Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Irwusek

Gąbka polerska+ szlifierka ? jak to zrobic?

Recommended Posts

Witam,

mam takie pytanie posiadam taka gąbkę >

Please login or register to see this link.

i wosk taki

no i oczywiście szlifierkę z regulacja obrotów i tutaj moje pytanie wiem ze mam umyć samochód, poczekać aż wyschnie i potem nałożyć ten wosk i co szlifować aż będzie się błyszczeć czy jak?

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

wosk wystarczy spolerować po podeschnięciu nakładka futerkową

ta gąbka jest do past polerskich nie do wosku

czyli ta gąbką tego nie zrobię?

jak pisałem,ta jest do past polerskich np : 3M, Farecla....

do wosku masz inne np takie

a jakbym polerował z tym co mam i ta gąbką ? chociaż w zestawie jest ta sama gąbka jak mam wiec nie rozumiem

DO POLERKI UZYWA SIĘ PAST SCIERNYCH JAK FARECLA A NIE POLITOR NABŁYSZCZAJĄCYCH . A JAK TAK CHCESZ SE SZCZELIC POLERKE TO GĄBKA BEDZIE DO TEGO PASTA FARECKLI TAŚMA PAIEROWA DO ZAKLEJENIA LISTEW GUMOWYCH PRZY SZYBACH I LISTEW OZDOBNYCH JAK SĄ CZARNE BO W CZASIE POLEROWANIA GUMA PUSZCZA KOLOR MAŁA FRAJDA. SPRYSKIWACZ (PO PŁYNIE DO SZYB) I OGIEN DO ROBOTY. PO WSZYSTKIEMU MUSISZ UMYĆ DOKŁADNIE AUTO MYJKĄ CISNIENIOWĄ I DOPIERO NAKŁADAĆ MLECZKO POLERSKIE NAJLEPIEJ Z 3M BO POLERCE ZOSTAJĄ SMUGI . POWODZENIA

zdecyduj sie chłopie czy chcesz polerować ,czy woskowac auto, bo to są dwie różne rzeczy......

chusio wyłącz caps locka-duże litery oznaczają krzyk,i może użyj czasem przecinka...........

podpinam sie pod temat

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mam paste Farecla

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> mam pytanie czy z chwilą gdy będę polerował na niskich obrotach na szlifierce to moge na element zapastowany wlać wode żeby lepiej sie pasta rozprowadziła? i oczywiście przed polerką trzeba delikatnie papierkiem 2000 zmatować polerowany element?

rozumiem że do tego potrzeba szlifierke z niskimi obrotami bo ręcznie to może nie zadziałać?

napisz jeszcze jaką masz tą paste konkretnie ?

G3 czy G10 ?

G3 służy do polerowania po matowaniu papierem-G10 do polerki na wysoki połysk

do obu używaj duzo wody,najlepiej przygotuj rozpylacz z pompka

zmocz przed polerowaniem powierzchnie oraz gąbke ,nałóż nie za dużo pasty i jazda,sledź efekty cały czas pod światło,zabezpiecz uszczelki i plastyki taśma papierowa

matowanie papierem też uzyj wody, zmatuj aż zniknie ci w macie tzw "pomarańczowa skórka"

Ja używałem do polerki pastę lekko ścierną auto max efekt jest zadowalający i taka uwaga dla robiących polerkę poraz pierwszy lepiej robić to ręcznie a nie szlifierka gdyż łatwo jest przegrzać lakier w skutek czego powstają bąble na lakierze i łuszcza się, nie wspomnę o przetarciach w miejscach końcowych lub załamań blachy

a jaką gąbkę na wkrętarkę polecacie do polerowania wosku ? bo recznie idzie sie zachestać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

do wosku nie stosuje się gabki.... nawet wyżej pisali o tym. Poza tym wiertarką za dużo nie podziałasz

oki to co wybrać do nakładania wosku mechanicznie i do spolerowania wosku mechanicznie , a wosk mam taki ostatnio robiłem to ręcznie to trzeba powiedzieć ze trzeba mieć kondycje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

k2-ultra-wax.jpg

Edited by łukasz vectra B