pewno nie bede sie za to lapal. Czytalem tez i Twoje boje w tej sprawie, wiec jesli nie znajde pomocy - sam sie za to z wlasnej nieprzymuszonej woli nie zabiore

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Co do wezykow - wymienialem przelewy na wiosne, wiec chyba teraz moge sobie to chyba pominac?

Edytowano przez Baryla

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeśli wraz z trójnikami to można pominąć...

Jeśli bez nich - skoro i tak będą zdejmowane a układ potem odpowietrzany to zrobiłbym to nawet na zapas na Twoim miejscu...

Przelewy zrobiłem kompletne: wężyki + trójniki. Nawet żaden mi sie nie połamał

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> ale skoro i tak miałem już zakupiony komplet to stare na śmietnik powędrowały.

Niniejszym odwołuje akcję do czasu znalezienia pomocnej/bratniej duszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.