Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

ZOLTY75

Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Polecane posty

Witam mam problem dzis wymienialem ( u mechanika ) klocki i okazalo sie ze zamowil nie te czujniki tzn kalble za krotkie wiec przelozyl ze starych klockow , po wymianie auto juz lepiej hamuje lecz kontrolka czay czas swieci ,

Moje pytanie czy trzeba jechac do servisu zeby zresetowac kompa czy moze cos nie tak z tymi czujnikami ?

Czujnik jest jednorazowy - jak raz się zaświeciło to trzeba kupić nowy. Przekładanie zużytego nic nie da - będzie się świecić.

Tymczasowo żeby nie świeciło możesz zewrzeć przewody czujnika ale wtedy jeździsz tak jak bez czujnika.

Edytowano przez zubek73

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wielkie dzieki za szybkie info

Witam, swieci mi sie okrągłe koło z 3ma prostokątami po obu stronach, w instrukcji napisane że to o klocki chodzi, przy serwisie facet powiedzial ze klocki jeszcze ho ho dobre, nie wie o co chodzi sprawdzał czujnik, tzn zakladal nowy ale dalej swiecilo, ciezka sprawa. Wie ktos cos?? zawsze jakies duperele w tych autach sie dzieja

Gość ufo

możesz gdzieś miec przerwany obwód nie koniecznie widoczny(może byc w pancerzu) ja tak miałem

Gość przemek78

hhhhmmmm u mnie to samo klocki wymienione i z przodu i z z tyłu a kontrolka się zapala , wprawdzie nie non stop ale jednak w oczy razi . W poprzednim aucie miałem podobne zjawisko ale tylko jak padał deszcz , po pewnym czasie znalazłem przyczynę przetarta izolacja kabla od jakiegoś czujnika . Tym razem jednak zastanawiam się czy może być jeszcze jakaś przyczyna bo okablowanie sparawdziłem i nic . Ma ktoś jakiś pomysł ?

musi być przerwany obwód - ten czujnik to zwykły kawałek drutu (przerwany świeci)

Mozna wiedziec gdzie ten czujnik?, gdzies w okolicy klocków? czy może sam czujnik tu a kable idą gdzie indziej,i czy da sie to odpiąc w holere żeby nie swiecilo na desce

Czujnik jest wciśniety w klocki. Będziesz widział przewód odchodzący od zacisku przy lewym przednim kole. Ja wymieniłem klocki a czujnik zrobIłem na "krótko" i nic się nie pali.

Edytowano przez robcik997

Sam czujnik zużycia jest wkładany do wyżłobienia w klocku hamulcowym (lewy przód). Przewody od tego czujnika są zamocowane w uchwytach w okolicach kolumny macpersona i dochodzą do odpowiedniego gniazda.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

U mnie były zwarte te przewody, a błąd nadal świecił, musiałem zainwestować w czujnik całe 13 pln i choć kształtem nie pasuje do nowych klocków to podpięty został opaską i wisi sobie, a brak kontrolki o zużytych klockach bezcenny...

Koledzy mam mały problem. Mianowicie wymieniałem wiązkę silnika z poliftowej Vectry C pod bixenony (polifty nie posiadają czujnika zużycia klocków) i od tej pory pali mi się kontrolka od klocków. Ponoć sygnał ten idzie z BCM , przez wiązkę silnika do czujnika i wystarczy dać masę na odpowiedni kabel w gnieździe którego obecnie brakuje i wszystko będzie ok. Moje pytanie brzmi który to kabel i w jakim gnieździe dokładnie on się znajduje bo chce dać mu tą masę żeby zniknął mi w końcu ten komunikat na wyświetlaczu... Z góry dziękuję za pomoc...

Edytowano przez Ostal24

zerwanie tego czujnika to normalka... kup nowy czujnik i zmien.. roboty 10 min koszt okolo 20zl

Ale wiązka jest z polifta i tam nie ma tego czujnika

temat został rozwiązany tu:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Witam,

pojawiła mi się kontrolka od czujnika zużycia klocków. Klocki firmy Bosch były zmienione 20 tyś. km temu. Z tego co widziałem jeszcze daleko im do zużycia, a więc pewnie padł czujnik (nie wiem jak i dlaczego?). Na mechanice znam się tyle co wcale więc czy zmiana czujnika to tylko odpięcie starego i wpięcie nowego czy trzeba zdejmować klocki? Dysponuję tylko parkingiem pod blokiem a aura nie sprzyja naprawom więc proszę o informację jak wymienić ten czujnik.

Edytowano przez krisek1337

te czujniki to szajs i co chwile problemy z nimi . U siebie chciałem zakładać ale stwierdziłem jak mam się wkurzać co chwile to piepsze - Taka prawda z tymi czujnikami

A mieć tylko po to aby był jakiś dodatkowy czujnik - nie ma sensu

i jak rozwiązałeś problem? Poprzez zmostkowanie kabelków?

jeśli klocki OK to wyrwij kabel z czujnika i go zmostkuj

czujnika w nie wyjmiesz bez demontażu klocków

wcześniej mozesz sprawdzic czy to nie wina wtyczki bo czasem wystarczy dobrze docisnąć albo przeczyścić

czujnik wymieniony, błąd znikł. Kabel od czujnika był przetarty. Wymiana obyła się bez demontażu klocków.

a tak z ciekawości - 314 też miały czujnik?

bo jak przekładałem do siebie to nic nie było

tu masz odpowiedz

Edytowano przez xpirat

znalazłem już wcześniej ale dzięki

odswieze kotleta, zapalila sie mi kontrolka od klockow, z jakies 2 tyg temu zlalem temat bo mam komplet nowych hebli, i sobie mysle zewrze przewody jak w poprzedniej vectrze i pies go drapal. No i lipa,,, rozcielem przewod zwarlem podlaczylem pod kostke i duuupaa o co choodzi? Op com bledow nie widzi i pewnie go nie wylacze z op coma? Trzeba jedna kupic ten czujnik?

jak zrobiłeś zworkę na wtyczce czujnika i dalej świeci to problem jest powyżej czujnika i jego wymiana nic nie da bo on działa jak zworka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.