Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość lechuano

owiewka na maskę

Polecane posty

Gość lechuano

Nie wiem czy to się jakoś fachowo nazywa, nie wiem też jakie jest tego prawdziwe przeznaczenie. Wiem, że fajnie wygląda i chciałbym to mieć. Chodzi o plastikowy element mocowany całej szerokości przedniej krawędzi maski. Trochę jak jakiś spojler, trochę jak owiewka albo osłonka, ładnie wyprofilowany, może pełni funkcję aerodynamiczną a może ochronną. To taki element tuningu optycznego na modłę amerykańską, czasem spotykany na samochodach typu Jeep Cherokee, Chrysler Voyager, bardzo ładnie wygląda też na Subaru Outback. Można dostać taki hamski skórzany pokroweic chroniący maskę przed zadrapaniami i wiem, że to się nazywa "BRA", ale mi chodzi o taką plastikową blendę. Myślę, że będzie ładnie pasować do kombi (ala turystyk;)

Czy ktoś wie czy można, ew. gdzie można dostać coś takiego do Vectry B? (napewno uniwersalne rozwiązania nie wchodzą w grę, element musi mieć kształt zgodny z przednią krawędzią maski Vectry)

Co myślicie o takim pomyśle?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

że chyba nikt o tym jeszcze nie słyszał (przynajmniej do vectry)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

przenosze do VB

nie widzialem czegos takiego do VB, co nie znaczy ze nie ma.

Mialem cos takiego w Polonezie (przyklejane na tasme dwustronna) - mialem bo ostatnio jak brat jechal na autostradzie to odpadlo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Cherooke, Outback to moze fajnie z tym wygladaja bo sa autami terenowymi, Voyager juz sie opatrzyl z czyms takim, a na VB to by pewnie nie wygladalo najciekawiej

Gość lechuano

Akurat Outback jest z wyglądu mniejwięcej tak samo terenowy jak i Vectra. A jak to wyglądało na Polonezie? Pewnie też dobrze bo wiadomo przecież, że Polonez jest samochodem terenowym (w końcu produkowany na polskie drogi)

Czy chodzi Ci o coś takiego jak miał "The Gwiazdor" w Operacji Tuning?

jeśli nie widziałeś

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli o to Ci chodzi to ..... na szczęście nie widziałem tego przy Vectrze. Wg mnie (to moje zdanie) nie rób tego.....Viki jest piękna i nie trzeba jej przykrywać.

Oczywiście to Twój samochód (i Tobie ma się podobać) i zrobisz jak zechcesz ale przemyśl to jeszcze raz.

Pozdrawiam

fachowo takie cos na maske nazywa sie BRA (z angielskiego- stanik), i nie jest to zrobione z zadnego platiku i przyklejane tylko ze skory albo czegos podobnego i zakladane na maske (wciagane)

dzisiaj widzialem vectre z brą i powiem ze nie glupio wygladalo, nawet fajnie, ale to zalezy co komu sie podoba

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez sebek269

Gość lechuano

Właśnie o to chodzi, że nie o to mi chodzi. To co ma Thegwiazdor to jest właśnie to co miałem na myśli pisząc wcześniej - "hamski skórzany pokroweic chroniący maskę przed zadrapaniami i wiem, że to się nazywa "BRA", ale mi chodzi o taką plastikową blendę". Rzeczywiście żałośnie wygląda, zwłaszcza na tym golfie. Nie dziwie się i zgadzam się z tobą, że nie należy tego instalować na vectrze bo będzie to wyglądało niestety ale tak:

Natomiast mi chodzi o coś delikatniejszego i bardziej, moim zdaniem wyrafinowanego. Np. na Subaru wygląda to tak:

Prawda, że lepiej!? Zgadzam się z kolegą Barankiem, że taki dodatek dobrze wygląda na samochodach terenowych, ale uważam, że na kombi też, czego dowodem jest właśnie Outback.

Edytowano przez lechuano

z tego co mi się kojarzy to na ostatnim spocie mazowieckiego pojawiła się vb z bra. niestety na żadnych zdjęciach nie została uwieczniona, przynajmniej na tych które są na forum:) Przykuwa wzrok to fakt, nie często widzi się taki gadżet. Wszystko zależy od Ciebie. Mi się średnio takie coś podoba

Gość lechuano

Napisałem wcześniej dwukrotnie, że nie chodzi mi o bra!!! Porównajcie zdjęcia z mojego wcześniejszego posta.

odgrzebie kotleta

widzialem takie cos na masce w VB

niestety miala tablice z ukrainy

szukam po producentach i tylko do astry G znalazlem

firma to HEKO

www.heko.pl

Ja znalazłem coś takiego ale pewnie to nie to.

wlasnie z firmy HEKO mialem w Polonezie taki spojler na przedniej masce, nad tylna klape i takie na bocznych szybach... taki "tuning"

adi popatrz na zdjecia w linku ktory podalem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kurka wodna 3 godziny szukalem na necie i nic :/

Tym się zasugerowałem ..krawędź to krawędź..

Aha czyli to co ja znalazłem to nie to ale ta owiewka z astry g to fajnie wygląda. Ale moim zdaniem to tylko siedlisko brudu i potencjalna przyczyna rdzy tak jak to jest w przypadku tych śmiesznych sierpów na ranty błotników.

jak bys wiedzial jak to jest zamocowane to bys tak nie pisal

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

BRA jest w tym momencie takim wlasnie rozwiazaniem

brud wlazi pod nie i niszczy lakier

ten plasik tego nie robi bo nie przylega do lakieru

Nie zgadzam się z tym co piszesz. Zauważ że taśma dwustronna nie jest przyklejona na samym rancie tego plastiku tylko jest kilka mm od krawędzi. I tam właśnie może zbierać się syf. Mało tego skoro plastik nie przylega bezpośrednio do maski tym bardziej może tam zalegać brud. Weźmy przykładowo te gumowe uszczelki które są przymocowane na całej długości progu. Nitów jest sporo i przylega dobrze a mimo to po zdjęciu jest tam brudno. Albo nakładki na progi niby spinek jest dużo i oczywiście fabrycznie założony a potem okazuje się że nakładka jest ale progu za nim już nie ma bo wszystko zjedzone przez rdzę.

ehhhh

o czym teraz piszesz bo nie kumam

to co ja szukam jest mocowane od spodu maski (czyli trzeba ja otworzyc)

kontakt z maska maja tylko punkty w ktorych jest sruba

caly plastik odstaje od maski na 1-2 cm albo i lepiej

wiec jaki brud tam ma sie zbierac i rysowac maske ??

napisalem

ze widzialem to na wlasne oczy zamontowane na VB

mam tez BRA z ekoskory i mam porysowana maske

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

wiem jak to i to wyglada na aucie jakie posiadam

a jak to sie montuje na astrze G mnie nie interesuje

dalej chcesz ojca uczyc jak dzieci robic ??

tak wygladalo mniej wiecej to co widzialem

sposob montazu taki sam

od spodu na srubki

Edytowano przez gawlak

A widzisz no to teraz wiem o co biega. Nie wiedziałem że to jest montowane od spodu maski. To co ja znalazłem jest montowane od spodu ale nie ma szczeliny między maską a plastikiem. Ja sugerowałem się filmikiem z twojego linka o astrze i dlatego tak napisałem.

Szkoda że nie ma żadnej fotki jak to wygląda. Zwracam honor. Na pewno nie będę Cie uczuł jak się dzieci robi

wyzej podalem linki do mniej wiecej tego co widzialem

jak trafie ta vectre znowu to pstrykne fote

raz ja widzialem jak stala ale nie mialem telefonu akurat ze soba

a z 3 razy jak jechala w Piasecznie

wiec moze ja jeszcze ustrzele

Edytowano przez gawlak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.