Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kamilseweryn

Skrzynia uszkodzona

Polecane posty

Gość kamilseweryn

witam...mam problem posiadam viki 1.8 16v z 97 roku...przy zmianie biegu z 1 na 2 rozwalilo mi skrzynie pojawila sie dziura w obudowie i wyciekl mi caly olej z skrzyni...moze mi ktos poradzic co to moglo byc??? dlaczego sie tak stalo??? oraz co mam robic dalej...???nic na to nie wskazywalo ze tak sie stanie a cala sytuacja zdazyla sie przy ruszaniu na zielonym swiatelku!wiec predkosc i obroty byly male!!!pozdrawiam i prosze o pomoc

jakiś element padł ,stanął na sztorc i wywalił dziure

skrzynia do wymiany..........

ja bym sie nie bawił w reanimacje w takim wypadku

Gość kamilseweryn

wlasnie nie wiem co robic...autko stoi pod blokiem i czeka na to jaka decyzje podejme....wiadomo ze autkiem nie jezdze ale przy probie czy skrzynia dziala wszystko wydaje sie ok biegi wszystkie wchodza jest cisza podczas jazdy!!!tak jak by nigdy nic sie nie stalo!!!

zawsze możesz oddac do kogoś kto sie tym zajmuje ,ale jak masz wybita dziure to obudowa i tak do wymiany,kleiłem juz skrzynie ludziom i to tylko doraźna naprawa-wręcz druciarstwo,nie polecam

generalnie w polsce dostaniesz kazdy element do skrzyni,ale czy w takim wypadku jest sens ?-wątpie

znajdź na allegro skrzynke z anglika,lub tu na forum ,wymiana bedzie tańsza niż demontaż i naprawa

na bank strzeliła jedna z satelit i wylatując zrobiła dziure (miałem to w dwóch autach)

a mechanizm różnicowy jeszcze jakoś sie trzyma wiec ciąg jest

tak jak pisze moby szukaj skrzyni i wymieniaj na druga

bo do tej potrzebujesz kpl mechanizm roznicowy i obudowe a wiec robocizna nieoplacalna zeby to przekladac

z tego co widze masz przedliftowe 1,8 a wiec potrzebujesz szukac skrzyni F18

najlepiej o przelozeniu pasujacym do tego silnika czyli C3,74 lub W3,94

takie same byly rowniez w 2,0 benzynie

Edytowano przez hapko

Gość kamilseweryn

Czyli wnioskuje ze najlepiej jest wymienic skrzynie...teraz pytanie jak znalezc wmiare dobra skrzynie na ktorej troszke pojezdze???

tak mam przedliftowa viki...czy skrzynia z 2.0 bedzie lepsza ??? czy jednak z 1.8 bedzie ok??? jaka jest roznica miedzy nimi???

faktycznie to co mi w skrzyni dziure zrobilo to satelita:D:D:D!!!

Edytowano przez kamilseweryn

Najprościej na allegro z anglików za jakieś 600-800 pln powinieneś już coś znaleźć, nie ma różnicy pod względem wytrzymałościowym pomiędzy 1,8 a 2,0 więc od jakiego znajdziesz od takiego kup, pamiętaj tylko o sprawdzeniu przełożeń przed zakupem, żeby Ci nie wcisnęli np od diesla bo stracisz na prędkości dynamice auta

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dokladnie

od 2,0 będzie pasowac ale bedzie dłuższa i auto bedzie troche slabsze

Gość kamilseweryn

ahm...czyli rozumie ze jak zaloze skrzynie z 2.0 to autko bedzie troszke slabsze???wlasnie wiem ze musze uwazac zeby mi nie wcisneli diesla:D:D:D jeszcze jedno mam pytanie czy jest jakas roznica w skrzyni przed liftowej a w skrzyni poliftowej...

????

Dokładnie tak, nie pogonisz już go tak pięknie jak wcześniej.

nie wiem jak było w 1,8 ale w 2.0 po liftingu montowali już f 23 i jest inna tzn ma inny wybierak biegów.

Edytowano przez JarekS

po lifcie byly skrzynie F17 - inne

Gość kamilseweryn

czyli jest jedna opcja znalezc dobra skrzynie z 1.8...i zrobic malutki przeszczep....

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">:D:D jaka numer miala skrzynia do 1.8 przed liftem??? pozdrawiam

numer skrzyni to F18, przełożenie było wyżej napisane

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość kamilseweryn

dzieki wszystkim za pomoc...teraz pozostaje mi poszukac takiej skrzyni ...pozdrawiam wszystkich

Gość bobek358

życie powodzenia kolego, przerabiałem to w czerwcu - wymiana felernej f18. Udało mi się ją dostać za 600 zł. Jak byś nie znalazł w dobrej cenie (standard to wołają około 1000 zł za ten model) to daj znać, zadzwonie do kilku znajomych. Na tej przejechałem już 6 tysięcy i działa łądnie jak na razie.

PS jak będziesz wymianiał skrzynie to wymień odrazu sobie simering na wale korbowym bo ja niestety tego nie zrobiłem i na początku sierpnia wyciągałem 2 raz skrzynie - całe szczęście że sam naprawiam auta

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja na twoim miejscu znalazłbym dobrego mechaniora,miałem to samo i to miesiąc po zakupie auta satelitka wyrąbała mi aż 3 dziury w pokrywce i jedną w korpusie skrzyni.

jak szukałem na podmiankę to co druga albo szczerbata jak moja albo nie pozwolili zajżeć pod pokrywkę,a wszyscy chcieli około 1000PLN. więc dałem całe auto do mechaniora ,fakt że tydzień viki nie widziałem ale warto było ,koszt naprawy razem z częsciami i olejem kosztował mnie 580PLN ,myślę że warto było bo viki śmiga już tak ponad rok.

Gość kamilseweryn

a ja tak ciagle szukam skrzyni...nie chce mojej naprawiac!!!wole wymienic ale nie umie znalezc nic co by juz nie bylo naprawiane...pojawiaja sie tylko regenerowane po 800 do 900 pln ale swoja stara trzeba zostawic w rozliczeniu!!!a jak juz cos innego sie znajdzie to nie jest to nic wiarygodnego!!!! moze ktos z was ma namiary na kogos co sie takimi rzeczami zajmuje i oczywiscie daje jakas gwarancje...bo mi na regenerowana daja 3m-ce pozdrawiam

ja swoją kupowałem u chłopaków z pod Radomia jeżdżę na niej już ponad dwa lata i jest wszystko ok.

Mają zawsze sporo części i jak Ci coś nie pasuje bez gadania proponują inny sprzęt.

Na hasło vkp jest 10% zniżki.

Szczegóły poniżej w linku.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość bobek358

Dzisiaj będę u znajomego to zapytam czy nie ma jakiejś skrzyni f18 - ja od niego brałem za 600 zł wymontowana z samochodu z Niemiec przeznaczonego na recykling. 10 tys. przejechałem już i wszystko ładnie działa więc jestem zadowolony.

Gość kamilseweryn

czy moze ktos umie to zalatwic lub ma takie cos do sprzedania...satelita lub samo kolo zebate kompletne(roznicowy tak to chyba sie nazywa fachowo:D)???

Kup skrzynie i nie kombinuj. Jak wstawisz od 2.0 to samochód trochę straci na przyspieszeniu, ale za to nie będzie tak wył na wyższych obrotach .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.