Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
psx

Koła pasowe wału korbowego- zamienniki

Polecane posty

Temat bardzo podobny, ale nie do końca taki sam jak ten:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ma ktoś jakąś wiedzę na temat zamienników koła pasowego do Diesli 2.0/2.2? W czasach gdy moje się urwało, wyboru nie było praktycznie żadnego - albo oryginał w serwisie, albo zamiennik Corteco za 600zł. Obecnie widać już na Allegro zamienniki innych firm tańsze nawet do 2x od Corteco. Jak wygląda sprawa z ich trwałością/jakością?

Przykładowe aukcje:

- Corteco 629zł

- Dello 365zł

- Febi 340zł

Osobiście brałbym FEBI'ego.

Nie dlatego, że najtańszy ale do mam zaufanie do tego producenta ( zwłaszcza do zawieszeniówki - sławne tuleje pływające ). Gdyby to sprzedawał Rafaellin zapewne byłoby trochę droższe niż u tego z Lublina.

Corteco to dobry wyrób ( doskonałe uszczelniacze silnikowe ) ale cenowo sam widzisz jak wychodzi.

Jeśli masz kogoś na przykład w Inter Carsie to możesz spróbować spytać jaka byłaby cena takiego koła pasowego, być może będą mieli innego producenta w dobrej cenie, na przykład Lemforder albo Delphi ?

Wtyków w Inter Carsie nie mam, a bez zniżek to tam się nic nie opłaca kupować.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Widzę na ich stronie, że mają tylko 4MAX, CORTECO (864zł), FEBI, TOPRAN (691zł), ORIGINAL IMPERIUM.

Odnośnie Febi, to ja już sie do niego zraziłem, bo tuleje do Omegi robi za miękkie i za szybko się zużywają.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No to bierz to ponoć niemieckie Dello, w końcu to od Stachowiaka... Jak powiesz, że jesteś z VKP to chyba jeszcze dojdzie jakiś mały rabacik ?

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Na razie nie muszę kupować, tak sobie robię wywiad po prostu, bo wiem, że prędzej czy później i w tej Omedze mi to koło odpadnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

... no to zasiałeś trochę paniki... myślałem, że już...

Nie ma co się martwić na zapas ale z drugiej strony pzu ( czyli przezorny zawsze ubezpieczony...

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> )...

dsc011661.jpg

dsc011651.jpg

I odpadło.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wytrzymało 16.000km więcej niż w poprzedniej, ale niestety 200km dalej od domu.

Ale nawet pół przekleństwa nie było - odpalenie, d**, kontrolka ładowania, kontrolne przekręcenie kierownicą, żeby się przekonać o braku wspomagania, otwarcie maski i utwierdzenie się w postawionej momentalnie diagnozie.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

PS. Na jednej z aukcji znalazłem taki tekst: "Według zaleceń, elastyczne koła pasowe powinny być kontrolowane co ok. 90.000 km i wymieniane bezwzględnie wraz z układem paska wielorowkowego."

To koło jest z gumy ?

Jeszcze nie widziałem zeby sie w taki sposób uszkodziło .

Czy ono jest odpowiedzialne za drgania paska klinowego ???

Między metalowym środkiem i obręczą koło jest wypełnione gumą w celu tłumienia drgań silnika. To normalny sposób (i w sumie praktycznie jedyny) jego uszkodzenia - wypracowana stara guma już nie wytrzymuje i podczas gwałtownego przyspieszenia (odpalanie/wyłączanie silnika) po prostu się ukręca.

Co do paska wieloklinowego, to nie wiem. Większą rolę w jego wibracjach chyba odgrywa wyrobiony napinacz?

Jest już kilka tematów dotyczących drgań paska i dziwnych odgłosów . To samo jest u mnie .

Pasek nowy (gets) , napinacz nowy INA i objawy takie same , niektórzy twierdza ze odp za to buczenie , drganie jest właśnie to koło

Gość MasterViki

Z tego co wiem to lemforder nie robi kół pasowych. Mam jak to mówicie wtyki w IC i generalnie super tanio nie mają, nawet ze zniżką(za febi 360zl). Ja kupuje jutro Febi, bo mój zaufany handlarz mi doradził. Co do Corteco to są bardzo dobre, no ale i drogie. Topran to chińszczyzna.

Zamela, jest odpowiedzialne jak najbardziej. Jesli wymieniłeś napinacz i pasek(tak jak ja), to powodem drgań paska jest albo rolka alternatora, albo koło pasowe. U mnie wykluczyłem rolke alternatroa, i wymieniam pasówke. Dam znac jaki bedzie efekt po wymianie.

Ja zamawiam również Febi, mam nadzieję, że to będzie udany kompromis jakości i ceny. Znowu 600zł za Corteco nie mam zamiaru wybulić. A Febi u Stachowiaka za 335zł jest.

Gość ArturL

Damian, ja kupiłem po znajomości w ASO za ok 700zł oryginał ze trzy lata temu. Poprzednie wytrzymało ok. 150kkm i to podobnie pewnie też tyle wytrzyma.

Moje padło dokładnie w takich samych okolicznościach jak u Ciebie z tą różnicą, że miałem do warsztatu 0,5km

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Edytowano przez ArturL

Ja 3 lata temu za Corteco płaciłem 650zł, a padło jakieś 2-3km od domu. Wtedy było ciemno i dokładnie nie widziałem nawet co się stało, więc było holowanie. Ale później już na kanał dojechałem ten 1km bez wspomagania i pompy wodnej.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A teraz auto sobie stoi koło Zakopanego i jakoś około w piątek będę miał okazję jechać je reanimować.

EDIT: Właśnie kurier przybył z kołem. Najszybsza dostawa od Stachowiaka jak do tej pory, poniżej 30 godzin.

Edytowano przez psx

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.