Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
krzysiak

Wskazówka prędkościomierza skacze.

Recommended Posts

Po wymianie spalonej żarówki podświetlania zegarów nie bardzo mogę "ustawić" wskazówki od prędkościomierza. Po wciśnięciu zegarów na swoje miejsce schodzi do samego dołu i skacze gdy dostaje opór, po odpaleniu silnika też (po zgaszeniu też) i tak w kółko... najgorsze jest to że nie mogę tego ustawić... podczas tych prób przestał już nawet działać prędkościomierz... Miał ktoś taki objaw?? Nie wiem czy był taki temat, gdyż naprawdę nie mam czasu na szukanie... muszę to złożyć jeszcze dziś bo jutro o 4 rano mam wyjazd i musi to działać.

Edited by krzysiak

wskazówki od prędkościomierza i obrotka zakłada się na przekręconym kluczyku

co rozumiesz przez pojecie skacze?

Dochodzi do samego dołu i gdy dostanie opór to idzie ~pół centa do góry i znów na dół...no i tak w kółko kilkadziesiąt razy z częstotliwością skok/sek... na przekręconym kluczyku to samo :/

Edited by krzysiak

Być może coś zwiera w liczniku, rozbierz to jeszcze raz i poskładaj wszystko od poczatku. Wskazówki wkładj na przzekreconym kluczyku na zapłon i nie dociskaj ich zbyt mocno.

Edited by JarekS

Zobaczę to wszystko jutro przed wyjazdem (najwyżej trochę go opóźnię

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> )...teraz już nie mam do tego siły, zresztą jest za ciemno a nie mam garażu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzysiak

Już nie mam pomysłu... Gdy złapie się wskazówkę palcem to się uspokaja i staje w miejscu, wtedy też zaczyna działać obrotomierz. Problem w tym że po następnym przekręceniu kluczyka (czy też odpaleniu/zgaszeniu silnika) od nowa to samo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edit

Musiałem przejechać w takim stanie ~5km do pracy i wskazówka już nie skacze... tyle że już przestały działać wszystkie wskaźniki i kontrolki (poza poduszką, działa też podświetlenie zegarów, ale licznika km już nie)

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edit2

Udało mi się przywrócić stan z wczorajszego wieczora... tyle że wskazówka skacze i obrotomierz nie działa. Zdjąłem klemę na noc i zobaczy się czy coś pomoże.

Edited by krzysiak

Winną całego zamieszania była folia ze ścieżkami... po prostu kilka było przerwanych. Kupiłem licznik z angola za 20zeta, przełożyłem folię i wszystko działa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam nie bede zakladac nowego tematu poniewaz moj jest podobny.

I wyglada dokladnie tak ->

A stało sie to podczas zmiany leda w podswietleniu przebiegu. Naszła mnie ochota na pomalowanie przy okazji wskazowek, i pociagnelem wskazowke od predkosciomierza i teraz mi tak skacze jak na filmikach :/ da rade to jakos naprawic.

Ps. na filmikach nie odpalalem auta jakby co. Tylko przekrecałem kluczykiem na poziom II

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Jak dobrać się do zegarów? Co w jakiej kolejności odkręcać?

Please login or register to see this quote.

Odpal go i rusz z miejsca rozpędz go do 20-30 km/h i zobacz co się będzie działo że wskazówką.

Na pewno dobrze ją wpiąłeś? Wsadziłeś dopiero przy przekręconym zapłłonie i ustawiłeś na 0.

Jak rusze to normalnie wskazówka sie podnosi z tym ze przed odpaleniem jest ponizej "0" wiec gdy sie rozpedze do powiedzmy 30km/h na liczniku jest 20km/h.

A i wskazówki wkoncu nie sciagnelem. Bo niechcialem jej polamac a nie mialem przy sobie widelca

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

No to ją najprawdopodobniej tylko cofnąłeś, widelec do ręki delikatnie podważaj aż zejdzie, następnie przekręć w pozycję zapłon i wsadź wskazówkę tak aby była na zero. Zgaś i zobacz co się będzie działo.

Co do demontażu zegarów:

Please login or register to see this link.

Na przyszłość używamy szukajki. Polecam róneż zaprzyjaźnić się z tą stroną

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :

Edited by JarekS

Koncze obiad i lece sprawdzac. Pomocnik poleciał

Tylko widelec umyj

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol:

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest maurycy

mój problem również jest taki sam skacze mi wskazówka w czasie jazdy dodam że nie grzebałem w liczniku ani nawet w jego okolicach. pomóżcie bo nie lubie jak coś jest nie tak.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

:34:

Witam. mam problem taki sam jak kolega wyżej, skacze mi wskazówka prędkościomierza podczas jazdy. Dzieje się to od czasu jak wyjąłem licznik i wymieniłem w nim żarówkę. Zrobiłem podmiankę z innej vectry i jest ten sam objaw.

Wrzucam filmik, może nie dużo, ale troche widać. Z góry dzięki za pomoc, pzdr.

A nie zauważyłeś że świeci ci się też abs? Pewnie czujnik albo sterownik

Aha, nie znam się dlatego pytam. Nie wiedziałem, że jedno z drugim ma coś wspólnego. Dzięki za odpowiedź.

Odczytaj błędy abs

Witam Was, mam podobny problem z licznikiem jak koledzy, z taką różnicą że licznik zaczyna działać po rozgrzaniu Vectry do 90stopni. Dopóki nie ostygnie, obrotomierz i licznik działają. Nie działają również różne kontrolki (np. od świateł drogowych, hamulca ręcznego), czy myślicie że to może być wina tejże ścieżki przewodzącej?

Witam. Mam problem jak koledzy ze skacząca wskazówką podczas jazdy. Tak jak tu

Wymieniałem podświetlenie na czerwone, wkładałem ledy w oprawki oryginalnych żarówek. Robiłem to kilka mieśięcy temu, tamtego roku i wszystko działało jak należy. Dziś pojawił się problem. Dodam że reszta ok.