Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Ryba

Extreme White Bosma

Polecane posty

Miał ktoś doczynienia ? Sprawdza się to czy nie bardzo ?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jak dla mnie - pic na wodę... fotka wygląda jak fotomontaż, a raczej zabawa filtrami...

Jaka jest szansa że na zwykłej drodze ustawisz auto dwa razy idealnie w ten sam sposób, na dodatek nie zmieni się zupełnie nic w otoczeniu ??

Kolejna sprawa pod napisami po polsku są inne - po lewej "halogen" a po prawej cos innego niż "extreme white"

Na stronie producenta jakoś nie ma takiego porównania, jest tylko porównanie barwy.

Jednak chyba wolę Osram NBR.

EDIT: zobacz:

niby chwalą, ale jak człowiek sam nie założy to się nie przekona...

Edytowano przez Nomad_fsoak

Gość LISEKJUNIOR

Takie same zdjęcia z drogą to już widziałem w innej ofercie zupełnie innych żarówek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Nawet na fotkach wystają kawałki napisów - supersprzedawca z allegro ukradł fotki konkurencji. Te światła peugeota też już gdzieś były. Co do żarówek to się nie wypowiadam bo nie używałem.

Poza tym jak widzę takie zdjęcia gdzie granica światło/cień jest znacznie dalej od auta to już chyba wiadomo o co chodzi.

Edytowano przez zubek73

sprzedaję Bosmę i jak ktoś raz je kupił więcej nie chciał, moja opinia wielkie G....

OK, w takim razie będzie philips blue vision

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, osram podobno przepala się po 2 miesiącach.

Ja polacem X-Treme Power Philips. Miałem Blue Vision i X-Treme i te drugie zdecydowanie lepiej świeciły. U mnie wytrzymały ponad rok. Osram odradzam. Strasznie szybko się przepalają.

To fakt, Osram Night Breaker są strasznie wyżyłowane, faktycznie świecą super ale nawet na opakowaniu jest jasna informacja o ich żywotności. Mają żywotność o połowę krótszą od standardu OSRAM.

Generalnie jak ktoś ma kłopoty z szybkim przepalaniem się żarówek to niech sobie kupi np. PHILIPS LL (Long Life) czas świecenia trzykrotnie dłuższy niż standard. Oczywiście w każdym aucie zostanie to zweryfikowane

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> bo wiadomo że jest wiele czynników które wpływają na żywotność żarówki. Np. większe napięcie w w instalacji o 0,2 V skraca żywotność żarówki o 30%, dla mnie to masakra jakaś :/ i niestety fakt.

Pozdrawiam

Edytowano przez irmsher

Ja właśnie założyłem: Hella Blue Light (za ok 54zł na Allegro). Wcześniej miałem zwykłe Hella (za 8-10zł sztuka)...

Jestem w szoku... różnicy BRAK! ZERO! NIC! Póki co mówię o różnicy "na sucho" w garażu... kiedy to widzę łunę światła na ścianie - różnicy barwy między Blue Light a zwykłymi Hella NIE MA!

Wizualnie to te Blue Light posiadają delikatnie niebieską poświatę - tak jakby w bańce był jakiś niebieski gas. Nie jest to jednak byle szajs z Tesco, gdzie bańka jest pomalowana jakąś niebieska farbą czy folią, która po krótkim czasie się wygrzewa i odpada śmiecąc tylko wnętrze klosza... Te Blue Light jak już wspomniałem mają tylko delikatną poświatę w środeczku...

Teraz będę testował w warunkach drogowych (desz, pogoda, znaki drogowe itp), ale skoro już w garażu nie widzę różnicy w barwie to na drodze też jej nie będzie...

"A skoro nie widać różnicy - to po co przepłacać!" - jak to mawiają w pewnych mądrych reklamach telewizyjnych... szkoda gadać!!

Gość kolo100

Ja zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma rodzajami. Czy oprócz tego, że X-Treme lepiej świecą to różnią się kolorem światła? Niby Blue Vision dają niebieską poświatę jak ksenony, czy to prawda, jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam

Tu

masz koleżko pokazane jaka jest różnica między zwykłą żarówką a x-treme. Z mojego doświadczenia (miałem je pare razy) powiem że świecą jaśniej i różnica w oświetleniu drogi jest znaczna. Większe natężenie światła na drodze przed autem i mają troszke inne widmo światła. Świecą troszkę dalej i mocniej oświetlają drogę przed pojazdem.

Co do blue vision to także je testowałem, ale trudno się doszukiwać podobieństwa z xenonem. Żarówka ta ma barwę światła białą (w przeciwieństwie do zwykłej żarówki która wydaje się jakby świeciła z lekka na żółto, to dlatego że ma mniejszą temperaturę barwową) dzięki zastosowaniu niebieskiego filtra na bańce. Faktycznie fajnie wygląda w kloszu, światła wyglądają bardzo fajnie i dają w nocy efekt dziennego świaiatła i dzięki temu oczy się tak szybko nie męczą. Jedyny minus - po deszczu lekko giną na drodze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ponieważ barwa niebieska i lekko niebieska jak i ekstremalnie biała na mokrej nawierzchni troszkę zanika. Czasami żałuje że nie mamy pasów na drodze zółtych jak w US, było by lepiej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

I jeszcze link

Pozdrawiam

eDIT:

KOLEGO JEŻELI SZUKASZ DOBREJ ŻARÓWKI TO MOGĘ CI POLECIĆ

CZAS ŚWIECENIA JAK STANDARD A ŻARÓWKA DAJE WIĘCEJ ŚWIATŁA I ZAPEWNIA DOBRĄ WIDOCZNOŚĆ DZIĘKI TRZEM STREFOM ŚWIECENIA. NIE MA WALORÓW UPODABNIANIA SIĘ DO XENONÓW ALE JA NA NIEJ JEŻDZĘ I JESTEM ZADOWOLONY, A MIAŁEM JUŻ NA TESTY SPORO ŻARÓWEK

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez irmsher

Gość kolo100

No widzę, że nieżle świecą ale przeraża mnie ich żywotność. Robiąc rocznie około 40000km, to trochę drogo ta zabawa wychodzi ( w teście spaliła się pierwsza po przejechanych 12500km). Ciekawe jak Blue Vision wypadają, jeśli chodzi o żywotność.

Pozdrawiam i dzięki za test.

Fajne zarowki ale bosma super white, wytrzymaly ponad rok h 7 kupilem osram jakies ch..j wie co super hyper white xenon srenon efekt , zdechly po 5 miesiacach, g..wno , jedne I drugie biale swiatlo, bez roznicy, roznica w cenie bosma 38 , zesram 84 :-)

Osram to go..no 5 miechow wytrzymaly, bosma ponad rok

Pamietaj zeby przy montazu nie dotykac szkla zarowki palcami - to skraca ich zywotnosc. Generalnie nie montowalem nigdy takich zarowek ale slyszalem, ze moga krotko dzialac ale bez przykladu producenta bo tylko slyszalem.

Mocniej wysilone żarówki żyją krócej.
Taka prawda.

Wysłane z San Escobar przez Kulsona

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.