Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
szlapa4

Popychacze hydrauliczne stukają, ale jak jest silnik ciepły

Polecane posty

Witam!

Vectra X18xe 97rok 156tkm. Jak jest zimny silnik, to bajka i cisza, a jak się rozgrzeje to stukają 2 regulatory ssące po prawej stronie( moja diagnoza - zimny olej=gęstszy i mniej wypływa z regulatorów - natomiast jak się nagrzeje i jest rzadki to ucieka szybciej niż pompa olejowa nadązy je zalewać - kontrolka od oleju zawsze gaśnie i szybko )- i teraz mam dylemat czy kupić i testować valvoline maxlife 10w40 czy wymieniać te dwa regulatory.... bardzo dużo dobrych rzeczy naczytałem się o valvoline maxlife 10w40 na forum mitsubishi więc sam już nie wiem, a może wlać ceramizer - pamiętam w kadecie ojca momentalnie zrobiło się cicho...

Obecnie używam GM 10W40...ma 1 tys km po wymianie filtr też GM....

Pompa olejowa działa - sprawdzona....

Proszę o rady bo nie wiem co robić....

Jak jakimś fuksem minąłem temat na temat popychaczy, a jest to poproszę o usunięcie.... wszystko co naczytałem się, to prawie wszystkim stukają jak jest zimny - mój kadett też jak odpalam to chwile stukają potem cisza...a moja vectra ma inaczej....

Edytowano przez szlapa4

Po burzliwej debacie pod moim postem piszę odpowiedź:

A więc dzisiaj odebrałem autko od mojego bdb i taniego mechanika- wymienił tylko te dwa popychacze,które sam wskazałem ( namawiał mnie przynajmniej na 8 ) i cisza- pięknie delikatnie cykają tak jak reszta czy równiutko - super aż miło posłuchać silnika

Hehe bardziej słychać wtryskiwacze niż popychacze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odnośnie stukania po rozgrzaniu, a nie na zimnym to mój mechanik twierdzi, że olej zimny- gęsty i z popychaczy się ciężej wydostawał - po nagrzaniu jak woda wylatywał... to tyle.... mówił też że zmiana oleju na mineralny też mogłaby dać to, że przestałyby stukać popychacze

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może komuś pomogę przez ten post....

Edytowano przez szlapa4

Gość duchu86

Jak bardzo kosztowna jest to impreza ???

I czy trudna jest ich wymiana ???

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ok 20 zł za jeden popychacz (a jest ich wszystkich 16) a robota w zależności od mechanika - trzeba rozpinać rozrząd, zrzucać wałki

Ja moje wymieniałem u rodzinnego mechanika- ziomala znajomego - kupowałem tylko 2 szt bo wysłuchałem stetoskopem 2 szt i wymieniłem tylko te dwa i jest spokój popychacze "INA" ( podobno idą na pierwszy montaż ) Znajomy nawet zalecał wymianę wszystkich ale koszty -straszył że jak źle wysłuchałem to dwa razy robota itp hehe trafiłem

za popychacz 2 szt po 25zł szt

plus uszczelka kapy zaworowej plus uszczelki od śrub od kapy zaworowej + uszczelniacz na wałek rozrządu - tylko od strony dolotu rozbierałem -koszt razem z mechaniorem 200zł jak u mnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak inne masz pytania pisz - umiem to zrobić sam bo kadetta naprawiam sam, ale vectra jeszcze coś jest warta i nie chciałem ryzykować, że a nóż widelec coś zepsuje i poleci kasa a przeciez silnik mam w bdb stanie więc tak dla przezorności nie robiłem sam

Napisano (edytowany)

Witam, ja mam podobny problem. Wczoraj zmienilem rozrzad, przejechalem moze z 3 km i na wolnych obrotach slychac cos w rodzaju glosnego cykania, po zwiekszeniu obrótó na np 2 tys cykanie jest jest szybsze. Czy to tez moze byc wina popychaczy ?? Dodam tez ze dzisiaj rano odalajac go byla cisza, dopiero po przejechaniu jakis 5 km znowu sie to odezwalo

Edytowano przez Glania 1.6 16v

Wcześniej przed wymianą rozrządu tego nie było?? Co dokładnie wymieniałeś, pompa wody też?? Sam robiłeś czy u mechanika??

Pompy wody nie zmienialem a tak pozatym wszystkie rolki napinacz pasek. przed tem tego nie bylo. Robilem u znajomego mechanika któy tez mial vectre

A czy przypadkiem nie wymieniles oleju przy okazji na jakis inny? Często po wymianie na inny rodzaj oleju tak się dzieje.

Napisano (edytowany)

juz doszlismy o co chodzzi, u góry obudowa zle sie dopasowala i na dole wypial sie jeden zaczep i kolo pasowe tarlo o plastik i wydawalo dziwny odglos. Ale dalej jest jeden problem ale on juz byl przed, po odpalenie slychac jak by pod korywa zaworów ktos wrzucicl jakas podklade czy cos i tam jakby latala

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Glania 1.6 16v

Czyli co się dzieje, coś tam brzęczy??

Jeżeli nie zdejmowaliście kapy zaworów to generalnie nie powinno nic tam się stać... chyba że coś było grzebane - najprościej zdjąć pokrywę i sprawdzić z tym, że jeżeli sytuacja ma się tylko przy zimnym silniku a potem już nie to stawiałbym na popychacze lub jeden konkretny.... a jeżeli słuchać cały czas to jednak trzeba tam zajrzeć..... u mnie strasznie cykało jak już się rozgrzał silnik - jak był zimny chodził idealnie.... obecnie - tzn jakiś miesiac temu jeszcze pracował jak pszczułka - obecnie zima i ato odpoczywa w garage pod starymi zasłonami

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

po odpaleniu slychac z spod pokrywy zawór jakby cos sie tam mielilo albo latalo. Odglos w rodzaju zatartego lozyska w rowerze, wtedy kulki tak dziwnie jakby strzelaly. tu jest cos podobne. Nie wazne czy zimny czy cieply. Stawialismy na rozrzad ale po wymianie jest dalej to samo tyle ze rozrzad ma teraz pewny bo jeszcze nie zmienialem do wczoraj. Ale halas pozostal. Walek moze miec luzy ??

nie powinna to być wina luźnego wałka, ale trzeba rozebrać i zobaczyć zanim bdzie cała głowica do remontu

jestem po zdjeciu kolektora i pokrywki zaworów ale do nieczego nie doszlismy, walki dobrze siedza, szkalnki pracuja, i nie wiadomo co to

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.