Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest ARTCEV

ILOŚĆ OLEJU SILNIKOWEGO ISUZU 1.7...

Recommended Posts

Guest ARTCEV

Witam,

pan przy wymianie zasięgnął porady w katalogu MOBIL. Przeczytał tam, że do silnika ISUZU 1.7td 1995r powinno wejść 4.5 litra oleju. Wyciągnął filtr, odessał olej silnikowy i wlał 4 litry świeżego oleju. Po chwili bagnet wykazał zbyt dużą ilość oleju. Facet odessał więc około pół litra i na bagnecie było ok. Potem przejechałem parę kilometrów i zostawiłem auto na noc. Teraz sprawdziłem i jest 2mm nad znakiem max. Nic z tego nie rozumiem i chciałem zapytać na przyszłość, czy aby ssawka zostawia w misce jakąś ilość oleju przy tym typie silnika. I czy te 2mm nad znakiem to jest jakaś istotna ilość, którą należy jeszcze odessać, czy też zostawić to tak jak jest. I jeszcze jedna sprawa tak dla zaznaczenia. Jeśli ktoś ma taki silnik ISUZU to tam idzie filtr oleju FILTRON OP 575, często mylony z OP570 do niektórych silników benzynowych.

Edited by ARTCEV

do twojego silnika czyli 1.7 isuzu wchodzi wg. książki serwisowej 5 LITRÓW oleju silnikowego!!!!

po drugie ilość oleju sprawdza się na nagrzanym silniku po odczekaniu około 3 minut - nie na zimnym!!!

więc tak myślę że pan mechanik albo nie odessał całośći oleju, albo za szybko zmierzył stan oleju. Co do dwóch milimetrów to sprawdzałeś po nocy a więc jest mało dla normalnej pracy- czyli zagrzej silnik albo po drodze stań gdzieś , odczekaj parę minut i sprawdz poziom oleju. Jak dla mnie to własnie wlejesz ten 1 litr który powinien być w silniku!!!

Edited by Darek.G

Guest ARTCEV

Please login or register to see this quote.

zdecydowanie nie odessał wszystkiego, ale teraz skupmy się na wskaźnikach bagnetu. Od lat powtarzano tu i ówdzie, że olej mierzy się na prostej płaszczyźnie około 10-15 minut po zatrzymaniu silnika. No to u mnie było tak: 10 sekund po zgaszeniu już był górny znak, a po kwadransie 2-3 milimetry ponad. Odessano nieco oliwy i teraz jak rano przychodzę to mam olej na znaku max. Boję się w tej sytuacji cokolwiek dolewać...

Please login or register to see this quote.

Ilość oleju w tym silniku to jak kolega napisał wynosi 5l ale na pusty silnik z filtrem, przy normalnej wymianie nigdy wszystko nie zejdzie, zawsze coś po ściankach silnika i misy cos zostanie z tąd różne wartości wlewania. Kolega wyżej zle chyba zrozumiał twoją wartość oleju i napisał przez to ze brakuje ci litr. fakt ze poziom min-max wynośi z reguły litr oleju. Jeżeli wartość masz na maxa to sie nic nie dzieje, chyba że sporo ponad to trzeba upuścic.