Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jarojaw

Wymiana anteny

Recommended Posts

Wymiana anteny

Please login or register to see this link.

Przewody antenowe biegną nad prawymi drzwiami.

Demontowałem w sedanie (montaż takiej samej anteny, Krzysiek-Signum opisywał co i jak, ale nie prowadził przewodów, ja prowadziłem przewody FM (starcza) i CB (tu zabrakło mi 80-100cm do radia pod panelem klimy).

Demontujesz prawy przedni słupek - wyciągasz plastikowy kwadracik z napisem "air-bag" i od góry odciągasz (trochę siły trzeba użyć), dalej demontujesz raczki ( wykręcasz śrubki 2x torx T25 - to wystarczy bo teraz raczki już trzymają się podsufitki.

Demontujesz środkowy słupek - ja wyciągnąłem plastik ( z napisem "air-bag") i pociągnąłem energicznie od góry... nie demontowałem go w całości gdyż uzyskany luz wystarczy.

Demontujesz tylny słupek - musisz zdemontować boczek siedzenia tj ta cześć, która jest miedzy drzwiami a składanym oparciem - rozłóż oparcie, chwyć tę cześć od góry i mocno pociągnij -> wyskoczy z górnego zaczepu a następnie do góry aby wyjąć z dolnego (montaż odwrotnie) ...za tym zdemontowanym elementem siedzenia znajduje się śrubka T25, która tez trzyma tylny słupek - odkręcasz ja, później demontujesz plastik (taki sam jak w poprzednich 2 słupkach

Please login or register to see this image.

/public/style_emoticons/default/smile.gif"> ), odkręcasz pas tylni ->delikatnie podważasz plastik z zaczepów i pod nim ukazuje się śruba która trzyma pas torx T50 - odkręcasz (śruba wyjdzie razem z tulejka i zastawka (to luzem niech wisi wink.gif Teraz możesz energicznie wyrwać "tylny słupek" UWAGA - tu może być różnica miedzy sedanem a GTS (opisuje sedana).

Podsufitka trzyma się od strony tylnej szyby (i na środku tez) na rzepach...musisz wkładać rękę i powoli ja z tych rzepów wypinać, na długości tylnej szyby znajdują się 4 spinki z rzepami (w ASO 1 sztuka około 4zł). To chyba wszystko

/public/style_emoticons/default/smile.gif">

• Dodający

• Dodano
    2012.10.28
  • Kategoria

przewody antenowe biegną nad prawymi drzwiami.

Demontowałem w sedanie (montaż takiej samej anteny, Krzysiek-Signum opisywał co i jak, ale nie prowadził przewodów, ja prowadziłem przewody FM (starcza) i CB (tu zabrakło mi 80-100cm do radia pod panelem klimy).

Demontujesz prawy przedni słupek - wyciągasz plastikowy kwadracik z napisem "air-bag" i od góry odciągasz (trochę siły trzeba użyć), dalej demontujesz raczki ( wykręcasz śrubki 2x torx T25 - to wystarczy bo teraz raczki już trzymają się podsufitki.

Demontujesz środkowy słupek - ja wyciągnąłem plastik ( z napisem "air-bag") i pociągnąłem energicznie od góry... nie demontowałem go w całości gdyż uzyskany luz wystarczy.

Demontujesz tylny słupek - musisz zdemontować boczek siedzenia tj ta cześć która jest miedzy drzwiami a składanym oparciem - rozłóż oparcie, chwyć te cześć od góry i mocno pociągnij -> wyskoczy z górnego zaczepu a następnie do góry aby wyjąc z dolnego (montaż odwrotnie) ...za tym zdemontowanym elementem siedzenia znajduje sie śrubka T25, która tez trzyma tylny słupek - odkręcasz ja, później demontujesz plastik (taki sam jak w poprzednich 2 słupkach smile.gif ), odkręcasz pas tylni ->delikatnie podważasz plastik z zaczepów i pod nim ukazuje sie śruba która trzyma pas torx T50 - odkręcasz (śruba wyjdzie razem z tulejka i zastawka (to luzem niech wisi wink.gif Teraz możesz energicznie wyrwać "tylny słupek" UWAGA - tu może być różnica miedzy sedanem a GTS (opisuje sedana).

Podsufitka trzyma się od strony tylnej szyby (i na środku tez) na rzepach...musisz wkładać rękę i powoli ja z tych rzepów wypinać, na długości tylnej szyby znajdują się 4 spinki z rzepami (w ASO 1 sztuka około 4zł). To chyba wszystko smile.gif

Edited by JarekS

Serdeczne dzięki, pomału będe się brał za podmiane tej anteny.Mam obawy aby czegoś nie zniszczyć, ale inaczej się nie nauczę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

No i jak koledze poszło montowanie tej anteny ? Muszę sobie wymienić antene(zamontować Triflexa) i chciałbym jakieś porady co do całej operacji z słupkami, podsłufitką, spryskiwaczem szyby tylniej, jak to kolego rozwiązałes ?

Witam.

Wymieniałem u siebie antenę zwykła FM na zintegrowana z NAVI. Zamiana CD30 na CD70.

Powiem krotko, strzeliłem sobie sam w stope. Powód był taki, ze moje auto nie posiada dodatkowego kabla, którym miał lecieć sygnał do NAVI.

Ale jak juz miałem wszystko na wierzchu to założyłem antenę dla bajeru.

Aby dobrać sie do anteny trzeba ściągnąć osłony tylnych słupków, odkręcić tylne wieszaki, delikatnie opuścić podsufitkę w dół aby nie przegiąć bo zostanie załamanie i sprawne ręce do odkręcenia nakrętki od anteny. Z wężykiem od sprysku nie ma filozofii.

Powodzenia.

Guest vmax

Pozwole podpiac sie pod temat.

Mam nieszczelna uszczelke pod antena. Posiadam raczej standardowa antene do cd70.

Sama podstawa anteny wydaje sie byc luzno zamocowana i zbiera mi sie pod nią woda.

Na szczescie woda nie dostaje sie do kabiny auta, co nie oznacza, ze nie wedruje gdzies pomiedzy dachem a podsufitką.

Czy mozna dociągnac postawe anteny za pomoca jakiejs nakretki od srodka?

Czy Wy tez mieliscie podobna sytuacje?

Musze to szybko zrobic zanim ukaze mi sie ruda

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Antena jest przykręcona śrubą od spodu i można ją dociągnąć.

U mnie też uszczelka idealnie do dachu nie przylega ale nic się nie leje ale jeżeli chcesz to trza pościągać słupki i rączki na podsufitce i lekką ją odchylić i już dostaniesz się do śruby (w kombi to już w ogóle pestka) - u mnie w sedanie musiałem jeszcze środkowy słupek rozebrać.

P.S U siebie rozbierałem wg. opisu wyżej kolegi daro

Edited by OKO50

Guest vmax

OKO50,

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Witam kolegów.

chciałbym wymienić standardową antenę w vektrze kombi z 2005 roku na taką jak jest np w bmw tzw. płetwę rekina, czy jest to możliwe, jeżeli tak to jak zdemontować starą antenę. czy nie zakłóci to działania navi - radio cd70. proszę o pomoc.

A ja zleciłbym komuś wymianę anteny standardowej w viki GTS na taką scirio triflex. Głównie chodzi mi o to żeby wszystko działało łącznie ze spryskiwaczem tylnej szyby. Oczywiście za opłatą

Czy ktoś podjąłby się wymiany ? Kraków / Mielec k.Tarnowa/Rzeszowa

witam kolegów.

Może któryś z was już demontował antenę w kombi i ma fotoinstrukcję krok po kroku jak to zrobić, albo chociaż opis słowny. bardzo słabo odbiera mi radio i muszę sią za to zabrać. a przy okazji co może być przyczyną nie odtwarzania płyt cd (żadnych nagrywanych i oryginalnych), komunikat cd error.

Witam.

Podpinam się pod pytanie. Jak z działaniem navi?

Czy przewód od nowej anteny trzeba podprowadzić aż do samego radia, czy jest może jakieś złącze zaraz przy antenie?

Przy samej antenie jest złącze. Co do navi - to albo kupisz płetwę z wbudowaną anteną gps (są takie??), albo kupisz zewnętrzną antenę gps (ważne - złącze fakra) i podepniesz bezpośrednio pod radio.

Dzięki...skoro jest złącze - to ułatwia sprawę.

A jak to jest z tą anteną. Standardowa antena w vectrze jest zintegrowana z GPS?

Jeżeli fabrycznie jest nawigacja to w obudowie anteny radiowej jest również antena gps. Jeśli jest moduł telefonu to jest również antena gsm. U mnie z anteny idą 3 przewody - antena radiowa, gpa i telefon.

Wielkie dzięki. W taki razie też mam 3 przewody.

Teraz będę wiedział jakiej anteny szukać....dzięki

Witam serdecznie

Wymieniał ktoś antenę w sedanie? podobno jest gdzieś łączona?

mam pytanie jak odkręcić antenę w kombi? Plastiki już zdjąłem i dostałem się do śruby mocującej antenę ale wychodzi z niej kabel i przez to nie idzie nałożyć na tą nakrętke klucza.

Da się ten kabel jakoś wyciągnąć czy coś? Nie chcę na siłę nic robić żeby nie urwać. Poniżej foto (zapożyczone) o co mi dokładnie chodzi.

a płaskim kluczem się nie da?!

Przyznam, że płaskim nie próbowałem ale nie wiem czy wejdzie tam w ogóle. Dlatego zapytałem czy ktoś może wie czy ten kabelek da sie jakos wyjąć

wie ktoś może jaki rozmiar klucza tam idzie? Gdzieś wyczytałem tutaj że 17, ale dla pewności jeszcze zapytam, może ktoś wie...?

Nikt nie ma pojęcia jaki klucz tam idzie?

Opis zdjęciowy demontażu anteny w kombi

Ja też jestem na etapie wymiany anteny ale na twincar. I mam mały problem. Jakie zrobić przejście pomiędzy zwykłym wtykiem antenowym od anteny twincar do wtyku który jest w podsufitce (złączka łącząca krótki kabelek od anteny na dachu z kablem biegnącym do radia) czy to jest może typ fakra ?

Może ktoś to już przerabiał

Też chciałem wymienić antenę na dachu na oryginalną do nawigacji. Antenę mam gotową do założenia z 3 kablami. ale z tego co czytam nie wystarczy zamienić anteny na właściwą, tylko trzeba ciągnąć dodatkowe przewody. Czyli oryginalna wiązka nie jest przystosowana pod nawigację. Proszę o potwierdzenie czy dobrze piszę, bo w przeciwnym razie chyba założę antenę fakrę na podszybiu. Dziękuję.

Od radia wychodzą dwa kable antenowe (niebieska końcówka i biała, radio i navi) idą do kostki z przodu w nogach pasażera. Od tej kostki idą dalej prawym przednim słupkiem do góry, następnie nad kurtyną do tyłu auta gdzie kończą się niebieską wtyczką około 30 cm od anteny. A sama antena posiada kable z tym kawałkiem 30 cm.

Czyli w moim przypadku wystarczy podmienić anteny czy będzie brakowało kostki ?

Kostka jest w nogach, kabel navi składa się tak jakby z 3 części. 1 od radia do kostki. 2 od kostki do tyłu auta, prawie pod antenę (kostka po prostu łączy te dwa kawałki) 3 to już sama antena z kawałkami kabli.