Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
and23765

Wyciek płynu olejopodobnego

Polecane posty

Witam,

Dziś rano zauważyłem pod spodem mojej VC (1.9 CDTI/150, 2006) dość dużą plamę płynu olejopodobnego - płyn raczej tłusty, koloru żółto-zielonego. Jak wspomniałem było tego raczej dużo - myślę że wylało się co najmniej 2 setki.

Wszystkie układy w samochodzie wydają się działać poprawnie.

Nie stwierdziłem ubycia żadnych mierzalnych płynów (oleju/oleju do wspomagania/płynu hamulcowego/płynu w chłodnicy) dlatego stawiam na układ klimatyzacji.

Czy ktoś z szanownych kolegów miał podobny problem? Jakie będą ewentualne koszty naprawy?

Pozdrawiam

Andrzej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Najpierw zdiagnozuj, czy to na pewno płyn z klimatyzacji... Jeśli faktycznie masz wyciek z klimy to koszty będą:

1. Uszczelnienie od 50zł do okl 500zł w zależności co i gdzie puszcza... Być może zwykła uszczelka/wąż puścioło, a może sprężarka klimy cieknie...

2. Uzupełnienie bądź ponowne nabicie klimy - tak 150zł-200zł w zależności jak dużo czynnika ubyło...

Wyciek łatwo sprawdzić jeśli masz lampę ultrafioletową, a klimę miałeś zalaną czynnikiem z "markerem" (czyli wskaźniekiem) - to taki specjalny dodatek, który sprawia, że taki płyn w promieniach UV "świeci"... Jeśli spełniasz te dwa warunki, to łatwo namierzysz miejsce wycieku... Jeśli nie to sprawdzą ci to w każdym warsztacie specjalizującym się w klimie...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tego nie jestem pewny, ale wydaje mi się że gdyby tyle płynu wyciekło z innej instalacji, byłoby to widać w zbiorniczkach.

Po prostu klima jest jedyną rzeczą gdzie nie mam zbiorniczka wyrównawczego

Informacyjnie.

Sprawa rozwiązana, winny okazał się odkręcony wąż od wspomagania - do popołudnia wyciekł cały olej.

Koszt naprawy 30zł + olej.

Pozdrawiam

_A_

Koledzy znalazłem miejsce skąd cieknie mi płyn chłodniczy. Spróbuje jakos to opisać, może ktoś będzie wiedział o co chodzi. Bezpośrednio za termostatem jest czrna platikowa część z której do góry wychodzi wężyk z płynem. Ten wężyk da sie bardzo łatwo wyjąć podnosząc do góry. Wydaje mi sie że może on być złamany. Tam jest takie jakby małe kolanko plastikowe. Niby trzyma sie to na jakiejs spince ale wszystko jest lużno i jak tym poruszę to cieknie płyn. Zrobie foto i wstawię. Jestem ciekaw czy to "kolanko", łączące tylną część termostatu z cienką rurką wychodzącą do góry, jest wymienne?

Witam,

Odkopuję temat, gdyż mam podobny problem: Pod samochodem pojawił się wyciek - jeden z prawego przodu, drugi tam gdzie kończy się osłona silnika. Płyn jest przezroczysty.

Nie ubywa płynu chłodzącego ani hamulcowego, więc podejrzewam klimatyzację, ale klima (jeszcze) chłodzi - ile tego płynu musi wyciec, żeby przestała?

Zajrzałem pod maskę i zobaczyłem coś takiego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Martwi mnie zaznaczona wilgoć na rurze - do czego ta rura służy?

Pozdrawiam,

Bolec

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.