Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ARTCEV

ILOŚĆ OLEJU SILNIKOWEGO ISUZU 1.7...

Polecane posty

Gość ARTCEV

Witam,

pan przy wymianie zasięgnął porady w katalogu MOBIL. Przeczytał tam, że do silnika ISUZU 1.7td 1995r powinno wejść 4.5 litra oleju. Wyciągnął filtr, odessał olej silnikowy i wlał 4 litry świeżego oleju. Po chwili bagnet wykazał zbyt dużą ilość oleju. Facet odessał więc około pół litra i na bagnecie było ok. Potem przejechałem parę kilometrów i zostawiłem auto na noc. Teraz sprawdziłem i jest 2mm nad znakiem max. Nic z tego nie rozumiem i chciałem zapytać na przyszłość, czy aby ssawka zostawia w misce jakąś ilość oleju przy tym typie silnika. I czy te 2mm nad znakiem to jest jakaś istotna ilość, którą należy jeszcze odessać, czy też zostawić to tak jak jest. I jeszcze jedna sprawa tak dla zaznaczenia. Jeśli ktoś ma taki silnik ISUZU to tam idzie filtr oleju FILTRON OP 575, często mylony z OP570 do niektórych silników benzynowych.

Edytowano przez ARTCEV

do twojego silnika czyli 1.7 isuzu wchodzi wg. książki serwisowej 5 LITRÓW oleju silnikowego!!!!

po drugie ilość oleju sprawdza się na nagrzanym silniku po odczekaniu około 3 minut - nie na zimnym!!!

więc tak myślę że pan mechanik albo nie odessał całośći oleju, albo za szybko zmierzył stan oleju. Co do dwóch milimetrów to sprawdzałeś po nocy a więc jest mało dla normalnej pracy- czyli zagrzej silnik albo po drodze stań gdzieś , odczekaj parę minut i sprawdz poziom oleju. Jak dla mnie to własnie wlejesz ten 1 litr który powinien być w silniku!!!

Edytowano przez Darek.G

Gość ARTCEV

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

zdecydowanie nie odessał wszystkiego, ale teraz skupmy się na wskaźnikach bagnetu. Od lat powtarzano tu i ówdzie, że olej mierzy się na prostej płaszczyźnie około 10-15 minut po zatrzymaniu silnika. No to u mnie było tak: 10 sekund po zgaszeniu już był górny znak, a po kwadransie 2-3 milimetry ponad. Odessano nieco oliwy i teraz jak rano przychodzę to mam olej na znaku max. Boję się w tej sytuacji cokolwiek dolewać...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ilość oleju w tym silniku to jak kolega napisał wynosi 5l ale na pusty silnik z filtrem, przy normalnej wymianie nigdy wszystko nie zejdzie, zawsze coś po ściankach silnika i misy cos zostanie z tąd różne wartości wlewania. Kolega wyżej zle chyba zrozumiał twoją wartość oleju i napisał przez to ze brakuje ci litr. fakt ze poziom min-max wynośi z reguły litr oleju. Jeżeli wartość masz na maxa to sie nic nie dzieje, chyba że sporo ponad to trzeba upuścic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.